Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Czy kalistenika pomaga na lipomastie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1
serpico1939

serpico1939

    Member

  • Użytkownik
  • 12 postów

Witam, mam pytanie czy kalistenika pomaga na męskie cyce? Lipomastie?? męcze się z tym cholerstwem już długo. Tak naprawdę na serio nie ćwiczyłem, kiedyś ważyłem aż 93 kg przy wzroście 182 i leczyłem to dukanem. w 2.5 miech zszedłem do 76 i trzymam. Ale nie ćwiczyłem nic niestety wtedy,

 

Jaką też diete najbardziej polecacie?? mam prace 2 zmianową np od 6 do 14 i np od 14 do 21 itp

Czy jak dołoże do kalisteniki skakanke i bieganie to będzie ok??

z góry dzięki za odp

 

ps. mogę wrzucić fote klaty jak to wygląda


  • 0

#2
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

zdrowa i zbilansowana dieta na minusie kalorycznym (żadne tam dukany czy inne ustrojstwa) i pozbycie się nałogów

regularne treningi wytrzymałościowe (bieganie, pływanie, skakanka) + trening siłowy z podstawowych ćwiczeń: pompki, podciąganie, przysiady (ewentualnie łatwiejsze wersje)

+

cierpliwość i konsekwencja

 

edit

jak nie pomoże to służba zdrowie zostaje


  • 0

...


#3
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Dawno dawno temu tez myslalem, ze mam podobny problem, ale po prostu bylem tlusty. Nic wiecej.

Schudlem, regularnie trenuje kali, biegam, trzymam zdrowe jedzenie i problem "nagle" zniknal.

Sa rozne budowy ciala i organizm w rozny sposob odklada tluszcz, wiec skup sie na porzadnym treningu i zdrowym zarciu.

Pamietaj tez, ze bardzo duzo zalezy od psychiki. Jesli wmowisz sobie cos, to chocbys to wyeliminowal, to i tak bedziesz mial to w glowie i wmowisz sobie ponownie, ze jednak nie.

Ps. Co do treningow i kalisteniki to pigulke przeczytaj. Tam jest wszystko
Ps2. Idz do lekarza w celu zdiagnozowania lipo, gineko. Bez tego to tylko Twoje domysly.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#4
panmarynarz

panmarynarz

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów

Jasne... Jak ktoś jest gruby to się usprawiedliwia tym, że jest chory.


  • 0

#5
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

masz pracę zmianową, niektórzy biadolą, że jak mają taką robotę to nie da się jeść zdrowo

uprzedzam twoje ewentualne wymówki :P - oczywiście, że się da

 

trzymasz się 4 lub 5 posiłków dziennie (tak jak jadłeś do tej pory), jak nie masz czasu na tyle posiłków to jedz 3 posiłki (ilość posiłków w ciągu dnia nie ma dużego znaczenia)

żarcie robisz w domu i ładujesz do pojemników - ładuj tyle, żebyś od posiłku do posiłku, nie był głodny - podjadanie to główna przyczyna otyłość

 

natomiast, co jeść to, są tematy, poczytaj - wszystko zostało napisane


  • 0

...


#6
serpico1939

serpico1939

    Member

  • Użytkownik
  • 12 postów

"Ps2. Idz do lekarza w celu zdiagnozowania lipo, gineko. Bez tego to tylko Twoje domysly. "

 

byłem u endokrynologa i zrobił mi prześwietlenie takim śmiesznym pistoletem, wyniki : TŁUSZCZ czyli lipo

 

jak byłem szczupły gdy byłem dzieciakiem to tego nie było

 

odkładanie tłuszczu mam po ojcu

 

ale wierze ze to pokonam bo nie takie foty widziałem w necie, gość miał cyce od tłuszczu lepsze niż niejedna laska a zrobił sobie płaską klatkę z samej skóry i mięśni.

 

Stosujecie jakieś suplementacje?


  • 0

#7
hepatil

hepatil

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 371 postów

Nieladnie tak pisac ze to po ojcu... duzo bardziej zawinily tu - brak ruchu i zle odzywianie.

 

Zastosuj to co sam juz wymieniles i zostalo tez polecone przez kolegow:

1. Trening - kali , bieganie , skakanka

2. Zdrowe odzywianie - smieciowe zarcie znika z talerza

3. O suplach bym nie myslal, chyba ze nie masz co z kasa robic i chcesz sie ladowac chemia.

 

Pozdro


  • 0

#8
serpico1939

serpico1939

    Member

  • Użytkownik
  • 12 postów

oj tak piszę bo to prawda ale wiem żę nie ma nic co zwalać na ojca :)

 

dzięki za protipy :)

 

jeszcze jedno pytanie, aktualnie mam skręconą/zwichniętą kostkę, już się leczy ale po tym odczekać czy powoli zaczynać jednak? od tych najbardziej lekkich?


  • 0

#9
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

pompki na kolanach

pociąganie

unoszenie nóg leżąc na plecach

unoszenie tułowie lub/i nóg leżąc na brzuchu

 

poszukaj a znajdziesz wiele ćwiczeń bez użycia stóp


  • 0

...


#10
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Cześć : ) Unikaj jeszcze napakowanych hormonami kurczaków, słyszałam opowieści grozy o rozrastaniu się tkanki tłuszczowej na biodrach, udach i piersiach u facetów po takim żarciu.


  • 0

#11
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

jedz indory

 

są hodowane w lepszych warunkach i mniej faszerowane chemię, lekami, antybiotykami

w ciasnocie podobno giną

 

przemysłowy indyk, żyje ok. 24 tyg

kurczak ok. 6 tyg

 

jest też coraz więcej drobiu z hodowli wolno-wybiegowej i eko - to jest dobre mięso


  • 0

...


#12
serpico1939

serpico1939

    Member

  • Użytkownik
  • 12 postów

no ja tam wole kurczaka, indyk ma dziwny posmak dla mnie ale jak tak to będę jadł :) ogólnie aż tak często kurczaka nie jem

 

znaczy hmm nie badałem hormonów ale włosy na klacie mam, na nogach na pośladach nawet heheh, ogólnie dosyć owłosiony jestem więc chyba ok :)

 

widze po avku justyna że lubisz thorgala ;)


  • 0

#13
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

 

 

widze po avku justyna że lubisz thorgala ;)

Strasznie lubię Thorgala, a zła Kriss z Valnoru to moje alter ego ; ))

 

Ciekawa jestem, jak się czujesz po tym duaknie i kiedy skończyłeś to stosować, bo znam dwie osoby, które poważnie schudły, a zaraz potem przytyły dużo więcej. Takie hardkorowo restrykcyjne diety to nic dobrego.

 

Na schudnięcie, wzrost wytrzymałości i przygotowanie do właściwego treningu kali polecam ci obwodówkę: 8 - 12 ćwiczeń wykonywanych jedno po drugim bez przerwy np po 30 s. Powinny być tak dobrane, żeby zaangażować równomiernie całe ciało i żebyś mógł wykonać 2 - 3 obwody. Mogą to być: bieg bokserski, przysiady lub wypady, podciągnięcia do poziomu, hollow body hold z ugiętymi nogami, pompki (na kolanach, jeśli zaczynasz), plank, "pływanie" (leżenie na brzuchu,  ruchy jak przy pływaniu kraulem), pajacyki, raczkowanie - co ci przyjdzie do głowy w sumie.

 

Pzdr : )


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych