Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ból klatki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
protzzi

protzzi

    Member

  • Użytkownik
  • 26 postów
  • LokalizacjaKonstantynów Łódzki

Witam mam takie pytanie,

dzisiaj ćwiczyłem na drążku i później poszedłem na poręcze równoległe, żeby zrobić dipy i kiedy spuszczałem się trochę niżej zaczynała mnie boleć środkowa część klatki czym może być to spowodowane? 


  • 0

#2
Wyrwi

Wyrwi

    B the GB

  • Zasłużony
  • 489 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Być może stosujesz zbyt szeroki rozstaw poręczy.


  • 0

#3
protzzi

protzzi

    Member

  • Użytkownik
  • 26 postów
  • LokalizacjaKonstantynów Łódzki

Możliwe ale na razie do innych nie mam dostępu, ponieważ ćwiczę na placu zabaw ;)


  • 0

#4
Wyrwi

Wyrwi

    B the GB

  • Zasłużony
  • 489 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Jak długo trenujesz dipy?


  • 0

#5
protzzi

protzzi

    Member

  • Użytkownik
  • 26 postów
  • LokalizacjaKonstantynów Łódzki

Nie za długo teraz jestem po dłuższej przerwie z jakieś 2 tyg od samych dipów, a tak to może by z miesiąc wyjdzie. Możliwe, że też moja technika nie jest najlepsza i może z tego mogą być te problemy? 


  • 0

#6
Wyrwi

Wyrwi

    B the GB

  • Zasłużony
  • 489 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Po pierwsze do dipów trzeba być dobrze rozgrzanym bo tyrasz całą masę ciała, po drugie po takiej przerwie nie powinieneś od razu robić tego ćwiczenia. Jeśli nie masz zbyt dobrze rozciągniętych mięśni klatki piersiowej , nie jesteś zbyt gibki to nie rozstawiaj zbyt szeroko rąk. Delikatny krótkotrwały ból po zejściu z poręczy jest normalny, jeżeli boli Cię cały czas to jest gorzej. Ja myślę jednak że zbyt mocno schodzisz w dół i klatka się jeszcze nie przyzwyczaiła do tego .


  • 1

#7
protzzi

protzzi

    Member

  • Użytkownik
  • 26 postów
  • LokalizacjaKonstantynów Łódzki

Rozgrzany jestem według mnie dobrze rozgrzewka moja trwa od 10-15 min. Biorąc pod uwagę Twoje słowa zacznę ćwiczyć dipy za ok. 2 tyg - miesiąca. Ból jest tylko kiedy zejdę w dół, kiedy wzniosę się do góry nie czuję bólu. Dziękuje za pomoc i pozdrawiam :D


  • 0

#8
Wyrwi

Wyrwi

    B the GB

  • Zasłużony
  • 489 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Możesz sobie na razie robić pompki diamentowe na wzmocnienie środka klatki. Rozciągaj się po treningu.


  • 0

#9
protzzi

protzzi

    Member

  • Użytkownik
  • 26 postów
  • LokalizacjaKonstantynów Łódzki

Ok, dzięki wielkie za pomoc :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych