Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Silny będzie wolny, lecz szybki będzie słaby, a po środku znajdzie się 'MOC'


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Takie obrazki obrazujące moc :)

Zależy od naszego celu na czym nam zależy

 

 

b7g9hv.png

 

2uifbj4.png

 

2vjbn0h.png

 

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  3.png   9,53 KB   24 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.png   9,62 KB   24 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1.png   9,89 KB   22 Ilość pobrań

  • 1

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#2
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

rozumiem że speed = wytrzymałość

bo inaczej to nie ma to sensu

 

bo jeżeli speed to szybkość to jaka: w bieganiu, kopaniu, zadawaniu ciosów, skakaniu na skakance...?


  • 0

...


#3
Reveson

Reveson

    Member

  • Użytkownik
  • 22 postów

Czytając ten post nasuwa mi się na myśl jeden cytat: "Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego". Oczywiście nie twierdzę że musimy ćwiczyć cały czas stricte pod siłę, czy też stricte pod wytrzymałość, olewając wszystkie inne aspekty "bycia sprawnym", jednak dobrze jest ustalić sobie priorytety. Nie oszukujmy się, nie można być dobrym we wszystkim, zawsze znajdzie się ktoś, kto jest lepszy od nas w jednej rzeczy a gorszy w drugiej. ;)


  • 0

#4
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Mi się bardziej wydaję, że to jest coś na zasadzie porównania takiego, jakiego użył Caculin w swojej książce odnośnie wyciągania czegoś z rowu. Nie użyjemy ferrari, lecz ciągnik, który jest w stanie relatywnie osiągnąć więcej "mocy" niż ferrari w tej konkretnej sytuacji.

 

Hanni bardzo trafnie dodał "Zależy od naszego celu na czym nam zależy". Dla kogoś kto chce wycisnąć xxx kilo na klatę szybkość nie ma znaczenia. Dla sprintera nie ma znaczenia czy podniesie xxx w przysiadzie. 

 

Najlepszym przykładem jest rzut oszczepem, pchnięcie kulą itp. Tam trzeba być nie tylko silnym, ale i szybkim. Co z tego, że zawodnik będzie w stanie rzucić 10x cięższym oszczepem skoro nie będzie w stanie nadać mu odpowiedniej prędkości wypuszczając go z dłoni. 


  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#5
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

siłę i wytrzymałość można a nawet powinno się łączyć...

najlepszym przykładem są strażacy, żołnierze...

trening siłowy + pływanie/bieganie i można być małym supermenem :)


  • 0

...


#6
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

siłę i wytrzymałość można a nawet powinno się łączyć...

najlepszym przykładem są strażacy, żołnierze...

trening siłowy + pływanie/bieganie i można być małym supermenem :)

a co ma wytrzymałość do mocy ?

post był z obrazowaniem tego właśnie power'a

 

wzróc na moc średnią

P = F * v

gdzie

P to moc

F - siła

a v - prędkość

 

a obrazek tyczył się do siatkówki, stamtąd został zaczerpnięty :)

a w siatkówce nie ma typowej wytrzymałości


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#7
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

ok. nadrobiłem zaległości z teorii

moc inaczej siła dynamiczna


  • 0

...


#8
Pauelor

Pauelor

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów
Moc z fizyki, tak. Dla sportowca moc to jest wygenerowanie jak najwiekszej sily w jak najkrotszym czasie. Dlatego tez sprinterzy wygladaja, jak wygladaja i nijak sie maja do maratonczykow. Wiec tutaj tez mozemy rozroznic. Dla tych co chca robic wygibasy na poreczach (nie mowie, ze cos w tym zlego) od ludzi, ktorzy chca przedzierac ksiazki telefoniczne na pol. Ale cwiczac kalistenike, z moich obserwacji wynika, ze ta rownowaga jest bardzo ladnie zachowana. Chyba, ze jest sie Adamem Raw ;-)

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
  • 0

#9
mako52

mako52

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 43 postów

W treningu sportowym nie da się rozwijać izolowanych właściwości fizycznych człowieka - jak wytrzymałość, szybkość i siła - bez oddziaływania na pozostałe, podobnie jak trening jednego narządu ma pewien wpływ również na inne.

(...) stwierdzono:
- Trening nastawiony na rozwijanie wytrzymałości wpływa, choć w mniejszym stopniu (niż wytrzymałość), na rozwój siły i szybkości.
- Trening siłowy rozwija przede wszystkim siłę, w mniejszym stopniu szybkość, natomiast hamuje wzrost wytrzymałości.
- Trening szybkościowy z tego punktu widzenia jest najbardziej "uniwersalny" i powoduje, obok wzrostu szybkości, wzrost siły i wytrzymałości.

Ireneusz Malarecki Zarys fizjologii wysiłku i treningu sportowego


  • 2

#10
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Ooo nastepna pozycja do przeczytania. Dzieki :)

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#11
grappler

grappler

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 47 postów

Z mojego doświadczenia wiem, że niezwykle trudno jest ogarnąć wszystkie te aspekty na raz. Dlatego od pewnego czasu skupiam się na jak najmniejszej liczbie elementów, np. teraz robię tylko czystą siłę trzema ćwiczeniami kalistenicznymi, a drugim priorytetem jest sprawność(super stawy i resety) . Swego czasu próbowałem ułożyć sobie taki trening, który ogarnia wszystko, ale nie udało mi się. Zbyt wiele chciałem, w zbyt krótkim okresie czasu, łatwo wpaść w tą pułapkę kiedy jest się pasjonatem ulepszania swoich możliwości fizycznych :)

Zaciekawił mnie fragment książki, który podał mako, ale trochę niewiele mi to mówi.

 

Samym crossfitem(który niby też jest bardzo uniwersalny) nie da się zbudować dużej sprawności i siły, ale za to jest to świetny trening wytrzymałościowo-wydolnościowy. Można trzaskać pompki jednorącz, podciągania na jednej ręce, ale ta siła wcale nie musi mieć odbicia na płaskiej ławce... Samo bieganie nie sprawi, że będziesz wytrzymalszy przy wysiłku angażującym bardziej górę ciała.  Najważniejsze to ustalić priorytety i nie starać się mieć wszystkiego na raz bo nic z tego nie wyjdzie.


  • 0

#12
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Z mojego doświadczenia wiem, że niezwykle trudno jest ogarnąć wszystkie te aspekty na raz. Dlatego od pewnego czasu skupiam się na jak najmniejszej liczbie elementów, np. teraz robię tylko czystą siłę trzema ćwiczeniami kalistenicznymi, a drugim priorytetem jest sprawność(super stawy i resety) . Swego czasu próbowałem ułożyć sobie taki trening, który ogarnia wszystko, ale nie udało mi się. Zbyt wiele chciałem, w zbyt krótkim okresie czasu, łatwo wpaść w tą pułapkę kiedy jest się pasjonatem ulepszania swoich możliwości fizycznych :)

 

da się :)

poczytaj, zobacz i wypróbuj system P90X, są trzy wersje P90X, P90X2 oraz P90X3

a każda wersja zawiera 3 zestawy: classic, lean oraz double

oraz dobry program jest INSANITY: ASYLUM

 

można pobrać z torrentów jak by ktoś chciał


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych