Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Barki, Rotatory, Problemy,Trening


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1
GetShredded

GetShredded

    Semper Fidelis

  • Użytkownik
  • 47 postów
  • LokalizacjaPomorze

Z racji tego,że wiele się pisze teraz w internecie o problemach z barkami pisze tego posta,żeby prosić o radę bardziej doświadczonych użytkowników,którzy mieli do czynienia z kontuzjami barków,procesami rehabilitacji itp

Sam mam (już na szczęście mniejszy)problem z barkami. ( przeszłość kulturystyczna. Niestety..) Ostatnio dużo czytałem na temat stawów barkowych,studiowałem anatomię tych stawów,czytałem o metodach treningowych,rehabilitacyjnych,problemach innych ludzi.

Doszedłem do wniosku,ale też pewnie nie odkryłem Ameryki,że w większości przypadków problem tkwi w słabych mięśniach otaczających obręcz barkową tzw stożkiem rotatorów. Są to 4 mięśnie oplatające staw. Odpowiadają one jak sama nazwa wskazuje za rotację ramion,ale też stabilizują bark i zabezpieczają staw. Mówi się,że skoro nie doszło do poważnego uszkodzenia uszkodzenia tego stożka czyli np całkowitego zerwania,bark da się uratować i odbudować przez ćwiczenia rehabilitacyjne. Chciałbym się z wami podzielić moimi doświadczeniami na ten temat i prosić o wypowiadanie się osób,które miały bądź mają z tym problemy i jak sobie z nimi radzą czy radzili.

 

Jak już wspomniałem sam mam problemy z barkami. Miałem gorsze,ale po przerzuceniu się na trening kalisteniczny moje bóle i strzykania w jakimś stopniu zmniejszyły się.

Same stawy nie są uszkodzone czyli kości itp. Wiem to z opini lekarzy zdjęć itp Jeden lekarz stwierdził,że to właśnie stożek rotatorów jest przyczyną strzykań i dolegliwości,które mi dokuczają. 

Kontuzji,żadnej nie odniosłem. Nigdy przy ćwiczeniach bark mnie nie bolał (chodzi mi o siłownie) ani nie doznałem urazu podczas wykonywania ćwiczeń. Barki po prostu zaczęły boleć samoistnie i to oby dwa. W tym samym miejscu przy tych samych ruchach. Ból odcinka szyjnego i kręgosłupa,który ustąpił po włączeniu do treningu nie których pozycji Asan ,z racji ,że interesuję się trochę jogą. Mogę śmiało zaryzykować stwierdzenie,że gdyby nie kontuzje,nie trafiłbym na to forum. To był mój cel numer jeden czyli rozruszanie ciała,które było kontuzjowane setki razy. (amatorsko piłka nożna i kulturystyka) 

 

 Z opinii lekarzy,i ze swojego rozumowania wnioskuję,że jeżeli barki bolą oby dwa w tym samym czasie i nie było,żadnego urazu. To przez zbyt intensywne ćwiczenia przedniej części ciała (klatki) doszło do destabilizacji mięśni wewnątrz barkowych i osłabienia tylnych mięśni ciała. I oczywiście na pewno podrażnienia mięśni stożka rotatorów.

 

W skazanym na trening autor podaje i zachwala właściwości lecznicze różnych pozycji skrętu tułowia.  Jestem na razie na pozycji pierwszego skrętu. Odczuwam trochę mniejszą sztywność pleców o poranku po obudzeniu. Autor mówi,że  po dłuższym stosowaniu tych pozycji likwidują one bóle ,strzykania,leczą stare urazy i stabilizują bark. Moje pytanie brzmi czy ktoś dzięki tym pozycją osiągnął zamierzony efekt jeżeli chodzi o bóle barków?

 

Obecnie wykonuje rekreacyjnie parę asanów z jednej książki o jodze i odczuwam lepsze samopoczucie i mniejszą sztywność ciała.

 

Mam też pytanie o typowe ćwiczenia  na rotatory z małymi ciężarkami,które autor skazanego neguje,gdyż uważa on,że do niczego one nie prowadzą a mogą jeszcze bardziej podrażnić te mięśnie. Chciałbym ułożyć sobie jakiś plan,żeby odbudować te mięśnie i barki wewnątrz bo nie uśmiecha mi się żyć z bólem do końca życia,ani żadna operacja czy coś. Można połączyć jakoś te asany ze skazanego z paroma ćwiczeniami na te rotatory czy też odpuść i poświecić się tylko tym asanom?


  • 1

GetShredded- Dosłownie ,,być wyrzeźbionym''. Jednak można to rozumieć w inny sposób. Osoba tzw Shredded,może być osobą wysportowaną,wytrenowaną,zdrową. Osoba Shredded łączy w sobie piękno ciała, siłe,ogromne pokłady determinacji i samozaparcia,żeby osiągać postawione przed sobą cele i przez to zmieniać swoje życie na lepsze a przy okazji motywować innych :) Jeżeli dzięki Kalistenice lub też innej dyscyplinie zmieniasz swój los na lepszy,jeżeli masz sporo determinacji i motywacji ,żeby osiągać sukcesy i dzielić się nimi z innymi to możesz nazywać się Shredded. Witaj w klubie bracie!


#2
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

zainteresuj się zwisem pasywnym/aktywnym na drążku i ćwiczeniami z gumę/ekspanedrem


  • 1

...


#3
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Żadne ćwiczenia. Prawidłowa technika podciągania, ściągasz barki w dół, nic Ci się stanie z rotatorem. Wgl w każdym ćwiczeniu na drążku barki powinny być mocno spięte, mi rotator pierwszy raz dał za skórę przy robieniu prostego przechwytu na drążku na zajęciach, byłem za luźny po prostu, za duże przeciązenie i wystarczyło. W konsekwencji skończyło się to miesiącem przerwy od ćwiczeń i potem powolny powrót zaczynając od zwisu aktywnego i potem poprawne podciąganie na początku australiskie, pompki na kolanach, baby crawl.

 

Jeśli u Ciebie to faktycznie rotator to musisz zrobić 100% przerwę na górę ciała bo nigdy Ci to nie przejdzie. To jest kontuzja, która może zacząć się niewinnie ale zaniedbana może skończyć się nawet operacją i dużym upośledzeniem sprawności. 


  • 2

#4
GetShredded

GetShredded

    Semper Fidelis

  • Użytkownik
  • 47 postów
  • LokalizacjaPomorze

Żadne ćwiczenia. Prawidłowa technika podciągania, ściągasz barki w dół, nic Ci się stanie z rotatorem. Wgl w każdym ćwiczeniu na drążku barki powinny być mocno spięte, mi rotator pierwszy raz dał za skórę przy robieniu prostego przechwytu na drążku na zajęciach, byłem za luźny po prostu, za duże przeciązenie i wystarczyło. W konsekwencji skończyło się to miesiącem przerwy od ćwiczeń i potem powolny powrót zaczynając od zwisu aktywnego i potem poprawne podciąganie na początku australiskie, pompki na kolanach, baby crawl.

 

Jeśli u Ciebie to faktycznie rotator to musisz zrobić 100% przerwę na górę ciała bo nigdy Ci to nie przejdzie. To jest kontuzja, która może zacząć się niewinnie ale zaniedbana może skończyć się nawet operacją i dużym upośledzeniem sprawności. 

Myślę,że odpuszczenie na jakiś czas treningu górnej części ciała to dobry pomysł po za asanami,które będę wykonywał,żeby wzmacniać te obszary. A jeżeli chodzi o kontuzję to jak mówiłem nie było,żadnego konkretnego ruchu przy którym doznałem kontuzji. Po prostu barki zaczęły boleć samoistnie i myślę,że to od tego,że zaniedbałem inne obszary i trenowałem za dużo przednią cześć ciała, nie rozciągałem klatki itp i doprowadziło to do zachwiania struktur i destabilizacji.


  • 0

GetShredded- Dosłownie ,,być wyrzeźbionym''. Jednak można to rozumieć w inny sposób. Osoba tzw Shredded,może być osobą wysportowaną,wytrenowaną,zdrową. Osoba Shredded łączy w sobie piękno ciała, siłe,ogromne pokłady determinacji i samozaparcia,żeby osiągać postawione przed sobą cele i przez to zmieniać swoje życie na lepsze a przy okazji motywować innych :) Jeżeli dzięki Kalistenice lub też innej dyscyplinie zmieniasz swój los na lepszy,jeżeli masz sporo determinacji i motywacji ,żeby osiągać sukcesy i dzielić się nimi z innymi to możesz nazywać się Shredded. Witaj w klubie bracie!


#5
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Mnie bardzo pomogły ćwiczenia prezentowane przez Pana Jana Łukę z poniższego filmiku.

 

 

Po niedawnym ( około 3 - 4 miesięcy temu ) odnowieniu się kontuzji prawego barku stosowałem te ćwiczenia prawie codziennie bez ciężaru a potem z bardzo niewielkim, około 1 kg. 

Teraz stosuję je jako rozgrzewkę przed każdym ćwiczeniem w którym udział biorą barki i nie mam już żadnych bóli,a i chrupanie w stawach jest jakby mniejsze.


  • 2

#6
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

No powiem Ci, że właśnie z reguły słyszałem o uszkodzeniu roratora przy jakimś konkretnym działaniu a tak dwa na raz samoistnie to strzelałbym w coś innego no ale jak lekarz tak powiedział to nie będę polemizował ; )

 

@up a za Pana Łukę zawsze okejka : D


  • 0

#7
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Ja miałem tak z lewym barkiem, nagle zaczął boleć. Nie wiem czy był to stożek rotatorów czy coś innego ale czułem kłujacy ból w konkretnym miejscu barku podczas podnoszenia ręki. Nic nie zdążyłem zrobić oprócz wstania z łóżka ;)

Ale po jakimś czasie i dzięki ćwiczeniom z filmiku problem sam zniknął.


  • 0

#8
GetShredded

GetShredded

    Semper Fidelis

  • Użytkownik
  • 47 postów
  • LokalizacjaPomorze

No powiem Ci, że właśnie z reguły słyszałem o uszkodzeniu roratora przy jakimś konkretnym działaniu a tak dwa na raz samoistnie to strzelałbym w coś innego no ale jak lekarz tak powiedział to nie będę polemizował ; )

 

@up a za Pana Łukę zawsze okejka : D

Wiesz lekarz tak powiedział,ale wiadomo jak to z lekarzami u nas w kraju. Na chłopski rozum może to być równie od kręgosłupa itp złej postawy. A co sądzicie na temat skrętów tułowia ze skazanego. Jest poświęcony o nich rozdział w SNT 2. Podobno mają magiczne działania lecznicze właśnie barków.  Jestem skłonny w to wierzyć no jednak wywodzi się to z jogi a poznałem dużo historii o tym jak ktoś przez uprawianie jogi wychodził z poważniejszych urazów itp :)


  • 0

GetShredded- Dosłownie ,,być wyrzeźbionym''. Jednak można to rozumieć w inny sposób. Osoba tzw Shredded,może być osobą wysportowaną,wytrenowaną,zdrową. Osoba Shredded łączy w sobie piękno ciała, siłe,ogromne pokłady determinacji i samozaparcia,żeby osiągać postawione przed sobą cele i przez to zmieniać swoje życie na lepsze a przy okazji motywować innych :) Jeżeli dzięki Kalistenice lub też innej dyscyplinie zmieniasz swój los na lepszy,jeżeli masz sporo determinacji i motywacji ,żeby osiągać sukcesy i dzielić się nimi z innymi to możesz nazywać się Shredded. Witaj w klubie bracie!


#9
Pabloone

Pabloone

    "Fly or ...Fly "

  • Użytkownik
  • 109 postów

 

Dobre ćwiczenie na barki, głównie na tylną część, pracują przy tym ćwiczeniu także mięśnie rotujące barków.


  • 2

“Jeśli masz marzenie, musisz je chronić. Ludzie nie potrafią sami czegoś zrobić, więc mówią, że ty też nie możesz. Jeśli czegoś chcesz, to zdobądź to. Kropka.”


#10
GetShredded

GetShredded

    Semper Fidelis

  • Użytkownik
  • 47 postów
  • LokalizacjaPomorze

Dziękuje za wszystkie porady filmiki itp. Dzisiaj w pracy sporo o tym myślałem i chyba udam się do lekarza sportowego na badanie USG barków ze zdjęciem RTG odcinka kręgosłupa szyjnego. Jako,że na zdjęciach RTG nie widać tkanek miękkich to mogło być prawdziwe kiedy lekarz mówił,że z barkiem czyli kośćmi wszystko gra,ale co dokładnie się dzieje się z tkankami to nie wiadomo. Będę przynajmniej wiedział na czym stoję i jak działać,żeby wyleczyć te dolegliwości.


  • 0

GetShredded- Dosłownie ,,być wyrzeźbionym''. Jednak można to rozumieć w inny sposób. Osoba tzw Shredded,może być osobą wysportowaną,wytrenowaną,zdrową. Osoba Shredded łączy w sobie piękno ciała, siłe,ogromne pokłady determinacji i samozaparcia,żeby osiągać postawione przed sobą cele i przez to zmieniać swoje życie na lepsze a przy okazji motywować innych :) Jeżeli dzięki Kalistenice lub też innej dyscyplinie zmieniasz swój los na lepszy,jeżeli masz sporo determinacji i motywacji ,żeby osiągać sukcesy i dzielić się nimi z innymi to możesz nazywać się Shredded. Witaj w klubie bracie!


#11
GetShredded

GetShredded

    Semper Fidelis

  • Użytkownik
  • 47 postów
  • LokalizacjaPomorze

Odświeżam. Wizyta u ortopedy umówiona oczywiście priv..już nie długo. Mam takie pytanie. Czy lekarz po odpowiednich testach i i zbadaniu ramion może stwierdzić co jest grane? Jestem prawie pewien,że gdy zacznie wyginać moje ramiona itp w trakcie badania to będę czuł ból w nie których momentach. Jak myślicie?


  • 0

GetShredded- Dosłownie ,,być wyrzeźbionym''. Jednak można to rozumieć w inny sposób. Osoba tzw Shredded,może być osobą wysportowaną,wytrenowaną,zdrową. Osoba Shredded łączy w sobie piękno ciała, siłe,ogromne pokłady determinacji i samozaparcia,żeby osiągać postawione przed sobą cele i przez to zmieniać swoje życie na lepsze a przy okazji motywować innych :) Jeżeli dzięki Kalistenice lub też innej dyscyplinie zmieniasz swój los na lepszy,jeżeli masz sporo determinacji i motywacji ,żeby osiągać sukcesy i dzielić się nimi z innymi to możesz nazywać się Shredded. Witaj w klubie bracie!


#12
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Jak juz idziesz prywatnie to go wymecz maksymalnie. Zadawaj pytania i pokazuj co boli. Musi Ci pomoc. Po to jest lekarzem, a skoro jeszcze kase bierze…

Nie daj sie nabrac tylko na "odloz cwiczenia na x czasu, jak nie przejdzie to wroc do mnie",bo takie cos kazdy moze powiedziec.

Konkretow wymagaj, a nie ogolnych pierdół.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#13
GetShredded

GetShredded

    Semper Fidelis

  • Użytkownik
  • 47 postów
  • LokalizacjaPomorze

Byłem u kumpla,który studiuje fizjoterapię. Nie jest to może jeszcze doświadczony fizjoterapeuta,ale wywnioskował,że nie wątpliwie jakiś problem z barkami jest. Mówił coś o bicepsach,że głowa długa mięśnia dwugłowego może przeskakiwać w barku wywołując podrażnienie rotatorów. Nie jest pewny,ale mówił,że jeżeli coś podobnego wywnioskuje lekarz itp to czeka mnie artroskopia..trochę mnie to załamało. Nie wyobrażam sobie operacji na dwie kończyny(chyba nie dwóch naraz?). Długi powrót do zdrowia i rehabilitacja przyprawia mnie o ciemność przed oczami..

Za tydzień czeka mnie wizyta u ortopedy i zobaczymy co z tego będzie. Będę dawał znać na bieżąco bo być może,komuś też coś pomoże ten temat itp.


  • 0

GetShredded- Dosłownie ,,być wyrzeźbionym''. Jednak można to rozumieć w inny sposób. Osoba tzw Shredded,może być osobą wysportowaną,wytrenowaną,zdrową. Osoba Shredded łączy w sobie piękno ciała, siłe,ogromne pokłady determinacji i samozaparcia,żeby osiągać postawione przed sobą cele i przez to zmieniać swoje życie na lepsze a przy okazji motywować innych :) Jeżeli dzięki Kalistenice lub też innej dyscyplinie zmieniasz swój los na lepszy,jeżeli masz sporo determinacji i motywacji ,żeby osiągać sukcesy i dzielić się nimi z innymi to możesz nazywać się Shredded. Witaj w klubie bracie!


#14
sokol

sokol

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 120 postów
  • LokalizacjaWrocław

Tez mialem duze problemy z lewym barkiem, kontuzja byla dosc dluga i przedluzona przez wlasna glupote (nie przestawalem cwiczyc). Bardzo pomogl mi ten temat http://kalistenikapo...lerna-na-barki/   (dokladniej to cwiczenia z filmiku, ktore wykonywalem dwa razy dziennie) oraz miesieczna przerwa z codziennymi okladami z lodu :)


  • 0

#15
GetShredded

GetShredded

    Semper Fidelis

  • Użytkownik
  • 47 postów
  • LokalizacjaPomorze

Jestem po wizycie. Lekarz wyraźnie stwierdził co jest grane. Zbyt duże obciążenie na ,,siłowni''  spowodowało,że panewka(czy jak on nazwał to bo nie pamiętam) uległa zgrubieniu inaczej mówiąc po prostu puchła i puchła i tak zostało, co spowodowało wybicie z rytmu głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia i już ta głowa nie chodzi w swoim rowku jak powinna. Stąd te strzykania  i ból w tym samym miejscu w oby dwóch barkach. Spytał się czy przestałem ćwiczyć kiedy zaczęło  mi się to dziać. Odpowiedziałem szczerze ,że tak(bo tak było) odpowiedział mi ,że to błąd bo właśnie powinienem ćwiczyć,ale zmniejszyć intensywność. Kiedy powiedziałem lekarzowi,że przerzuciłem się po tym wszystkim na trening z masą ciała to stwierdził,że dobrze zrobiłem bo taki trening jest bardziej naturalny i nie wymusza tak ruchów jak ćwiczenia ze sztangą. Podsumowując. Stwierdzone przeskakiwanie głowy długiej bicepsa w obu barkach. Obrzęk panewek. I teraz jego zalecenia to basen, więcej białka,galaretek. Umiarkowany wysiłek fizyczny, fizykoterapia. Jeżeli po 3 miesiącach nie pomoże to mam się do niego znowu zwrócić i wtedy od razu będzie załatwiał  rezonans i wtedy już na pewno coś wywnioskuje konkretnego. Szczerze? Nie wiem jak mam to odebrać. Z jednej strony cieszę się bo on wie co to jest i co powoduje ból,ale z drugiej wiem,że fizykoterapia może nie przynieść oczekiwanych efektów. Mówił,ze fizykoterapia ma na celu usunięcie tego obrzęku z panewek. Będę stosował się do tych zaleceń a po trzech miesiącach i tak pewnie się zgłoszę na rezonans bo chce mieć 100 procent pewności co jest grane.


  • 0

GetShredded- Dosłownie ,,być wyrzeźbionym''. Jednak można to rozumieć w inny sposób. Osoba tzw Shredded,może być osobą wysportowaną,wytrenowaną,zdrową. Osoba Shredded łączy w sobie piękno ciała, siłe,ogromne pokłady determinacji i samozaparcia,żeby osiągać postawione przed sobą cele i przez to zmieniać swoje życie na lepsze a przy okazji motywować innych :) Jeżeli dzięki Kalistenice lub też innej dyscyplinie zmieniasz swój los na lepszy,jeżeli masz sporo determinacji i motywacji ,żeby osiągać sukcesy i dzielić się nimi z innymi to możesz nazywać się Shredded. Witaj w klubie bracie!


#16
Pabloone

Pabloone

    "Fly or ...Fly "

  • Użytkownik
  • 109 postów

Nie zakładaj z góry że fizykoterapia i reszta nie przyniesie żadnych efektów, jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, ćwicz z mniejszą intensywnością, a na pewno wszystko wróci do normy :)


  • 0

“Jeśli masz marzenie, musisz je chronić. Ludzie nie potrafią sami czegoś zrobić, więc mówią, że ty też nie możesz. Jeśli czegoś chcesz, to zdobądź to. Kropka.”


#17
GetShredded

GetShredded

    Semper Fidelis

  • Użytkownik
  • 47 postów
  • LokalizacjaPomorze

Nie zakładaj z góry że fizykoterapia i reszta nie przyniesie żadnych efektów, jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, ćwicz z mniejszą intensywnością, a na pewno wszystko wróci do normy :)

Rozumiem,ale ten problem trwa dosyć długo i uwierz,że jeżeli miałoby coś wrócić do normy to już by wróciło. Fizykoterapię już przechodziłem. Ból łagodniał na jakiś czas a potem wszystko wracało. Lekarz jeszcze się mnie na koniec spytał czy odczuwam takie zmiany jeżeli chodzi o pogodę i tutaj odpowiedziałem,że tak bo prawda jest taka,że w lato kiedy dużo pływam i wygrzewam się na słońcu, chodzę w krótkim rękawku to ból nie jest tak odczuwalny. Lekarz stwierdził,że może też to mieć podłoże reumatyczne,ale do wszystkiego dojdzie jeżeli fizykoterapia nie pomoże. Także myślę,że do wiosny będę wiedział więcej i na pewno się nie poddam bo wiem,że mam młody organizm i ludzkie ciało ma świetne predyspozycje. Ludzie wychodzili z gorszych wypadków ,więc na pewno nie zostawię tego od tak.. Dużo ostatnio czytam,żeby zabić sobie czas i nie myśleć o problemach i wyczytałem w jednej z książek Beara Gryllsa,że podczas jednego ze skoków spadochronowych ,których ma na koncie tysiące coś poszło nie tak i złamał sobie kręgosłup w 3 miejscach. Przez 18 miesięcy leżał w wojskowej placówce rehabilitacyjnej i nie miał już nigdy skakać ani uprawiać sportów. Wyszedł z urazu i nagrał 7 sezonów szkoły przetrwania ,gdzie w każdym odcinku wyczyniał niesamowite rzeczy. Także mój problem z barkami to pikuś i mam nadzieję,że się z nim uporam i pomaga mi to trochę:)


  • 0

GetShredded- Dosłownie ,,być wyrzeźbionym''. Jednak można to rozumieć w inny sposób. Osoba tzw Shredded,może być osobą wysportowaną,wytrenowaną,zdrową. Osoba Shredded łączy w sobie piękno ciała, siłe,ogromne pokłady determinacji i samozaparcia,żeby osiągać postawione przed sobą cele i przez to zmieniać swoje życie na lepsze a przy okazji motywować innych :) Jeżeli dzięki Kalistenice lub też innej dyscyplinie zmieniasz swój los na lepszy,jeżeli masz sporo determinacji i motywacji ,żeby osiągać sukcesy i dzielić się nimi z innymi to możesz nazywać się Shredded. Witaj w klubie bracie!


#18
nice

nice

    Member

  • Użytkownik
  • 29 postów

U mnie ból barków pojawiał się często jak ćwiczyłem kulturystycznie i to był też jeden z głównych powodów dla których przerzuciłem się na ćwiczenia z ciężarem własnego ciała. Zazwyczaj pomagał mi basen, jacuzzi oraz odpoczynek od siłowni lub zmniejszenie ciężaru i intensywności treningu. Ostatnio na treningu przy progresji BL znów poczułem silny ból w obu barkach (ten sam) i właśnie się zastanawiam co robić. Jeśli ból przy następnej sesji się pokaże to znów wracam na basen i spróbuję tych ćwiczeń co sokol dał w linku do filmiku i na jakiś czas zaprzestane progresji i zmniejszę intensywność treningu. 
 


  • 1

#19
nice

nice

    Member

  • Użytkownik
  • 29 postów

Mam pytanie odnośnie pozycji barków. Barki powinny być wypchnięte ku górze czy cofnięte w głąb ciała i spięte łopatki przy ćwiczeniach (ja robię tą drugą opcją i nie wiem czy robię dobrze):

1. HSPU

2. Staniu na rękach

3. Podciąganiu nachwytem

4. Podciąganiu podchwytem

5. Dipach

6. Wznosach nóg wisząc

7. Pompki


  • 0

#20
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

W staniu na rękach gimnastycy wyciągają barki do góry bliżej uszu. W ćwiczeniach siłowych ściągasz w dół. W pompkach gimnastycznych w dolnej fazie przywodzisz łopatki, w górnej odwodzisz. 

tutaj wyjaśnione ad. pompek www.youtube.com/watch?v=UljDb4nzWoQ


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych