Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Etap przygotowania ogólnego.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
Specnaz

Specnaz

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 88 postów
  • LokalizacjaDębica-Rzeszów

Witam.

Chciałbym zacząć w ten sposób:

Etap przygotowania ogólnego:

Rozgrzewka ogólna – ok. 15 min.

Potem jak pisał Powadzi w „kształtowaniu siły” 3 obwody (ćwiczenia są zaczerpnięte – więc proszę nie oskarżać  mnie o plagiat JJJ ):

  1. Pajacyki  x 50
  2. Pompki zwykłe x 10
  3. Skłony w bok z uniesionym rękami  x 10 każda strona
  4. Wyskoki w przód z mocnym akcentem ramion x10 (tutaj zmieniłem – czy słusznie??).
  5. Podciąganie na drążku poziome z ugiętymi kolanami x10
  6. Krokodylki x10
  7. Wznosy nóg prostych x10
  8. Przysiad z wyskokiem i uniesienie ramion do góry x10
  9. Pompki  z oparciem ramion do tyłu x10
  10. Nożyce poziome z rękami uniesionymi do góry x10

      Treningi tak jak piszę dwa dni, jeden dzień przerwy.  Potem co drugi  tydzień chciałbym zwiększać ilość powtórzeń o 1 aż dojdę do 15. Jeżeli zaczną mnie nudzić w/w ćwiczenia to coś pokombinować  – zastąpić je innymi o zbliżonym stopniu trudności.

      Chciałbym ten etap pociągnąć do końca lutego 2015. Potem wejść na kolejny ( między czasie nabrać wiedzy i doświadczenia by ułożyć konkretny już plan treningowy).

      Czy mogę już na tym etapie wykorzystywać fazę negatywną przynajmniej tam gdzie się da?? Czy jest to jeszcze za wcześnie??

      Czy  mogę trenować w inne dni niż te treningowe podciąganie zwykłe?? – chodzi mi o „smarowanie gwintów”.

      Czy mogę wrzucać coś na wolne dni np. jakieś „spalacze” tłuszczu ? Nie mam jeszcze pojęcia jakie. Chociaz wydaję mi się, że same obwody już będą „spalaczami”.   

Pozdrawiam.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych