Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ilość treningów pliometrycznych

pliometryczny plyometryczny ekspozywny

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
pullupskiller

pullupskiller

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Nie znalazłem podobnego tematu na forum więc chyba nie było. Otóż moje pytanie brzmi jak często należy wykonywać trening pliometryczny w tygodniu? Czy powinno się ćwiczyć daną partię ciała jednego dnia czy może wszystkie naraz?

 

Szukałem po różnych forach i spotkałem się z różnymi opiniami na temat ilości serii i powtórzeń oraz czasu poświęconego treningom pliometrycznym dlatego proszę Was o pomoc.

 

PS Mam nadzieję, że nie było wcześniej tego tematu, jeśli był to dajcie linka :)

 


  • 0

#2
spider95

spider95

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 12 postów

nie wiem co się stało wyżej, a tu link http://kalistenikapo...wszechstronnym/


  • 0

#3
pullupskiller

pullupskiller

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Już czytałem tego posta. Nie ma w nim jednak zawartej informacji na temat ilości treningów w tygodniu.

 

Czy należy wykonywać treningi pliometryczne 1,2 czy może 6 razy w tygodniu?

Czy powinno się  wykonywać np. pompki z klaśnięciem na każdym treningu, czy może tylko 2 razy na tydzień?

 

Chciałbym żeby wypowiedział się ktoś obeznany z rozwojem siły eksplozywnej i rozwinął temat tego typu treningów.


  • 0

#4
Rokusho

Rokusho

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 53 postów

Nie ma takich ścisłych wytycznych w częstotliwości jakiegokolwiek treningu, zależy to od intensywności i twoich możliwości regeneracyjnych.


  • 0

Silniejszy bądź szybszy, krew rozmarz, pot wytrzyj.

 


#5
KalisteniX

KalisteniX

    Only The Strongest Will Survive

  • Użytkownik
  • 5 postów

Ja na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że przez 5 miesięcy trenowałem tylko siłę maksymalną, głównie systemem 5x5. Żadnych ćwiczeń pliometrycznych. Szybkość poprawiła się tylko niewielkim stopniu, bywały problemy z muscle up. Od miesiąca ćwiczę innym systemem, wdrażając sobie do ćwiczeń na siłę kilka ćwiczeń pliometrycznych (pompki z klaśnięciem, szybkie podciąganie nachwytem z zaakcentowaną fazą oderwania rąk od drążka, wskoki na skrzynie czy szybsze ruchy pompek w staniu na rękach od ściany. Wykonuje taki trening w kilku seriach od kilku do kilkunastu powtórzeń, 2x w tygodniu. Poprawa widoczna gołym okiem. Zwiększona szybkość, skoczność, dynamiczniejsze ruchy przy muscle up. Tak na mnie podziałał taki trening, ale to tylko moja opinia. 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych