Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Reorganizacja treningu po wstępie na skazanym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
pride95

pride95

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 112 postów

Ćwiczę skazanego od 20 tygodni, jednak męczy już mnie bawienie się w pierwsze kroki i czuję że przyszedł czas już na podstawy jak pełne wersje ćwiczeń. Chciałbym ćwiczyć stanie na rękach, dipy, podciąganie, pompki,unoszenie pięt, wznosy nóg, przysiady + trifecta jednak nie mam pojęcia jak rozłożyć to na dni, tak aby ze sobą nie kolidowały. Czy może ćwiczyć wszystko na jednym treningu np. 2 razy w tygodniu?


  • 0

#2
GetShredded

GetShredded

    Semper Fidelis

  • Użytkownik
  • 47 postów
  • LokalizacjaPomorze

Narazie odpusc sobie pompki w staniu na rekach. Nie obwiniaj sie ,ze zaczales od pierwszych krokow. Ja tez zaczynalem,ale potem zmodyfikowalem trening i uwazam,ze pierwsze kroki w skazanym sa dobre jak jestes po kontuzji ,albo dla ludzi ktorzy nigdy nie uprawiali sportu. Nie sugeruj sie do konca tymi planami w skazanym. Ja mialem rozlozony trening na 5 dni bo byly to krotkie treningi i nie obciazaly tak mocno jak np trening na silowni czy cos.. Wtedy treningi nie zabiora Ci tyle czasu a bedziesz sie posuwać do przodu w tych krokach. O ile pamietam

moj plan wygladal tak.
 

Poniedziałek; Pompki ,wznosy

Wtorek: Podciaganie

 Sroda- Przysiad

Czwartek :Pompki

Piatek: podciaganie ,wznosy

 

z biegiem czasu jak zaczalem zauwazac,ze przybieram na sile i nabieram rozpedu dodalem mostek raz w tygodniu i do dzisiaj wykonuje go raz w tygodniu czasami dwa,ale po pare powtorzen. Pompki na rekach tez raz w tygodniu i w zupelnosci to wystarczy.


  • 0

GetShredded- Dosłownie ,,być wyrzeźbionym''. Jednak można to rozumieć w inny sposób. Osoba tzw Shredded,może być osobą wysportowaną,wytrenowaną,zdrową. Osoba Shredded łączy w sobie piękno ciała, siłe,ogromne pokłady determinacji i samozaparcia,żeby osiągać postawione przed sobą cele i przez to zmieniać swoje życie na lepsze a przy okazji motywować innych :) Jeżeli dzięki Kalistenice lub też innej dyscyplinie zmieniasz swój los na lepszy,jeżeli masz sporo determinacji i motywacji ,żeby osiągać sukcesy i dzielić się nimi z innymi to możesz nazywać się Shredded. Witaj w klubie bracie!


#3
pride95

pride95

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 112 postów

Czuję że wzmocniłem trochę stawy dzięki tym pierwszym krokom, jednak jak zobaczyłem krytykę tych własnie pierwszych kroków to poczułem że straciłem czas, no ale nie ma co płakać, mleko rozlane trzeba jechać dalej. Treningi te właśnie są krótkie, dlatego też nie wiem czy jest sens robić dzień przerwy na regenerację. Po ile powtórzeń/serii robiłeś i jak je zwiększałeś? W skazanym są to 3 serie i zwiększa się liczbę powtórzeń, z kolei np. w tym filmiku

 poniżej koleś pisze o 4-8 seriach więc jak to jest w kwestii nabierania siły?

 


  • 0

#4
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Trening czystej sily - mala ilosc powtorzen od 1 do 5, ilosc serii 5+, intensywnosc w granicach 90-100% 1RM.

Uczymy sie z ksiazek, a nie z filmikow :)

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#5
pride95

pride95

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 112 postów

Teraz się już grubo pogubiłem... w skazanym są to 1-3 serie do nawet 40 powtórzeń a pisze on cały czas o zyskiwaniu czystej siły... i jak 5+ to do ilu żeby nie przesadzać? i czym jest ta intensywność 90-100% 1 RM? +czy rozłożenie ćwiczeń w ciągu tygodnia jak napisał GetShredded jest prawidłowe? pozwoli mi to na progres? nie będzie za często? w skazanym napisane jest o 2 treningach tygodniowo dla regeneracji organizmu.


  • 0

#6
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Skazany to ksiazka hmm nawet nie popularno-naukowa. To zwykla ksiazka wydana przez zwykle wydawnictwo.

Ja bazuje zawsze na ksiazkach naukowych, gdzie naukowiec lub badacz opisuje wyniki swoich i innych badan.

Przed Toba sporo czytania. %1RM to pojecie podstawowe, tak jak znak "+" w matematyce.

Oznacza on, ze jesli jestes w stanie np raz wycisnac na klate 100kg to jest to 100% 1RM. Odpowiednio 90% to bedzie 90kg itd.
Okresla to jak intensywne ma byc cwiczenie w odniesieniu do Twojego maksimum.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#7
pride95

pride95

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 112 postów

Ok, dzięki. Odpisałbyś na pozostałe pytania albo pokierował co powinienem czytać aby ułożyć dobry trening?


  • 0

#8
Pafik

Pafik

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaOstrowiec Świętokrzyski

Polecam przeczytać pigułkę wiedzy:d jak dokładnie przeczytasz to ułożysz dobry trening albo chociaż trochę cię ona w tą stronę przybliży;]


  • 0

Czasem trzeba zrobić krok w tył, by móc zrobić dwa do przodu.


#9
GetShredded

GetShredded

    Semper Fidelis

  • Użytkownik
  • 47 postów
  • LokalizacjaPomorze

Nie można trzymać sie kurczowo ksiązki. Jest ona dobra,ale jestem tego zdania,zeby zawsze przeczytac kilka i wyciagnac z nich co dobre i zlepic w calosc. Duza ilosc powtorzen w pierwszych cwiczeniach w skazanym ma na celu przygotowac cialo do dalszego treningu. Zauwaz,ze potem powtorzenia maleja. Jezeli chodzi o cwiczenia z filmikow ,street workout czy Bar Brothersow to logiczne,ze nie wyrobili by takiej sylwetki przez dwie serie danego cwiczenia. Cwicza czesto i z duza iloscia powtorzen o czym swiadczy ich rzezba. Jednak skazany to nie ksiazka na wyczyny na drazkach czy cos , tylko czysta sila. Jednak trzeba miec sporo dystansu co sie oglada i czyta i zawsze kalkulowac na swoj rozum i poczytac tez informacje gdzie indziej.


  • 0

GetShredded- Dosłownie ,,być wyrzeźbionym''. Jednak można to rozumieć w inny sposób. Osoba tzw Shredded,może być osobą wysportowaną,wytrenowaną,zdrową. Osoba Shredded łączy w sobie piękno ciała, siłe,ogromne pokłady determinacji i samozaparcia,żeby osiągać postawione przed sobą cele i przez to zmieniać swoje życie na lepsze a przy okazji motywować innych :) Jeżeli dzięki Kalistenice lub też innej dyscyplinie zmieniasz swój los na lepszy,jeżeli masz sporo determinacji i motywacji ,żeby osiągać sukcesy i dzielić się nimi z innymi to możesz nazywać się Shredded. Witaj w klubie bracie!





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych