Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Human Flag progresja

human flag ćwiczenia progresj

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
Bartosz

Bartosz

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów
Human Flag jak pewnie dobrze wiecie jest bardzo trudnym ćwiczeniem i dla początkującego(czyli dla mnie) utrzymanie pozycji HF na słupie narazie jest niemożliwe do wykonania. Także od pewnego czasu zacząłem ćwiczyć splitem partie ciała które pomogły by mi w 100% wykonać ten trik. Moje pytanie brzmi : Czy jak dojdę do poziomu 10 pełnych pompek w staniu na rękach, 5-7 minutowego planka(każdego rodzaju) będę w stanie ćwiczyć juz ta uproszczona wersje HF? Bo jak już mówiłem jestem początkującym i chciałbym przygotować solidnie moje ciało do takich wyczynów :D
  • 0

#2
Glowa

Glowa

    Mój czas jeszcze nadejdzie

  • Bywalec

  • 282 postów
  • LokalizacjaOława/Wrocław/Dziwnówek

10 hspu to barki już będą OK(tylko porządnie rób te pompki, nie goń za ilością powtórzeń), jeszcze ważny brzuch będzie, dojdź do ładnych wznosów nóg na drążku, najlepiej V-wznosów a jeszcze lepiej wycieraczek, planki spoko, ale rób też trudne wersje: RKC plank, plank z nogami na ścianie. 


  • 2
Skazany na trening od 10.2012

#3
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
5-7 min planku to wytrzymalosc, a nie sila. Do HF na poczatku potrzebna jest sila calego lancucha bocznego, a nie jego wytrzymalosc.

Na chlopski rozum. Co Ci po tym, ze robisz 100 pompek skoro nie zrobisz jednej na jednej rece?

HF jest opisane w skazanym.
Ale przed przystapieniem do lapania sie drabinek czy slupow, polecam sylwetki gimnastyczne, czyli hollow body, hollow body rock, mostki i to co Glowa napisal.

Dodatkowo musisz zaczac robic rozciaganie miesni korpusu, aby nie skonczylo sie kontuzja. Plus bardzo wymagajaca rozgrzewka. HF to niezbyt codzienna pozycja dla miesni, wiec sa one zdecydowanie slabsze niz wszystkie inne. Dlatego wyznacznik 20hspu, godzina planku wcale moze sie nie przelozyc na to, ze wykonacz element w formie tuck.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 2

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#4
Bartosz

Bartosz

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów
W takim razie dlaczego w większości poradników dotyczących HF jedna z metod progresji to właśnie plank :P? A co do tych sylwetek gimnastycznych to co one mi wytrenują i w jakiej częstotliwości je trenować :)?
  • 0

#5
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Ale ja nie napisalem, ze plank jest zly, lecz wyznaczenie celu w postaci 5 czy 60 minut planku nie przelozy sie na trenowany element.

W pozniejszym okresie, gdy bedziesz na tyle silny, aby utrzymac 2-5 sec prawidlowo flage bedziesz mogl skupic sie na elementach wytrzymalosciowych.

Dodatkowo widze, ze nie czytasz naszego forum, poniewaz poprawnie wykonany plank wiekszosc uzytkownikow jest w stanie utrzymac 10-15 sec.

Co do sylwetek - wszystko jest juz opisane na forum.

I dodatkowo, jakie poradniki czytales/ogladales? Kto byl ich autorem? Trener gimnastyki, kulturystyki czy stritłorkałtowiec?

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#6
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Zanim wgl pomyślisz o HF opanuj:

pełne HSPU, najlepiej z większym zakresem np na poręczach do pompek i ręce szerzej niż barki

podciągnięcia w szerokim rozstawie

sylwetki, szczególnie na boku -> http://gimnastycy.pl...styka-od-newcia

wycieraczki

wznosy nóg w leżeniu na brzuchu (na podwyższeniu) (potem można dowiesić sobie na nogi jakąś siatkę zaczynając od 1kg do 5 będzie wystarczająco), bądź zamiast dodawać obciążenie możesz zacząć robić wznosy nóg w staniu na rękach z plecami opartymi o ścianę

możesz dodać boczne podpory, szczególnie zwieszone (tj nogi na podwyższeniu wyżej od ciała)

 

I tak oto wyklarował Ci się mały plan FBW lub możesz to też dzielić ale osobiście robiłbym wszystko na jednej sesji.

 

Ćwiczenia na samą siłę, max 5 powtórzeń, duże przerwy, w podporach 5-15sek maksymalnego napięcia i powoli do 20-30.

 

Równolegle, możesz zacząć samą izometrię wg progresji ze skazanego.

 

We fladze może także się przydać kolega, który będzie nas trzymał w trudniejszych pozycjach a także pomagał robić wznosy i opuszczania z tzw. flagi pionowej.

 

Sylwetki dadzą Ci to, iż zwiększysz poziom napięcia mięśni i będziesz także mógł powoli uczyć się ich współdziałania.


  • 3

#7
Bartosz

Bartosz

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Poradnik był od Bastarzz. Co do planka to byłem nieświadomy jego roli dlatego spytałem dlaczego pojawia się on w poradnikach (początkujący jestem a na forum jestem chyba 4 czy 5 raz). Teraz rozumiem i zwracam honor :) Dziękuje wszystkim za pomoc, jak macie jeszcze jakieś porady to z chęcią wysłucham :)!


  • 0

#8
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Ja mam najlepsza rade. Przeczytaj pigulke wiedzy, jest w dziale glownym / trening. A szczegolnie punkt "jak zaczac".

Dowiesz sie jak ulozyc plan itd.
A elementy zaawansowane zostaw sobie na pozniej, poniewaz nic nie wyglada bardziej zalosnie w kalistenice, niz proby wykonania zlozonego elementu bez opanowania jego czesci skladowych.

Niestety barstarzz, madbarz i wiele wiele innych grup to typowi strit łorkałterzy, ktorzy chca robic elementy gimnastyczne na swoj, moim zdaniem niepoprawny sposob.
Bo od kogo mamy sie uczyc elementow gimnastycznych, jak nie od gimnastykow? :)

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#9
Bartosz

Bartosz

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów
Powadzi ale nie bierz mnie za typka który zaczął trenować SW i jak wielki kozak myśli że od razu HF bedzię robił :D Wiem że to długa droga dlatego się pytam jak trenować moje ciało do tego. Wezmę te rady do siebie i zacznę solidnie trenować :D!


Czillaut co do tych pompek na rękach to o trudniejszych wariacjach na razie nie przychodzi mi myśleć, bo jedynie to pół HSPU potrafię zrobić :D
  • 0

#10
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Ja nic takiego nie mowie/nie pisze :) po prostu tak zlozone elementy to niekiedy lata treningow i chcialbym, abys mial tego swiadomosc, by zbyt wczesnie sie nie zniechecic

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych