Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ćwiczenie dzięki któremu zrobicie back levera!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Dzisiaj próbowałem backa zaczynając podchwytem ( kciuki na zewnątrz ) i o dziwo poszedł mi lepiej niż ten typowo street workoutowy.


  • 0

#22
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Tutaj możecie zobaczyć jak wychodzi mi waga tyłem z chwytem "gimnastycznym". Może wydawać się krzywo, ale było idealnie poziomo, zła perspektywa. Czekam na opinie.

 

https://www.facebook...&type=3


  • 0

#23
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Nie wiem czy to ino u mnie ale kompletnie nic nie widzę.


  • 0

#24
Łukson

Łukson

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 376 postów

Nie tylko.


  • 0

#25
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Poprawiłem link, sprawdźcie.


  • 0

#26
kacperpzn

kacperpzn

    Member

  • Użytkownik
  • 15 postów

Na pierwszy rzut oka wygląda prosto, lecz meeega słabe światło jest i najlepiej nagraj w przyszłości lepsze ujęcie :)

A co do tego ćwiczenia co pokazałeś. Spróbuję na sobie za jakiś czas i zobaczymy czy da mi też takie efekty:)
Jestem dosyć blisko backlevera i wydaję mi się, że siłę mam, bo czasem jak się zepnę to utrzymam 2 sekundy, ale brakuję mi poprawnego spięcia ciała.


  • 0

#27
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Nie jest najgorzej :D Początkowo trzymasz brzuchem (tak jak powinno być) , ale potem puszczasz i trzymasz lędźwiami ; D Sam miałem ten problem , póki nie nauczyłem się spinać całego ciała . Mój max. backa w sylwetce gimnastycznej to ok 15 sec :) tak trzymaj ! :)


  • 0

#28
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

A bolą Cię przedramiona podczas trzymania z kciukami na zewnątrz? 

Nie czuję jak spinam lędźwie, po prostu staram się mieć proste ciało, ciągnąć ręce do siebie i "wbijać barki w podłogę" ;)


  • 0

#29
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Trochę bolą , bardziej łokcie dostają po dupie :) Staraj się "naciskać na drążek" . Ważne jest właśnie napięcie ciała . Czasem można również zauważyć , że gimnastycy często robią dużego "garba" , ze względu maksymalnego napięcia :) 


  • 0

#30
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
Naciskanie na drążek to to samo co przyciąganie drążka do siebie w tej pozycji.
Gimnastycy mają "garba", bo barki ciągną w przód. To samo można zauważyć przy planche.
  • 0

#31
kacperpzn

kacperpzn

    Member

  • Użytkownik
  • 15 postów

Ten "garb" nazywa się Hollow Body:)


  • 0

#32
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Backa zrobię już zawsze i wszędzie, różne chwyty, różne kombinacje - od góry albo wyprostowanie nóg z pozycji kucznej. Od dołu nie mogę, bo mi coś motyle przeszkadzają :D

 

Tutaj akurat jest małe hollow, ale myślę, że nie jest źle ;) Czasami praktykuję schodzenie do backa z korean dip.

 

i4DB6a6.jpg


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych