Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Front / Back Lever na jednej ręce, jednym palcu, można?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Z całym szacunkiem ale skąd możesz wiedzieć, że nie ma przełożenia skoro sam pisałeś gdzieś, że ledwo robisz L-sita ? Ja po roku treningu gimnastyki w szkole, nie ćwicząc nic innego, pracowałem w tamte wakacje i w te. I różnica jest i to ogromna. Jak można napisać, że to W OGÓLE nie ma zastosowania, gość utrzymuje swoje ciało na palcu to będzie miał problem z przeniesieniem paki cementu ? Podciąga się na jednej ręce z +16kg to nie da rady zrobić pompek z plecakiem 20kg? Oczywiście, że lepiej dla wytrzymałości do wojska czy do roboty na budowie trenować coś innego (do budowy najlepiej po prostu...robić) ale nie wmówisz mi, że to nie ma przełożenia. Po za tym nie wiesz, że wzmacniając siłę podnosi się też wytrzymałość ? 


  • 2

#22
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

ktoś mądrze powiedział... siła bez wytrzymałości jest niewiele warta

 

trening siły statycznej wyklucza trenowanie wydolnościowe - na gimnastycy.pl któryś trener to tłumaczył

skoro tak to jest to dla mnie spore upośledzenie

 

to samo jest z kulturystyką, bardzo niewielu bodybilderów robi trening wytrzymałościowy, co to znaczy? po prostu szybko się męczą

 

wszystko zależy oczywiście od celu - jak ktoś chce być najlepszy we FL na jednej ręce to jego sprawa - niech sobie to trenuje parę lat

 

ja wolę jednak łączyć różne metody treningu, nawet alternatywnego (tim anderson) i nie tracić czasu na tricki bo tricki są tylko trickami


  • 0

...


#23
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

 Jak można napisać, że to W OGÓLE nie ma zastosowania, gość utrzymuje swoje ciało na palcu to będzie miał problem z przeniesieniem paki cementu ? 

 

Nie napisałem, że jego siła nie ma przełożenia na inne aspekty życia. Napisałem, że FL na palcach jest bajerem zbędnym w codziennym życiu. Nikt mu nie będzie kazał dźwigać rusztowań na dwóch czy jednym palcu, ponieważ z punktu widzenia wykonywanej pracy jest to bezsensowne marnowanie energii.

 

Powiem jasno i wyraźnie, moim zdaniem posiada on ogromną siłę i umiejętność panowania nad ciałem i w świecie SW może zawojować bardzo wiele. 

 

Co do mnie, to powiem Ci to na przykładzie zakończonego mundialu. Nie trzeba być świetnym piłkarzem robiącym fikuśne triki nogami, aby być świetnym trenerem. (nie uważam się za świetnego trenera, ani nawet za trenera, bo na to trzeba mieć papiery. Chodzi mi tylko o sens).

 

I w sumie trochę bezsensowna dyskusja wyszła, ponieważ dla jednego coś jest ciepłe, a dla innego gorące. Każdy z nas ma inne spojrzenie :)


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#24
krzysiek23123

krzysiek23123

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 65 postów
Tak, trening czystej siły nie buduje wielkiej wytrzymałości. Problem w tym, że z poprzednich postów wynika, że to że jest silny znaczy, że nie jest wytrzymały. Bo ogólnie gdyby gość nic nie ćwiczył to może dałby se na budowie radę ale jako, że ćwiczy sw na bardzo wysokim poziomie to znaczy że każdy by go tam styrał.

Fakt, że pewnie Andrey nie weźmie na klatę 200kg

Po czym to można wnioskować? Że nie pokazał tego na tym filmie? Nie wygląda na to, że ma słabą klatę. Oczywiście nie mówię, że weźmie na klatę te 200kg, tylko że nie wiadomo.

ciekawe czy gość trenuje nogi

Nie wiem, ale dużo street workoutowców nogi trenuje, z tym że mało kto pokazuje ten trening bo jest mało efektowny w porównaniu z treningiem na drążku, kółkach, poręczach.


Po kolejne: Jeśli uważacie, że trening z masą ciała nie ma na nic przełożenia to czemu nim się zajmujecie? Chyba, że FL jest cacy a FL jednorącz to syf.

I jeszcze jedno BL to ćwiczenie na plecy (BL na jednej ręce też), FL to dość mocne ćwiczenie na brzuch, jak się nie trzyma na całej dłoni tylko na jednym palcu (zakładając, że ćwiczy tak każdy palec) to raczej ma solidny chwyt. To chyba może się przydać. Może oprócz siły ma też wytrzymałość, tylko że na filmiku z yt ciekawiej się ogląda coś takiego niż filmik pokazujący robienie 300 pompek zwykłych, lub 8-godzinne robienie pompek przy ścianie bez przerwy.


PS

trening siły statycznej wyklucza trenowanie wydolnościowe - na gimnastycy.pl któryś trener to tłumaczył
skoro tak to jest to dla mnie spore upośledzenie

Dajmy na to że ktoś umie ledwo 3 pompki na jednej ręce. Jest to dla niego ćwiczenie siłowe. Ale ćwiczy te pompki na jednej ręce i po jakimś czasie robi ich 20, czyli wyrobił sobie wytrzymałość dla danej siły. Oczywiście to tylko przykład. Nie podważam wiedzy trenerów z gimnastycy.pl, może coś źle zerozumiałem ale są ludzie, którzy umieją po tyle pompek na jednej ręce a kiedyś nie robili ani jednej. To, że ktoś robi pompkę na jednej ręce nie wydaje mi się, żeby świadczyło o tym, że nie zrobi 100 normalnych. Może trening siłowy spowalnia wzrost wytrzymałości, ale żeby całkowicie wykluczał.
  • 0

#25
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

można się starać połączyć te rzeczy ale będzie to dużym kosztem

 

i chyba źle pojmujesz wytrzymałość

 

ja pojmują wytrzymałość jako wykonywanie różnych czynności złożonych, przez długi czas, bez nadmiernego zmęczenia organizmu

 

20 pompek na 1 ręce tego nie daje. daje wytrzymałość mięśniową tylko w tym ćwiczeniu - nic więcej

 

wytrzymałość ciała robi się kompleksowym programem wielu złożonych ćwiczeń wykonywanych po sobie prze dłuższy czas - czy to z masą ciała czy to z dodatkowym obciążeniem

 

 

i teraz pytanie praktyczne - po co nam, amatorom, wytrzymałość w pompowaniu na jednej ręce lub w trzymaniu FL 30 s?

 

 

ale odbiegamy od tematu :)


  • 0

...


#26
krzysiek23123

krzysiek23123

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 65 postów

FL ćwiczy brzuch. Wydaje mi się, że jest tak samo sensowne jak L-shit, czy wznosy nóg. Co do pompek na jednej ręce to, tych samych mięśni używa się, np. do odpychania czegoś, przy uderzaniu itp.

 

Jeśli twierdzisz, że takie ćwiczenia są bezsensowne, to co ćwiczysz na brzuch i jakie ćwiczenia uważasz za potrzebne?


  • 0

#27
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Nie napisałem, że jego siła nie ma przełożenia na inne aspekty życia. Napisałem, że FL na palcach jest bajerem zbędnym w codziennym życiu. Nikt mu nie będzie kazał dźwigać rusztowań na dwóch czy jednym palcu, ponieważ z punktu widzenia wykonywanej pracy jest to bezsensowne marnowanie energii.

 

Powiem jasno i wyraźnie, moim zdaniem posiada on ogromną siłę i umiejętność panowania nad ciałem i w świecie SW może zawojować bardzo wiele. 

 

Co do mnie, to powiem Ci to na przykładzie zakończonego mundialu. Nie trzeba być świetnym piłkarzem robiącym fikuśne triki nogami, aby być świetnym trenerem. (nie uważam się za świetnego trenera, ani nawet za trenera, bo na to trzeba mieć papiery. Chodzi mi tylko o sens).

 

I w sumie trochę bezsensowna dyskusja wyszła, ponieważ dla jednego coś jest ciepłe, a dla innego gorące. Każdy z nas ma inne spojrzenie :)

a skąd wiesz, czy on co innego nie trenuje, i nie wzmacnia się ?


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#28
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

FL ćwiczy brzuch. Wydaje mi się, że jest tak samo sensowne jak L-shit, czy wznosy nóg. Co do pompek na jednej ręce to, tych samych mięśni używa się, np. do odpychania czegoś, przy uderzaniu itp.

 

Jeśli twierdzisz, że takie ćwiczenia są bezsensowne, to co ćwiczysz na brzuch i jakie ćwiczenia uważasz za potrzebne?

fl działa tak samo na brzuch i jak na plecy, ktoś z silnym brzuchem i słabymi plecami nie zrobi fl


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#29
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

...

bez sensu dyskusja

każdy ma inne podejście do treningu, ale wszystkich nas łączy pasja trenowania głównie z własnym ciałem

niech tak zostanie :)


  • 2

...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych