Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Częstsze spadki niż, progres

trening flaga front muscle up siła

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
chacuno

chacuno

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 postów

Witam do was pytanie co do spadków, 2 na 3 treningi tygodniowo są słabe, po prostu nie mam siły, czuję się dużo cięższy, tylko co jakiś czas zrobię dobry trening wtedy wydaje mi sie ,że skoczyłem dużo do przodu, ale znowu następny jestem słaby, prawie stoję w miejscu. Do tej pory w dni treningowe(3dni) ćwiczyłem wszystko po trochu, teraz postanowiłem trochę to zmienić poniedziałek treningi brzucha bardziej pod flagę, środa podciągam się podchwytem i robię różne pompki, piątek ćwiczę nachwyt z małym odciążeniem około 2kg na wejście siłowe, ćwiczyłem tak dopiero przez 1 tydzien ale różnicy nie czuję. Co jest nie tak z moim treningiem ? Dodam ,że nie odmawiam sobie słodyczy i różnych tłustości ale jem je z umiarem do tego jem też zdrowe posiłki; ryż,mięso,mleko, jajka, owoce. Powiedzcie co jest nie tak, dlaczego jest mi tak ciężko ?


  • 0

#2
hepatil

hepatil

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 371 postów

Jak dlugo juz trenujesz ?

Kiedy ostatnio miales jakas przerwe w treningach ?

Jak wyglada twoj typowy dzien ? ( pracujesz ciezko , uczysz sie , lezysz i grasz na kompie )

Wysypiasz sie ? ( 7-9h snu na dobe jest ? )


  • 0

#3
chacuno

chacuno

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 postów

Trenuję około 3 miesiące, wiem to nie jest długo, nie miałem jeszcze przerwy dłuższej niż sobota, niedziela, wstaję codziennie o 6 rano dojeżdżam do szkoły, wracam koło 15-16, codziennie spędzam minimum 1 godzinę przed kompem, raczej żadko wykonuję jakieś domowe prace siłowe ale trening zawsze, spać chodzę około północy, czyli śpię od 6 do max 7 godzin.


  • 0

#4
hepatil

hepatil

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 371 postów

1. Conajmniej tydzien wolnego od treningow, a w tym czasie:

 

2. Pracujesz nad zarciem - jak najzdrowsze rzeczy na talerzu maja byc, duzo warzyw.

3. Ustalasz cel treningow ( np. poprawa ogolnej sprawnosci ) pod to ogarniasz jakis plan treningowy - wrzucasz tutaj do sprawdzenia

4. Poprawiasz jakosc snu, chodzac spac wczesniej.

 

To na poczatek. :)


  • 0

#5
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
http://kalistenikapo...icznej-mądrości

Punkt 20.
Moze troche pomoze.

Wyslane za pomoca TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#6
chacuno

chacuno

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 postów

Postaram się dłużej spać, niedługo wakacje to się sprawdzi. Co do treningów uważasz ,że lepiej skupić się na np. wejściu siłowym i trenować to 3 razy w tygodniu ?


  • 0

#7
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Nie zrobisz wejścia siłowego dokładając obciążenie do podciągania. Musi być specyficzny trening. Negatywy całego wejścia, dipy na drążku z coraz głębszej pozycji, podciąganie eksplozywne jak najwyżej, wejście z podskoku, wejście na jedną rękę. Ostatnio układałem sobie trening na wejście tyle, że na kółkach, 3x3 4x w tyg, weszło po miesiącu.


  • 0

#8
chacuno

chacuno

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 postów

Mógł byś dla mnie go przerobić pod zwykły trzepak ?


  • 0

#9
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

No to wszystko co napisałem możesz robić 3x3 4x tyg np pon wt czw pt. Potem możesz popróbować z kopnięcia jak będziesz miał siły. Dipy stoisz na trzepaku (masz tą dolną rurkę nie?) i ustalasz sobie z jakiej najniższej wysokości w podporze na ugiętych rękach dasz radę się wycisnąć. Podwyższasz minimalnie i ciśniesz 3x3. Negatywy, łokcie wąsko i najważniejszy moment przejścia między dipem a podciągnięciem max spięcie i jak najwolniej, ciężkie strasznie na początku. Wejście na jedną rękę, podciągasz się jak najwyżej, przechwyt jednej ręki, klate przechylasz za drążek i wychodzisz, spróbuj czy dasz radę. Jeśli nie to droga jeszcze dłuuga : D

 

http://gimnastycy.pl...-na-drazku-cz-1

http://gimnastycy.pl...-na-drazku-cz-2

 

Masz jeszcze poradnik od gimnastyków, tyle że tam to wejście siłowe jest bardziej zręcznościowe niż siłowe, że tak się wyrażę ale na pewno opanowanie wejścia z kopnięcia jest kamieniem milowym w dojściu do powolnego wejścia samą siłą : )


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trening, flaga, front, muscle up, siła

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych