Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Front / Back Lever na jednej ręce, jednym palcu, można?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Czy to jest możliwe? Nadludzka siła czy zdolności w obróbce filmów?

 


  • 0

#2
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Można ; )

 

P.S Swoją droga Andrey jest chyba jednym z większych workałtowych mocarzy, jednoręki muscle up to jest dopiero coś ; D Albo te jego rozpięcia.


  • 0

#3
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Jest Usain Bolt, który pobił rekord uważany za nie do pobicia.

Był Jimi Hendrix, który do dziś przez wielu jest inspiracją i synonimem "niemożliwego".

Jest Travis Pastrana, który zrobił backflipa na motorze.

 

Itp itd

 

Jest wielu takich ludzi, którzy dążą do perfekcji i robią coś, co dla nas jest nierealne. Zauważ, że na pewno Ty również kiedyś myślałeś, że 1 podciągnięcie w pozycji hollow to bardzo trudne ćwiczenie. Teraz zapewne robisz ich kilka/kilkanaście.

Backflip na X-Games nie fascynuje nikogo, bo są robione podwójne już przez wszystkich. 

 

Widywałem już na filmach poprawne FL na jednej ręce. Ten filmik jest nazwany "nowy poziom w SW" i faktycznie przez wielu będzie komentowany, że to "fotoszop", ale za kilka miesięcy będzie to pewnie rutyna.


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#4
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Jeżeli to faktycznie możliwe, to najbardziej podoba mi się to, że gość jest bardzo chudy, ma pewnie strasznie delikatnie zarysowane mięśnie, wyraźny brzuch. I pokazać to wszystkim ludziom, którzy mówią, że jak ktoś nie ma mięśni to nie ma siły. Fakt, że pewnie Andrey nie weźmie na klatę 200kg, ale po co mu taka siła? Kocham kalistenikę za to, że może mi się przydać w życiu codziennym, w każdym miejscu i w każdej chwili :)


  • 0

#5
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Kolejny dowód na to, że ciało ludzkie nie ma ograniczeń. Gość jest na prawdę mocny ! ;) Ciekawe jak SW czy też Kali będzie wyglądać za kilka lat.... Pompka w staniu na rękach na jednym palcu :P


  • 0

#6
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Można ; )

 

P.S Swoją droga Andrey jest chyba jednym z większych workałtowych mocarzy, jednoręki muscle up to jest dopiero coś ; D Albo te jego rozpięcia.

Mój kolega robi MU jednorącz ;)


  • 0

66668745.png


#7
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów
Mój kolega robi MU jednorącz  ;)

 

 

... czyli już niedługo będzie to rutyna ;) 


  • 0

#8
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Nie sądzę. Nie ma na tym forum zawodnika, który byłby w połowie tak mocny. ;)


  • 0

66668745.png


#9
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Nie sądzę. Nie ma na tym forum zawodnika, który byłby w połowie tak mocny. ;)

 

Kiedyś na pewno, taki zawodnik się znajdzie ... myślę, że to kwestia czasu. ;)


  • 0

#10
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Nie sądzę. Nie ma na tym forum zawodnika, który byłby w połowie tak mocny. ;)

skąd to wiesz  ?


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#11
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Bo na MŚ w Street Workout, jedzie dwóch najlepszych. ;)


  • 0

66668745.png


#12
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

szacun dla gostka... ale mnie nie jarają takie sztuczki

takie umiejętności są mało funkcjonalne i niezbyt przydatne w życiu

 

gostek jest mega lekki i nieiwle ma mięśni, załużmy, ze idzie do wojska i dostaje 20 kg ekwipunku, z którum trzeba biegać, skakać, nosić, używać... i co wtegy

albo idzie pracować ciężko fizycznie, gdzie musi używać swoich podstawowych ruchów do pracy z ciężkimi rzeczami... i co wtedy

 

mam wrażenie, ze takie sztuczki to przerost formy nad treścią - pewnie sie posypią gromy na moją głowę ale uważam, że takie rzeczy nie są w ogóle przydatne w życiu - rozpięcie czy FL na palcu.

 

niemniej powtarzam, szacun dla gostka za włożoną pracę


  • 0

...


#13
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Back Lever na jednej ręce ......... coraz więcej ludzi już to robi jak widać na tym filmie, poza tym goście mają sporą moc...

 


  • 0

#14
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

@ Struc, gość podciąga się na 1 ręce z + 16kg, myśle że dałby radę : ) 

 

Taka siła statyczna to np gdy w robocie na budowie bierze w rękę cement 30kg i z nim idzie, trzymając w bez ruchu, myślę że jeśli gość na jednym palcu trzyma swoje ciało (na pewno to 60 waży) to poradziłby sobie w ciężkiej pracy fizycznej.


  • 0

#15
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Czillaut niestety tak nie jest :(
Pracowalem fizycznie z amatorem kulturysta. Wielki chlop. Worki cementu podrzucal jak czipsy. Gdy trzeba bylo uniesc rusztowania to sam stawal po jednej stronie.

Ale gdy przyszlo wziac worek cementu i przeniesc go z punktu a do b, to sapal, prychal, odkladal w polowie drogi, a robole z 50 wiosen na karku palac peta nosili i gadali ze soba z usmiechem na ustach.

Sa rozne definicje sily. Ten z filmiku jest niewatpliwie silny pod katem masy swojego ciala i sposobow go wykorzystania. Ale dalbym obie reke uciac, ze zwykly 50letni robol, ktory na budowie pracuje 30 lat zajechalby go po 2 dniach pracy 12h.

Sila sile nierowna.

Ps. Chociaz idac tym tropem, ogromna sila robotnika wykorzystywana w jego pracy bedzie zbyteczna dla pracownika biurowego, ktorego maksymalny wysilek to dolozenie papieru do drukarki. Kazdy jest silny tyle, ile potrzebuje lub na ile chce byc.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#16
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Co ma kulturysta do gościa z filmiku ? Kulturyści nie pracują nad siłą statyczną. Zapytaj na gimnastykach czy siła statyczna nie przydaje się właśnie np w przeniesieniu danego ciężaru z miejsca A do B.


  • 0

#17
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

zgadza się, siła sile nierówna

 

ciekawe czy gość trenuje nogi


  • 0

...


#18
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Mi chodzi tylko o porownanie roznych sil. To ze ktos robi fronta na jednej rece nie przeklada sie w zaden sposob na inne ruchy, w tym prace, ciezka prace, fizyczna.
Nie wywyzszajmy takich ludzi, bo niedlugo dojdzie do tego, ze wystarczy robic sylwetki i trenowac jak gimnastyk, a bedzie sie mistrzem w kazdej dziedzinie zycia.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#19
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Nie popadaj w skrajność. Po prostu twierdzenie, że gość ze światowej czołówki street workout nie poradziłby sobie na budowie jest śmieszne. Ja jestem przy nim zerem workałtowym, pracuję na wakacje w tartaku 12h i jakoś sobię radzę. A też nie jestem wielkim chłopem. Nie cudujcie też w drugą stronę, że pracownicy fizyczni na budowach to są jacyś nadludzie : D


  • 0

#20
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Nie zrozumieliśmy się.

Nie powiedziałem, że sobie nie poradzi. 

 

Struc napisał, że tak rozbudowane umiejętności jak FL na jednym czy dwóch palcach nie ma zastosowania w wojsku przy 20kg obciążeniu ekwipunku lub w ciężkiej pracy fizycznej. I z tym się zgadzam. 

Jest to pokaz ogromnych umiejętności w świecie SW i na zawodach, czy na treningu ludzie będą go klepali po plecach mówiąc "kozak z Ciebie". Ale dla mnie, czy dla Struca, jest to po prostu zbędne, ponieważ nie ma przełożenia na życie. (no chyba, że chce się z tego utrzymywać).

 

Choć jeśli kiedykolwiek będę na takim "poziomie mocy" to też będę pewnie "wydziwiał" i próbował czegoś nowego.


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych