Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Podnoszenie kapitana (Капитанский подъем)

podnoszenie kapitana gimnastyka kalistenika rosja szkola drążek drążka

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
Tobi

Tobi

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

 

Ktokolwiek wie, jak wykonać tą sztuczkę? Za każdym razem przechyla mnie na dół i tracę równowagę.

 

 

BTW. Jest na forum ktoś znający rosyjski? Ta playlista "szkoła turnika (drążka)" ma około 40 filmików, byłaby to doskonała baza dla początkujących.

 

Pozdrawiam


  • 0

#2
Rangers

Rangers

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 96 postów

Może za słaby brzuch masz po prostu? Jakieś kombinacje L- sit i V-sit może by pomogły?


  • 0

#3
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Musisz zrobić taki jakby mostek i podnosząc przechylać nogami jak największy ciężar ciała na drugą stronę. Wygięcie jest tu kluczowe, nie trzeba mieć dużo siły. Praktyka i jeszcze raz praktyka. Pomocnym jest jakby na początku ktoś cię trzymał żebyś się nie przechylał. Osobiście trudniejsze dla mnie było utrzymanie się na drążku po zrobieniu tego, ponieważ trzymasz się wtedy podchwytem w podporze i przechyla trochę.


  • 0

#4
Tobi

Tobi

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Hm... L-sit wykonuję normalnie, podciąganie w pozycji l-sit też. Faktem jest, że nie robiłem  tylko wznosy nóg na drążku, resztę załatwiała kompresja brzucha i pistolety z obciążeniem (kompresowanie brzucha)

 

@czillaut

Jeżeli zrobię mostek i nogi znajdą się w odpowiedniej pozycji, to ciało samo podniesie się do góry, czy trzeba sobie pomóc np. rotacją nadgarstka?


  • 0

#5
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Nie no nic samo się nie zrobi : D Musisz "ciągnąć nogi" na drugą stronę, nie wiem jak to przekazać słowami równocześnie się podciągając.


  • 0

#6
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

To jest podstawa podstaw, zwykły zwis przewrotny, nie trzeba do tego mieć nie wiadomo jak mocnego brzucha.


  • 0

66668745.png






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: podnoszenie, kapitana, gimnastyka, kalistenika, rosja, szkola, drążek, drążka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych