Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Periodyzacja blokowa i nieliniowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów

Witam.

 

Potrzebuję ułożyć ~20sto tygodniowy plan pod wspinanie co oznacza, że dla mnie równie ważne jest rozwijanie siły maksymalnej jak i wytrzymałości (głównie siłowej). Postanowiłem się skupić na periodyzacji nieliniowej lub/i blokowej. Tzn założenia obu teorii znam ale jak to się ma do efektów?

 

Ma ktoś może doświadczenie/wiedzę z zakresu periodyzacji i jest w stanie się podzielić swoimi spostrzeżeniami?

 

Ogólnie mam 2 pomysły:

1) nieliniowa przez 14 tygodni + (3 tygodnie siły, 2 wytrzymałości i 1 restu) + w sezonie jechać już tylko blokowym.

2) wyłącznie periodyzacja blokowa (3 tygodnie siły, 2 wytrzymałki i ~1 restu)

 

Najlepiej żeby forma utrzymywała się jak najdłużej co przemawia za nieliniową a jak z przyrostami siły i wytrzymałki w porównaniu obu periodyzacji to już nie mam pojęcia...

 

Czytałem dość sporo o periodyzacjach (min Sasa Nowosielskiego) i im więcej tego jest tym mam większe wątpliwości :/

 

 


  • 0
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych