Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Podnoszenie poprzeczki - Warto?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#21
Wyrwi

Wyrwi

    B the GB

  • Zasłużony
  • 489 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Właściwie to nie jest książka nawet, to jest gotowy plan treningowy rozpisany na poszczególne dni tygodnia . Foundation daję pewnego rodzaju stabilizację, jest jasno określone ile serii i powtórzeń masz zrobić danego tygodnia i kiedy przejść dalej do trudniejszego ćwiczenia. W skazanym robisz wszystko na czuja .


  • 0

#22
Dave123

Dave123

    Member

  • Użytkownik
  • 27 postów

Mhm..
Szczerze przyznam, mam mętlik w głowie.
Poczekam na zdanie innych użytkowników, po czym ściągnę i przeczytam część tych książęk.
Jak jakaś mi się spodoba, kupie ją.


  • 0

#23
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

kup sobie skazanego i nagiego + ewentualnie lafaya (trening siłowy bez sprzętu) - to są trzy dobre i zupełnie różne książki - nic więcej ci nie trzeba

reszta jest w sieci, min. tutaj i na gimnastycy


  • 0

...


#24
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Dave nie ma na co czekać. Trzeba działać. 

Kup którąś z pozycji, a zanim dojdzie do Ciebie to już teraz wykonuj wymachy ramion, krążenia, raczkowanie, rocking, skłony, pajacyki itp. Wszystko to co normalnie przed treningiem będziesz wykonywał jako rozgrzewkę. To Cię nie zabije, a jedynie wzmocni. (mój znajomy od 2 miesięcy wybiera się na siłownię, ale czeka aż mu ojczym tańszy karnet załatwi... 2 miesiące jest "w plecy", ponieważ nie robi nic w tej chwili twierdząc, że "nadrobi to". Czasu nie zatrzymasz i nie "odrobisz" 2 miesięcy. To tak nie działa).

Nigdy nie odkładaj ćwiczeń na później. Nie czekaj na "świętego grala", dzięki któremu zmieni się nagle koncepcja treningów kalistenicznych (staną się lżejsze, szybsze, wydajniejsze itp). 

 

Zaznajomiłem się z pozycją F1 i faktycznie bardzo ciekawie pokazane są poszczególne etapy przejścia pomiędzy ćwiczeniami. Jest dużo ćwiczeń, o których nie miałem pojęcia (nie potrafiłem sobie ich wyobrazić) i na pewno ta "książka"  będzie inspiracją dla mnie na treningach.

 

Ale musisz pamiętać, że samym czytaniem setek książek nie osiągniesz nic w tej branży. Tutaj trzeba przeczytać, a następnie wdrożyć to w życie. Czy to będzie F1, czy Skazany, czy przesuwanie granic, czy nawet książka S. Zakrzewskiego "Jak stać się silnym i sprawnym", to bez różnicy. Każda z tych książek jest napisana przez osobę znającą tematykę ćwiczeń i jest to dobry start. Od Ciebie tylko będzie zależało, która książka przypadnie Ci do gustu i wg której zaczniesz treningi. 


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#25
Crochu

Crochu

    Lepszy niźli wczoraj

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • LokalizacjaStargard

Ale mu mącicie w głowie. Struc chcesz go zarzucić literaturą, a tu trzeba zasuwać, a nie się obijać. W każdej książce znajdziesz coś wartościowego i godnego uwagi, lecz to nie są poczytanki, przeczytać i zapomnieć. Należy przestudiować i wnikliwie badać Ja osobiście zaczynałem ze Skazanym i dopiero po jakimś czasie zacząłem modyfikować trening, kiedy uznałem, że mam wystarczająco wiedzy na to. Także byłem zielony i dopiero zaczynałem i sądzę, że było warto. Wade jest do bólu ostrożny i na start idealny, szczególnie jeśli masz jeszcze nadwagę.

 

 Wyrwidąb nie rozumiem dlaczego piszesz, że w Skazanym się przechodzi 'na czuja'. Przy każdym ćwiczeniu masz przecież 3 progi i wg tego lecisz. Co prawda czasem ilość powtórzeń jest przesadzona i ogólnie parę rzeczy bym tam pozmieniał, ale zanim do tego dojdziesz to właśnie będziesz miał 'stabilny' i bezpieczny trening. Jak sam napisałeś Foundation 'nie jest książka nawet, to jest gotowy plan treningowy'. Nie ma nic lepszego niż robić coś i do końca nie wiedzieć po co i dlaczego. W Skazanym masz wszystkie (wiadomo, że wszystkiego wszystkiego nie ma, ale solidny fundament zostanie wylany) podstawy wyłożone jak krowie na rowie, a w drugiej części jest jeszcze masa innych bardzo przydatnych rzeczy.


  • 1
Żyj chwilą, lecz myśl perspektywicznie

#26
Dave123

Dave123

    Member

  • Użytkownik
  • 27 postów

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Kupuję skazanego i biorę się do roboty.
Pozdro!
Temat można zamknąć.


  • 0

#27
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

chce chłopak coś poczytać to niech czyta - to też jest trening, tylko dla umysłu


  • 0

...


#28
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

tutaj Foundation 1

<PROSZĘ NIE PODAWAĆ TAKICH LINKÓW>


  • 1

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#29
Crochu

Crochu

    Lepszy niźli wczoraj

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • LokalizacjaStargard

Ja bynajmniej nie uważam, że czytanie jest złe czy niepotrzebne. Jednak sądzę, że jest coś takiego jak wartość optymalna, czyli nie za dużo i nie za mało i wg tego opiniuję, iż jedna książka na start wystarczy. Nagiego znam i również gorąco polecam, lecz za dużo na początek to się kiełbie we łbie robi. W końcu to nie maraton, a egzaminu także pisać nie będzie żeby sobie do głowy wrzucać samą teorię bez opamiętania ;)


  • 0
Żyj chwilą, lecz myśl perspektywicznie

#30
Dave123

Dave123

    Member

  • Użytkownik
  • 27 postów

Naprawdę jestem cienki z angielskiego i nie rozumiem kompletnie nic Foundation 1...


  • 0

#31
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Przy każdym ćwiczeniu masz napisane do jakiego czasu lub ilości powtórzeń dążyć. Do każdego celu masz napisaną tabelę "mastery template" i jedziesz według niej.


  • 0

66668745.png


#32
Dave123

Dave123

    Member

  • Użytkownik
  • 27 postów

No tak.
Ale z tego co wiem, to jest tam napisane, jak prawdiłowo wykonywać ćwiczenie, prawda?
A jak mam robić źle, to wolę nie robić wcale.


  • 0

#33
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Masz filmiki, a pod filmikami napisane elementy, na które zwrócić szczególną uwagę. To są proste pojedyncze zdania, bez problemu sobie poradzisz nawet z wykorzystaniem translatora.


  • 0

66668745.png


#34
Dave123

Dave123

    Member

  • Użytkownik
  • 27 postów

No dobra.
Czyli zdecydowanie polecasz mi bardziej Foundation od takiego Skazanego?


  • 0

#35
arby

arby

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 89 postów

Moim zdaniem na początek Skazany jest świetny, pomimo wszystkich wad i błędów. Ma za to dwie wielkie zalety dla początkującego. Duży nacisk na to, by się nie uszkodzić (wbrew twardzielskiemu stylowi), pierwsze kroki ćwiczeń są łatwe, by nauczyć ruchu i zaadaptować stawy zanim zacznie się prawdziwe obciążenie. Po drugie, jest prosty. Po paru miesiącach z pomocą innych książek i forum można ułożyć sobie lepszy trening, ale na początek najlepiej dostać na tacy prosty plan i się go trzymać.


  • 2




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych