Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Oddech podczas wyciskania na ławce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
lkowal90

lkowal90

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 97 postów

Witam. W jaki sposób oddychacie podczas wyciskania na ławce? Sprawdzałem dziś swój maks i przy dużych ciężarach miałem problem z oddechem. W książkach Pavla jest opisane jak oddychać. Wynika z tego, że mamy jeszcze przed opuszczeniem sztangi wziąć wdech przez nos do brzucha i opuszczać ciężar od 3-5 sekund, następnie podnosić również od 3-5 sekund wstrzymując oddech. Jeżeli dobrze zrozumiałem to wychodzi 6-10 sekund wstrzymywania oddechu. Dla mnie jest to zdecydowanie za dużo. 6 sekund jeszcze ok ale jak podnoszę bardzo duży ciężar to powoli opuszczam sztangę i cały ruch opuszczania i podnoszenia trwa właśnie jakieś 10 sekund. W dolnej fazie gdy sztanga dotknie klatki muszę wziąć ponownie wdech jeśli wykonywałbym oddech metoda Pavla czyli od samego początku wstrzymując oddech. Jakie są wasze rady? 


  • 0

#2
wanna-amigo

wanna-amigo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 170 postów
  • LokalizacjaOstrowiec Św.
Najprostsza z możliwych. Negatyw- wdech. Pozytyw- wydech.
  • 0

"Être fort pour être utile"


#3
hepatil

hepatil

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 371 postów

Przy wiekszych ciezarach, kiedy powtorzenie trwa dluzej robie dwu-wdech.Wstrzymywanie powietrza bedac pod ciezka sztanga zdecydowanie mi nie pomaga.

Mozna tez nauczyc sie robic wdech np. 5s

 

Generalnie tak jak kolega wyzej napisal.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych