Skocz do zawartości

Nasze strony:Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ankieta:Jakie książki powinno wydać Wydawnictwo AHA!

książki wydawnictwo AHA Pavel tsatsouline paul wade

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Jakie książki najchętniej byście przeczytali (77 użytkowników oddało głos)

Które książki, waszym zdaniem, powinny zostać wydane w najbliższym czasie przez Wydawnictwo AHA!

 1. Easy Strength - Dan John, Pavel Tsatsouline (47 głosów [24.74%])

  Procent z głosów: 24.74%

 2. Hardstyle ABS-Pavel Tsatsouline (18 głosów [9.47%])

  Procent z głosów: 9.47%

 3. SIMPLE & SINISTER - Pavel Tsatsouline (12 głosów [6.32%])

  Procent z głosów: 6.32%

 4. The RKC Book of Strength and Conditioning (14 głosów [7.37%])

  Procent z głosów: 7.37%

 5. Original Strength - Tim Anderson (43 głosów [22.63%])

  Procent z głosów: 22.63%

 6. Overcoming Gravity - Steven Low (23 głosów [12.11%])

  Procent z głosów: 12.11%

 7. Deadlift dynamite- Pavel Tsatsouline (5 głosów [2.63%])

  Procent z głosów: 2.63%

 8. Bodyweight Exercises for Extraordinary strength - Brad Johnson (18 głosów [9.47%])

  Procent z głosów: 9.47%

 9. Becoming Bulletproof- Tim Anderson (10 głosów [5.26%])

  Procent z głosów: 5.26%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1
adidiii

adidiii

  Advanced Member

 • Użytkownik
 • 103 postów

jakie książki według Was powinny zostać wydane przez Wydawnictwo Aha! w najbliższym czasie? dzięki temu będziemy mogli wysłać maile do wydawnictwa o przetłumaczenie na język polski pozycji ,które zdobędą najwięcej głosów w tej ankiecie


 • 0

#2
kano

kano

  KB-MASTER !

 • Zasłużony
 • 1325 postów

Dałoby się zrobić ankietę wielokrotnego wyboru (ograniczając np. do 3, albo licząc że nikt nie da więcej niż 3 - tak dla jaj) ??

ES, RKC BOOK - te dwie bym łyknął w ciemno..
Overcoming Gravity może też..


 • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#3
phillix

phillix

  Advanced Member

 • Bywalec
 • 1213 postów

A mógłby ktoś zrobić króciutki opis dla każdego tytułu?


 • 0

#4
adidiii

adidiii

  Advanced Member

 • Użytkownik
 • 103 postów

opisy większości książek są na stronie tej stronie:

 http://www.dragondoo...partment/books/


 • 0

#5
Hannibal

Hannibal

  Go Hard or Go Home

 • Bywalec
 • 2738 postów
 • LokalizacjaBXL

ja zaaznaczyłem

oczywiście

Overcoming Gravity - Steven Low

Easy Strength - Dan John, Pavel Tsatsouline

deadlift dynamite- Pavel Tsatsouline


 • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#6
kano

kano

  KB-MASTER !

 • Zasłużony
 • 1325 postów

Dzięki za zmianę opcji głosowania!

 

Easy Strength

The RKC Book...
Overcoming Gravity


 • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#7
adidiii

adidiii

  Advanced Member

 • Użytkownik
 • 103 postów

moje typy to Easy strenght, deadlift dynamite, i the rkc book

póki co to EASY STRENGHT zdecydowanie prowadzi, ale po piętach depcze mu original strenght oraz Overcoming Gravity


 • 0

#8
Luko

Luko

  Advanced Member

 • Bywalec

 • 1921 postów

Ostatnio faktycznie AHA złapało tendencję zniżkową i ich dwie ostatnie pozycje są bardzo kiepskie w mojej opinii.

 

Jeśli chodzi o tłumaczenie to widziałbym to tak:

 

Easy Strength - zdecydowanie książka numer jeden jeśli chodzi o zasady treningu siłowego bez względu na rodzaj narzędzia (kamień, sztanga, bodyweight, sztanga). Masa znakomitych porad oraz wskazówek. 40 dniowy program z tej książki jest już warty swojej ceny. Książka która zmienia przekonania na temat treningu siłowego, zdecydowanie.

 

Hardstyle ABS - dla mnie osobiście jest to kontynuuacja Nagiego Wojownika i w takim właśnie stylu jest napisana ta książka. Nigdzie indziej nie znalazłem tak detalicznie opisanej hollow pozycji. To taki zminimalizowany kurs StrongFirst Bodyweight w wersji papierowej. Jak Nagi Wojownik opisywał zasady dotyczące treningu push i squat, tak Hardstyle ABS zajmuje się detalami dotyczącymi pull. Olbrzymia ilość wskazówek, subtelności oraz technik wysokiego napięcia. Dodatkowo w tej książce najlepiej wytłumaczone zostały zasady treningu funkcjonalnego. Ta książka to typowy Hardstyle Pavla, czyli kombinacja technik z gimnastyki, kettli oraz sztuk walki. Esencja :)

 

Simple and Sinister - to samo co powyżej, tylko dotyczy treningu z kettlami. Dzięki tej książce można znacznie bliżej poznać zasady obowiązujące w StrongFirst, poznać sztuczki oddechowe, dowiedzieć się w jaki sposób trenować oraz czym tak na prawdę jest wytrzymałość. Książka utrzymana w konwencji karate.

 

Original Strength - tłumaczyłem ją swego czasu, jednak inne priorytety zdecydowały iż po prostu nie mam wystarczająco dużo czasu aby dalej kontynuuować to tłumaczenie. Aczkolwiek liczę iż ten materiał zostanie przeniesiony na język polski, ale i nie tylko. Stuff zawarty w OS jest mocno kontrowersyjny ale cholernie skuteczny. Gdy się w niego wgłębi, to wówczas jedyne co przychodzi do głowy: "cholera, po co mi trening siłowy?". Zaiste OS to esencja treningu siłowego, tylko troszeczkę z innego wierzchołka. Jestem pewien że Tim i Geoff zrewolucjonizują świat dzięki temu. Cholera, już to robią. Skuteczność ich systemu spowodowała iż moje serce zaczęło bić zdecydowanie bardziej w kierunku OS aniżeli StrongFirst. Niesamowite, co robi ten materiał gdy zostanie odpowiednio zaaplikowany.

 

Becoming Bulletproof - to malutka książeczka. OS jest rozszerzeniem BB, więc nie widzę sensu tłumaczenia go. Aczkolwiek jest kilka informacji w tej książce które spokojnie mógłbym kupić za 100-200zł, ale to już kwestia osobistych preferencji.

 

Bodyweight Exercises for Extraordinary Strength - Brad to geniusz i diabolicznie silny gość. Żelazny krzyż w porównaniu z tym co on robi w tej książce wydaje się po prostu pierdem. Jego książka jest bardzo krótka ale naszpikowana masą detali, kreatywnych pomysłów oraz genialnie prostym programowanie treningu. Ja kocham tą książeczkę za pokazanie wielu subtelnych rzeczy dotyczących technik wysokiego napięcia. I zaiste, książka Brada to taki Nagi Wojownik na sterydach. Esencja Bodyweight Powerliftingu.

 

Deadlift Dynamite - bardzo ciekawa książka dla maniaków... sztangi. Oczywiście jest kilka informacji które z powodzeniem można przenieść na każde inne narzędzie, jednak cel tej książki jest bardzo specyficznie sprecyzowany: trójbój.

 

Overcoming Gravity - troszkę chaotyczna encyklopedia ćwiczeń gimnastycznych. Brak detali. Ogólnie bez polotu i ziewałem w połowie. Styl w jakim została napisana oraz informacje w niej zawarte, kompletnie do mnie nie przemówiły. Ale to ja i moje preferencje.

 

RKC Book - słaba książka która jest zlepkiem przypadkowych treningów. Dawniej pewnie miała przebicie, obecnie na fali popularności kompleksów z kettlami, z powodzeniem można znaleźć za friko programy. Wystarczy wejść na blog Pata Flynna na przykład i już mamy całą RKC Book w skrócie. Brak detali, opisu ćwiczeń. Słaba pozycja. 

 

To tak ode mnie, krótkie opisy książek. Top 3 dla mnie to Hardstyle ABS, Original Strength oraz Bodyweight Exercises for Extraordinary Strength.


 • 3
www.facebook.com/originalstrengthpolska - inspirujemy, dobrze się bawimy, pomagamy w zrozumieniu funkcjonowania ludzkiego ciała. Budujemy kuloodporne organizmy!

#9
adidiii

adidiii

  Advanced Member

 • Użytkownik
 • 103 postów

to w takim razie nie ma sensu wydawać Overcoming Gravity bo jest ona podobna do ostatnich książek wydawnictwa Aha, zbiór chaotycznych ćwiczeń bez omówienia detali, taki typowy ''trening 15-minutowy''. The RKC Book też się nieopłaca bo faktycznie różne programy są dostępne nawet w Internecie. Osobiście jestem za wydaniem Hardstyle ABS, deadlift dynamite- bo jestem ''maniakiem sztangi'' i oczywiście Easy strenght.


 • 0

#10
Powadzi

Powadzi

  Wymówki domeną ludzi słabych

 • Administrator

 • 2335 postów
 • LokalizacjaGorzów Wlkp

Ja niestety nie zgodzę się, że OG to książka na wzór ostatnich wydanych przez AHA. Jest w niej sporo informacji na temat układania planu, utrudniania ćwiczeń, po części zahacza o dietę itp itd. 

 

Fakt ćwiczenia z części 3 (rozdziału) mogą się wydawać chaotyczne, lecz są podzielone na poziomy i są przedstawione od najłatwiejszego do najtrudniejszego. Pokazane są przykładowe plany dla osób dążących np do FL czy BL (z odpowiednimi progresjami).

 

Dodatkowo książka, która posiada może z 50 zdjęć i to nie na cała stronę, jak w przypadku książek Al'a czy 15minutowego, przy ogólnej objętości 540+ stron świadczy że nie wystąpił, obecnie bardzo popularny, przerost formy nad treścią.

 

Jak dla mnie świetna książka, a że to forum kalisteniczne to odpada na starcie każda książka, która opiera się na kettlach, sztangach i innych zewnętrznych ciężarach. Później się dziwić, że forum nie ma zbyt wielu użytkowników, że nikt nie trenuje kalisteniki, że w parkach nie ma drążków i poręczy, a kwitnie tylko przemysł "siłowniany". 

 

ps. zanim oddacie głos, to przejrzyjcie chociaż spis treści danej książki. Nie opierajcie się tylko i wyłącznie na tym, że skoro autorem jest Caculin, to pozycja będzie świetna i wniesie mnóstwo do naszego treningu. Niestety, ale Caculin jest mistrzem marketingu i z ćwiczenia, które zna każdy laik, zrobi mordercze, najlepsze, wszechstronne, powodujące, że pękną nam bicepsy a siłą dorównamy gorylowi. Nie ujmuję wiedzy autorowi, broń Boże, lecz chciałbym aby pojawiła się na naszym rynku książka, która doda trochę świeżości, a nie kultywowała nadal metody jednego człowieka, które choć są dobre, nie są jedynymi.


 • 5

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#11
mako52

mako52

  Advanced Member

 • Użytkownik
 • 43 postów

@rafał z gimnastycy.pl o Overcoming Gravity:
 
"Overcoming Gravity" (autor: Steven Low) jest najbardziej obszerną (ponad 500 stron) i wszechstronną książką dotyczącą treningu z masą własnego ciała. 

Dla miłośników gimnastyki (i nie tylko) ta książka powinna być lekturą obowiązkową.
Progresje ćwiczeń opisane są szczegółowo i opatrzone przejrzystym rysunkiem.
Stworzony przez siebie plan treningowy można wrzucić na http://www.reddit.co...ercominggravity w celu oceny przez autora książki.

Rozpiskę progresji ćwiczeń opisanych w książce wraz z poziomem trudności wg autora i skalą trudności FIG można znaleźć tutaj:https://docs.google....c?...JelE#gid=0
 
To jest kompendium wiedzy o progresjach w wielu ćwiczeniach. Do tego teoria budowania planów treningowych w oparciu o metodę stosowaną zdaje się od kilkudziesięciu lat w treningu siłowym. Wszystko opisane bardzo szczegółowo, dlatego książka ma ponad 500 stron.
Uważam ją za bardzo dobrą pozycję. Co nie zmienia faktu, że w Polsce by się pewnie nie sprzedała bo ludzie wolą wydać 45zł za 200 stron bullshitu Ala Kavadlo albo na "Skazany na trening 2" Paula Wade'a, która jak widzę jest bestselerem w wydawnictwie AHA.

 
Legendarny tutaj Paul Wade o OG: I’ll say it straight: Overcoming Gravity is the best book money can buy on gymnastics and bodyweight strength–period! This book reads like what it is–an absolute labor of love, an all-encompassing masterpiece written by a bona fide genius in the field. This book wasn’t written to make a ton of money. There is so much advanced training information in this huge volume that it could have easily been watered-down and split into ten books…maybe more. Overcoming Gravity has the power to change the way you train–not just for a handful of workouts, but for an entire lifetime. Buy this book!


 • 0

#12
kano

kano

  KB-MASTER !

 • Zasłużony
 • 1325 postów

Racja racja - przydałoby się coś o gimnastyce ale "pod strzechy" - dla przeciętnego zjadacza chleba, a nie stricte dla trenerów (takie chyba są).

 

COMPLETE CALISTHENICS jest w tej materii - jest to gównie atlas + kilka zdań na temat programowania treningów.
Fajna ksiażeczka.

 

http://www.amazon.co...e/dp/1495425274

 


 • 1

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#13
Luko

Luko

  Advanced Member

 • Bywalec

 • 1921 postów

Przecież Sommer wypuścił/wypuszcza swoje Fundacje. To wciąż najlepsze materiały o gimnastyce dostępne na rynku. Zrozumienie Fundacji Sommera w języku angielskim nie wymaga niczego po za ukończeniem sześciu klas szkoły podstawowej i oczywiście zastosowaniem tego, ale ja doskonale wiem że wszyscy chcą tylko czytać, analizować, poznawać tuziny ćwiczeń które prowadzą do...donikąd. 


 • 0
www.facebook.com/originalstrengthpolska - inspirujemy, dobrze się bawimy, pomagamy w zrozumieniu funkcjonowania ludzkiego ciała. Budujemy kuloodporne organizmy!

#14
adidiii

adidiii

  Advanced Member

 • Użytkownik
 • 103 postów

Nie jestem fanem podręczników w których występują dziesiątki ćwiczeń, wolę programy typu siła dla ludu: dwa ćwiczenia (ale za to jakie!), nie wiele serii, nie wiele powtórzeń, zajmują mało czasu i mają ogromne przełożenie na każdy rodzaj aktywności fizycznej. wolę zrobić mniej a lepiej, ale to tylko moje zdanie. Mako52, skoro negujesz Paula Wade:

 

 

 ludzie wolą wydać 45zł za 200 stron bullshitu Ala Kavadlo albo na "Skazany na trening 2" Paula Wade'a

to dlaczego później zamieszczasz jego recenzje, jak dla mnie to troszeczkę bez sensu,  no bo skoro uważasz że pisze ''bullshity'' to jeśli mówi w samych pozytywach o Overcoming Gravity to ta ksiązka też jest ''bullshitem'' ale to tak a propo.

No ale jeśli ludzie głosują na tą pozycje to ok, i tak na pewno będzie lepsza od ostatnich książek Wydawnictwa AHA!

A i zauważyliście ,że nasza ankieta jest na stronie głównej, chciałbym z tego miejsca podziękować Administratorom ,że pomagają nam w naszej akcji :)


 • 0

#15
Ghost W

Ghost W

  Advanced Member

 • Bywalec
 • 255 postów

Właśnie miałem się upominać o umieszczenie ankiety na stronie głównej. Dobrze by było, aby chociaż 100 osób oddało głos.


 • 0

#16
adidiii

adidiii

  Advanced Member

 • Użytkownik
 • 103 postów

no z tym to będzie ciężko ankieta istnieje już 6 dni i dopiero 24 głosy mamy, więc jakby ktoś mógł kogoś zaprosić do oddania swojego głosu to byłbym bardzo wdzięczny.


 • 0

#17
kano

kano

  KB-MASTER !

 • Zasłużony
 • 1325 postów

Gdyby była jakaś "wszechwiedza"... to by ankiety nie trzeba było!

Jeśli ktoś ankietą chce sobie zrobić dobrze ("a nie mówiłem!"), to też bez sensu.

Na tym polega głosowanie.. I nie ma co na siebie krzyczeć, że ta jest do kitu a ta fajna, bo kazdy ma swoje gusta, potrzeby itd.. :-)

Wydawnictwo AHA może się tym zasugerować, a równocześnie może to olać..

 

Pod kątem wydawnictwa, to ja bym inną ankietę zrobił.. I to ze strony wydawnictwa by musiało wyjść, a nie od grupy zapaleńców..

Dajcie im namiary na mnie :-)

(W sumie mają!)

 

Może by zaprosić kogoś z AHA to zerknięcia tutaj. Zalogowania się. Może by pewne rzeczy na wstępie wyjasnił, bo sporo nam umyka jeśli chodzi o wydawanie książek..

Prawa autorskie, tłumaczenie, marketing, kasa.. Nie mamy o tym pojęcia, a sama chęć zakupu to trochę mało..


 • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#18
mako52

mako52

  Advanced Member

 • Użytkownik
 • 43 postów

Mako52, skoro negujesz Paula Wade:

to dlaczego później zamieszczasz jego recenzje, jak dla mnie to troszeczkę bez sensu,  no bo skoro uważasz że pisze ''bullshity'' to jeśli mówi w samych pozytywach o Overcoming Gravity to ta ksiązka też jest ''bullshitem'' ale to tak a propo.

To jest cytat, to nie są moje słowa tylko użytkownika @rafał z gimnastycy.pl. Aczkolwiek zgadzam się z nim w tej kwestii.

 

Zamieściłem cytat z Wada, ponieważ jest on guru dla wielu osób i może jego słowa przemówią bardziej niż moje w kwestii wartości OG.


 • 0

#19
Powadzi

Powadzi

  Wymówki domeną ludzi słabych

 • Administrator

 • 2335 postów
 • LokalizacjaGorzów Wlkp

Nie jestem fanem podręczników w których występują dziesiątki ćwiczeń, wolę programy typu siła dla ludu: dwa ćwiczenia (ale za to jakie!), nie wiele serii, nie wiele powtórzeń, zajmują mało czasu i mają ogromne przełożenie na każdy rodzaj aktywności fizycznej. wolę zrobić mniej a lepiej, ale to tylko moje zdanie. 

 

Zgadzam się, że małe, krótkie sesje są dla wielu zbawienne, ponieważ przy natłoku zajęć nie są w stanie spędzić 1.5h 4x w tygodniu na siłowni, czy podłodze.

 

Tyle tylko, że zamiast zapłacić 25-35zł za 1 gotowy plan treningowy opisany na 150-200 stronach, nie lepiej jest zainwestować 3-4x tyle złotówek, poświęcić 3x więcej czasu i nauczyć się samodzielnie komponować takie plany? 

 

To tak, jakby się chciało zdać maturę korzystając tylko i wyłącznie z tablic matematycznych, ale nie uczęszczając na lekcje. 

 

Dlatego panie i panowie głosujmy na prawdziwe "dzieła", które mają wszystko, od gotowych planów, po wiedzę, która pozwoli taki plan ułożyć. Niech każdy z nas będzie "specjalistą" w tej dziedzinie, a nie "amatorem" bazującym na forum, czy kolorowych czasopismach, wierzącym we wszystko co usłyszy w tv, czy na kanale nasterydowanego jegomościa. 


 • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#20
kano

kano

  KB-MASTER !

 • Zasłużony
 • 1325 postów

Niby tak Powadzi...

ale z drugiej strony - nie muszę się znać na samochodach, żeby nimi jeździć :)

 

Jak ktoś woli gotowca: "rób tak i tak", to ma do tego prawo. Może oczekiwać takich gotowców. Mi (nam/nikomu!) nic do tego.

 

Ankieta - oznaka demokratycznych wyborów - ma dać wyraz myśli ogółu, a że jest kilka osób głęboko w temacie, to zaraz piszą, że książki ABC są płytkie.

A to tylko nie trafiło w odpowiednie grono odbiorców :-)


 • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: książki, wydawnictwo AHA, Pavel tsatsouline, paul wade

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych