Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan treningowy - DominoNR


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
DominoNR

DominoNR

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Witam, 

Zaczynam dopiero moją przygodę z kalisteniką, street workoutem. Swego czasu zainteresowałem się kalisteniką i spodobał mi się ten rodzaj ćwiczeń na wzmocnienie siły za pomocą własnego ciała. Chodziłem jakiś czas na siłownie jednak przez problemy z kręgosłupem (tak, troszkę się garbie a siłownia tylko ku temu pomogła) starałem się zainteresować czymś innym. Przyznam że mam bardzo mało siły w rękach na podciąganie i obecnie nie idzie mi to zbytnio dobrze, ale się nie załamuje. 

Zamówiłem już książkę "Skazany na trening" i myślę że zasięgnę z niej sporo cennych wskazówek. 

 

Aby nie zanudzać podaję tutaj mój wzór wg. podwieszonego tematu :).

 

  1. Wiek - 20 lat
  2. Płeć - Mężczyzna
  3. Wzrost i waga - 177 cm i 66kg
  4. Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat - ostatnie dwa lata bardzo słaba aktywność fizyczna poza sporadycznym bieganiem i graniem w piłkę nożną.
  5. Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości - naciągnięty mięsień lewy (kontuzja wykluczyła mnie na pół roku z treningów piłki nożnej którą trenowałem 11 lat).
  6. Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? - Tak.
  7. Cel treningowy - trudno jednoznacznie objaśnić bo chyba wszystko, ale wg. hierarchii: siła, sylwetka, wytrzymałość, gibkość, pozycje statyczne
  8. Czas jaki możesz poświęcić na treningi - około 2/3 razy w tyg po 1h.
  9. Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: śniadanko płatki czekoladowe, w między czasie coś przegryzę jakąś kanapeczke, obiad zupa lub drugie danie, później kolacja, czasem przed snem też coś przegryzę. Czekolady - sporadycznie (2 razy w tyg około).
  10. Plan treningowy stworzony przez Ciebie: w zasadzie to nie mam żadnego planu więc po to tu jestem aby zasięgnąć rady mądrzejszych :)

Bardzo dziękuję i pozdrawiam :)

 

P.S. Jeszcze pytanko. Czy podciąganie się na drążkach lub wiszenie na nim ma jakieś pozytywne zmiany na kręgosłup? Pamiętam jak kiedyś lekarz sportowy mi zalecał wiszenie na drążku ze względu na lekkie zgarbienie :)


  • 0

#2
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Wybierz jeden cel i pod niego uloz plan. Wez pod uwage swoje doswiadczenie i sile.

Po to jest pigulka, aby czerpac z niej wiedze. Planow jest mnostwo opisanych od a do z. Wybierz jakis.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#3
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny
Wiszenie na drążku dobrze działa na kręgosłup, a podciąganie jeszcze lepiej. Powodzenia! : )
  • 0

#4
DominoNR

DominoNR

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów
Jeśli chodzi o jeden cel to sylwetka. Chociaż nie twierdzę, ze np. wytrzymałość i siła nie są dla mnie ważne.
  • 0

#5
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

hipertrofia 

http://kalistenikapo...na-kalistenika/


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#6
DominoNR

DominoNR

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów
A jakiś konkretny plan treningowy co mam dokładnie robić? Wybaczcie moją ułomność :-)
  • 0

#7
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Zamykam i upominam :o

Ps. Niestety nie jestesmy szkola podstawowa, gdzie uczymy czytania ze zrozumieniem.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych