Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pompki jednorącz jak ze "Skazanego" - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1
czterdziesci-i-cztery

czterdziesci-i-cztery

    Member

  • Użytkownik
  • 13 postów

Elo.

Słuchajcie, mam takie pytanie. Czy ktoś z Was potrafi zrobić pompkę Master Step ze Skazanego? Chodzi mi o taką idealną jaką opisuje Paul Wade czy tam Pavel. Skazany jest ewidentnie stylizowany a ja jakoś nigdy nie widziałem ani na żywo  ani na youtube żeby ktoś wykonywał idealne pompki na jednej ręce taką techniką jaką opisuje Master Step. Zawsze ręka jest wysunięta w bok poza korpus a przecież według opisu techniki MS 10 powinna być gdzieś w okolicach środka klatki piersiowej. Do tego ułożenie ciała oraz nóg. Dla mnie to jakiś kosmos. Ludzie zawsze są powyginani na wszystkie strony a nawet jak jakoś się trzymają to baaaardzo daleko im do tego co opisuje Pavel/Paul jako Master Step 10. Nigdy takiej pompki nie widziałem.

 

Macie jakieś namiary na YT? Ktoś to potrafi?


  • 0

#2
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

http://www.youtube.c...er step convict

 

Nie trudno znaleźć, większość i tak określa swój 'master step' z nogami w rozkroku jednak da radę znaleźć ze złączonymi. 

 

[+]

http://www.youtube.c.../Greez87/videos

na tym kanale gość pokazuje wszystkie kroki w pompkach i podciąganiu

Jednak jak widać też się wygina, niemożliwe jest to chyba zrobić bez wygięcia : D Ja się gnę w rozkroku nawet.


Użytkownik czillaut edytował ten post 18 października 2014 - 15:26

  • 0

#3
czterdziesci-i-cztery

czterdziesci-i-cztery

    Member

  • Użytkownik
  • 13 postów

No właśnie tak to ja umiem. I to nie jest zbyt trudne bo to wygięcie kręgosłupa w bok całkiem zmienia punkt ciężkości. Właściwie to czy nogi razem czy osobno to też wielkiej różnicy nie robi jeśli ktoś się tak wygina jak na tych filmikach - dźwignia i tak się przestawia przez to wyginanie. 

 

Ale technika na tych filmikach to dokładnie takie samo "oszukiwanie" o którym w Skazanym jest napisane coś w stylu "(...)wielu gości twierdzi że umie robić pompki jednorącz ale gdy mówię "sprawdzam" to okazuje się, że robią ledwo kilka powtórzeń na drżących rękach z szeroko rozstawionymi nogami i wyginającym się na wszystkie strony kręgosłupem. Prawdziwy mistrz pompek ja jednej ręce(...)"

Nurtują mnie te pompki bo nigdy nie widziałem dobrze wykonanych według skazanego. Może by tak napisać list otwarty do Pavla/do ekipy StrongFirst (bo tam chyba teraz Pavel działa a to raczej jego książka) jako polska społeczność praktykująca kalistenikę niech się odniosą do tych pompek Master Step i niech nagrają filmik jak jakiś kozak ze Strong First albo Dragon Door je wykonuje bo mi kręgosłup pęka jak na razie a do idealnych według książki pompek jakoś mnie to nie przybliża. Teraz skupiam się na treningu brzucha i mostków jako priorytetowe partie i mam nadzieję, że to wzmocni mój korpus i pozwoli mi utrzymać wyprostowaną pozycję. Ale czy wtedy dam radę wycisnąć pompkę siłą jednego tricepsa które według książki ma być ustawiony pod kątem tak, że dłoń spoczywa praktycznie po środku klatki? A w dodatku takie ustawienie powoduje, że klatka tricepsowi prawie w ogóle nie pomaga w wyciskaniu. Przecież taka dźwignia wrzuca na triceps ze 3x większe obciążenie niż przy pozycji z wygiętym kręgosłupem....

 

A może profesjonalni gimnastycy potrafią robić takie pompki? 

 

Wydaje mi się, że administracja forum mogłaby zorganizować list otwarty i niech Dragon Door lub Strong First rozpiszą solidny plan treningowy jak do tych w ich mniemaniu "idealnych technicznie" pompek dojść bo przejście z 9 do 10 kroku to nie "kolejny krok" tylko ogromna przepaść. I niech jakiś spec od nich w ogóle je zademonstruje bo na razie to z tym Master Stepem jest jak z Yeti...


  • 0

#4
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

No powiem Ci z tego filmiku jest jedną z najlepszych jakie widziałem, strasznie się nie wygina ; p Napisz do Luko, on robił, nie wiem czy nawet filmiku gdzieś nie widziałem, to była chyba pompka na jednej ręce i 1 nodze ale nie pamietam czy się wyginał.


  • 0

#5
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Na gimnastykach rowniez nikt takiej pompki nie zrobi.

Wade to fikcyjna postac, ktorej nikt nie widzial na oczy i po prostu skazany byl pisany przez kogos, kto wyidealizowal pompke na jednej rece w taki sposob, ze nie da sie jej osiagnac. Cos poszlo nie tak i kogos za mocno wyobraznia poniosla.

To cos na ksztalt "umiem latac, spojrzcie na zdjecie i przeczytajcie opis jak sie to robi". W oficjalnym filmiku odnosnie pompek z dragondoor rowniez nie zostala pokazana "oryginalna" pompka na 1rece tylko krzywa wersja.

Jesli ktos ma ochote, to moze napisac do dragondoor. Mi na tym nie zalezy, bo mam swoj rozum i zdanie na temat skazanego, Pavla oraz wszystkich ludzi, ktorzy w sciemnianiu innych dla kasy staja sie geniuszami.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#6
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

ooj Powadzi szykuj się na zrównanie z ziemią przez fanów StrongFirst hehe : D 

 

A tak poważnie to cholera  nie chce mi się wierzyć, że olimpijska czołówka gimnastyków nie zrobi takiej pompki : p 


  • 0

#7
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

To co proponujecie w celu rozwijania siły po pompkach jednorękich z asystą czyli kroku 9 w skazanym ?


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#8
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Kombinacje roznych ruchow. Pompka sama w sobie nie przeklada sie na funkcjonalna sile.
Ale np przejscie z poziomki do stania na rekach jest juz oznaka sily funkcjonalnej i to na wysokim poziomie.
Podobnie przejscie z poziomki do wagi w podporzw przodem (planche).

Ja od dlugiego czasu nie brnę w sile maksymalna, wiec chyba nie pomoge tak jak bys chcial :)

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#9
czterdziesci-i-cztery

czterdziesci-i-cztery

    Member

  • Użytkownik
  • 13 postów

To co jest przeszkodą w wykonaniu idealnej pompki na jednej ręce według Skazanego? 

 

Zbyt słaby brzuch? Plecy? Które z mięśni stabilizujących trzeba by mieć odpowiednio mocne aby utrzymać prostą pozycję? Czy może pozycję można utrzymać o ile ma się silne mięśnie stabilizujące ale utrzymując pozycję wyrżnie się nosem o ziemię bo nie da się tak wytrenować ramienia aby dało radę wypchnąć ciężar z takiej pozycji (dłoń pod kątem i prawie na środku klatki)?

 

Ciekawi mnie co jest według Was blokadą i najsłabszym ogniwem jeśli chodzi o dojście do tej idealnej pompki o ile jest możliwa fizycznie. Lub żeby się do niej maksymalnie zbliżyć jeśli jest nie możliwa.

 

A może ktoś jest w stanie zrobić sam ruch negatywny?


  • 0

#10
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Najważniejszą rolę w tym ćwiczeniu wykonuje triceps. Czy taka pompka jest możliwa, powiem za kilka lat :) bo wcześniej nie odpuszczę.


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#11
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

co jest problemem

jak na moje oko to brak przeciwwagi dla utrzymania równowagi, dlatego wszyscy się wyginają jak sprężyna a tułów powinien być prosty i napięty jak struna

 

 

dla mnie taka pompka z wygięciem jest bezsensowna, o wiele lepsza jest pompka na 1 ręce i 1 nodze. tutaj dopiero pracuje wszystko na raz + stabilizacja i koordynacja

 

przykład

 


  • 0

...


#12
Glowa

Glowa

    Mój czas jeszcze nadejdzie

  • Bywalec

  • 282 postów
  • LokalizacjaOława/Wrocław/Dziwnówek

Al Kavadlo u siebie w książce napisał że nie ma idealnej pompki na 1 ręce, ale to nie znaczy, że mamy do niej nie dążyć. Co jest spoko, bo można cisnąć te oddechy siły, napięcie itd. w nieskończoność :) 


  • 0
Skazany na trening od 10.2012

#13
czterdziesci-i-cztery

czterdziesci-i-cztery

    Member

  • Użytkownik
  • 13 postów

Muszę pogadać z jakimś inżynierem, żeby mi to rozpisał i policzył. Trzeba by podzielić ciało jak most na poszczególne elementy a stawy i punkty zgięcia jako miejsca gdzie poszczególne elementy się łączą i na podstawie tego policzyć jakie siły są generowane w poszczególnych miejscach oraz jaką siłę dany element musiałby wygenerować aby podźwignąć w określony sposób ułożoną konstrukcję. W tym wypadku jest tym elementem dźwigającym byłby łokieć ułożony pod określonym kątem w stosunku do w określony sposób ułożonej reszty ciała. 

 

Sztuka dla sztuki ale może okaże się że np. w normalnej pompce ręka musi wygenerować x kilo newtonów a w pompce jednorącz jakąś kosmiczną wielokrotność i będzie wtedy jasne, że tego zrobić się nie da. Albo, że w przypadku trzymania równej pozycji korpusu na kręgosłup (dolną jego część bo tam się głównie wyginamy przy pompkach) działają takie siły, że teoretycznie w maszynach do podtrzymywania takich konstrukcji używa się stalowych prętów o średnicy 10 cm. Wtedy też będzie jasne, że pozycja jest nie do utrzymania. 

 

Może jak będę miał "chwilę" to w ogóle poszukam paru chętnych studentów AWF i jakiejś Politechniki z kierunku o konstrukcji maszyn i zrobimy interdyscyplinarną pracę badawczą na temat przeciążeń działających na ciało podczas wykonywania ćwiczeń gimnastycznych. To mogłoby być ciekawe.


  • 5

#14
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Byłoby super gdybyś takie coś przeprowadził. Będziemy Ci bardzo wdzięczni.


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#15
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Było: http://kalistenikapo...aster-step-cc1/


  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#16
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Weźcie stół i odkręćcie dwie nogi (dwie w linii, nie po skosie) i spróbujcie go postawić, to zrozumiecie dlaczego nie można bez wygięcia się zrobić tej pompki. Nie potrzeba tutaj inżynierów.


  • 0

66668745.png


#17
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Weźcie stół i odkręćcie dwie nogi (dwie w linii, nie po skosie) i spróbujcie go postawić, to zrozumiecie dlaczego nie można bez wygięcia się zrobić tej pompki. Nie potrzeba tutaj inżynierów.

Troche z tym nie trafiłeś, nogi i ręka człowieka jest prawie w jednej linii, poza tym mamy mięśnie, mózg i siłę większą niż grawitacja.


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#18
czterdziesci-i-cztery

czterdziesci-i-cztery

    Member

  • Użytkownik
  • 13 postów

Weźcie stół i odkręćcie dwie nogi (dwie w linii, nie po skosie) i spróbujcie go postawić, to zrozumiecie dlaczego nie można bez wygięcia się zrobić tej pompki. Nie potrzeba tutaj inżynierów.

 

Ale przy pompce jednorącz są 3 punkty podparcia (dwie stopy i jedna ręka) a nie dwa jak w przykładzie który podałeś. A na trzech nogach stół... będzie stał. A jak jest wyważony dobrze to będzie stał i to równiutko. 

 

Poza tym jest cała masa konstrukcji które zakładając odpowiednio mocne punkty podparcia w stosunku do masy konstrukcji (w przypadku pompek obydwie stopy nawet jak są wąsko i dłoń tkwią na ziemi dość stabilnie) a są zbudowane tak, że pewne elementy konstrukcji nie mają równomiernego w stosunku do innych części tej konstrukcji punktu który by je podtrzymywał.


  • 0

#19
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

W pompkach "skazanych" nogi są złączone, więc można uznać to za jeden punkt.

Grawitację w pewnym małym stopniu możemy pokonać, ale innych praw fizyki już nie.

 

Skoro przykład ze stołem Wam nie odpowiada, to zróbcie sobie podpór jednorącz z nogami złączonymi, z tym, że ręka nie może być po środku, tylko normalnie po boku (w pompce łokieć idzie przy korpusie) oczywiście tułów w poziomie (czyli w zasadzie zwykły plank minus jedna ręka).

 

Taka pompka będzie możliwa, kiedy będziemy się trzymać czegoś stabilnego, ale nie z ręką na ziemi.


  • 0

66668745.png





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych