Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wyzwania kwiecień 2k14 - "RIP YOUR ABS"


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
61 odpowiedzi w tym temacie

#1
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

Witam wszystkich w kwietniowych wyzwaniach.
 
Kwiecień to miesiąc w którym potrenujemy brzuchy - zgodnie z prośbą uczestnika, który wygrał wyzwania w lutym.
W tym miesiącu układ wyzwań będzie identyczny jak w poprzednim - 1 Etap, 5 poziomów.
 
 Poziom 1 - Spięcie z wyprostem nóg
 Poziom 2 - Niski scyzoryk (flutter kick)
 Poziom 3 - Plank
 Poziom 4 - Plank bokiem
 Poziom 5 - Wznosy nóg na poręczach
 
Film instruktażowy

Spoiler
 
W ćwiczeniach 2-4 liczy się jak najdłuższe ich wykonanie.

 

Punktacja jest następująca 10 sekund to 1 pkt., czyli jeżeli ktoś zrobi 23 sekundy to otrzyma 2.3 pkt za dane ćwiczenie. Punkty z każdego poziomu się sumują. Kolejność wykonywania poziomów jest dowolna.
Ćwiczenia z poziomów 1 oraz 5 są punktowane następująco - 1 powtórzenie to 0.5 pkt.
W poziomie 4 będzie liczona średnia z obydwu stron.
 
 Osoba, która uzbiera największą ilość punktów, będzie mogła zaproponować jaką partię ciała i/lub jakie ćwiczenia chciałaby w wyzwaniach za miesiąc.
 W przypadku gdy uczestnik wygra dwa razy z rzędu, osoba, która zajęła drugie miejsce, będzie mogła proponować ćwiczenia za niego.
 
Dla ułatwienia sobie zadania wyniki wszystkich uczestników będą umieszczane w poniższym poście.
 
Ćwiczenia będą mogły się powtarzać po okresie 2 miesięcy od wyzwań, w których te ćwiczenia miały miejsce.
 
 Teraz sprawy techniczne ćwiczeń zaproponowanych przeze mnie.
 
 1.Spięcie z wyprostem nóg - Przechodzimy do leżenia na plecach, ręce splatamy na karku. Ćwiczenie rozpoczynamy od uniesienia wyprostowanych nóg na około 10 cm nad podłoże, w czasie gdy głowa znajduje się kilka cm nad podłożem. Następnie zginamy nogi w kolanach i przyciągamy nogi do tułowia tak by osiągnąć kąt 90 stopni między brzuchem, a nogami. Gdy osiągniemy tę pozycję wykonujemy spięcie mięśni brzucha, czyli odrywamy górną część pleców od podłogi i dotykamy łokciami do nóg. W trakcie wykonywania ćwiczenia, lędźwie muszą cały czas przylegać do podłoża.
 
 2. Niski scyzoryk - Przechodzimy do leżenia na plecach, dłonie kierujemy w dół i opieramy równolegle do ciała. Unosimy nogi na wysokość ok. 15 cm i wykonujemy scyzoryk do wysokości ok. 40 cm. W tym ćwiczeniu ważne jest by głowa była lekko uniesiona, a lędźwie przylegały do podłoża. W tym ćwiczeniu dłonie nie mogą znajdować się pod pośladkami.
 
 3. Plank - Jest to pozycja podporu przodem na przedramionach z uniesionym tułowiem. Nasze ciało musi być jak „deska”. Mięśnie spięte, a zarazem nie może być wygięcia w kręgosłupie.
 
 4. Plank bokiem- Jak sama nazwa wskazuje jest to pozycja bardzo podobna do poprzedniej. Różni się jedynie tym, że ciało opieramy jedynie na jednej ręce, a drugą kładziemy na tułowiu. Ćwiczenie wykonujemy leżąc bokiem, a stopę, która znajduje się wyżej opieramy na drugiej. Ciało musi być proste.
 
 5. Wznosy nóg na poręczach - Ćwiczenie wykonujemy w podporze na poręczach równoległych lub na krzesłach. Ważne jest by nogi w żadnej części ruchu nie dotykały podłoża. Nogi muszą być proste w kolanach. Ruch zostanie zaliczony w momencie kiedy uczestnik przekroczy wysokość poręczy lub krzeseł. Ćwiczenia nie można wykonywać na drążku.
 
 Uwaga! W ćwiczeniach 1 oraz 5 należy zaakcentować każdą pozycję, ćwiczenia te należy wykonywać wolno.
 
 
 Podczas nagrywania, kamerę należy umieścić w odpowiednim miejscu.
 
Wszystkie poziomy należy umieścić bokiem do uczestnika.
 
 Informacje dodatkowe:
 #Wyzwania na kwiecień kończą się 30 kwietnia o godzinie 23;59 - do tego czasu można wysyłać filmiki ze swoimi próbami. (czas może ulec zmianie)
 #Korzystanie z dodatkowych obciążeń, NIE jest zabronione, lecz nie daje żadnych profitów.
 
 
 
 Obowiązkowe jest:
 # Przed przystąpieniem do próby należy pokazać na filmiku kartkę z własnym nickiem z forum plus datę wykonywania próby.
 # Film umieszczamy na serwisie youtube.com, a link umieszczamy w poście poniżej.
 # Próby nagrywać mogą jedynie użytkownicy forum Kalistenika Polska.
 
 
Nagrody sponsoruje
logo.png


  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#2
Koscik

Koscik

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 92 postów

Czekam na filmiki instruktażowe :)


  • 0

"Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec."


Bruce Lee


#3
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

Nick      Poziom      Czas(s)        Liczba pkt       Suma

                          Powt.(p)

 

Leito        1               15 p              7.5

               2              96s                9.6

               3             134s              13.4

               4          86s, 80s             8.3           38.8

 

kwiatstg    1               14p               7.0

                2             119s             11.9          

                3            209s              20.9

                4          98s, 125s        11.15

                5             11p                5.5         56.45

 

Kebab        1             26p                13

                2              81s                8.1

                4         150s,144s          14.7         35.8

 

krawcu      1             12p                6.0

                2              96s               9.6

                3            176s              17.6

                4          83s,93s             8.8           

                5              9p                4.5           46.5

 

X22           1             23p              11.5

                2            105s             10.5

                3            621s              62.1

                4        127s,175s          15,1

                5              22                11.0         110.2

 

Tooman     2             85s               8.5

                4          113s,40s          7.65         16.15


  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#4
rafald27

rafald27

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 62 postów
  • LokalizacjaSJZ

Czekam na filmik instruktażowy i weekend coś dodam:


  • 0

#5
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

Dziś wieczorem będzie lub nawet wcześniej.

EDIT: Film dodany


  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#6
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

film się nie wyświetla


  • 0

#7
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Czemu ten plank taki zgarbiony? Tułów nie powinien być w jednej linii z nogami?


  • 0

#8
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

Według mnie nie, bo wtedy angażujesz bardziej prostowniki grzbietu, a nie brzuch. A to że mi plecy wystają to niestety nie moja wina, tylko pleców :P


  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#9
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

Widzę, że w tym miesiącu wyzwania nie przypadły Wam do gustu ?


  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#10
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
Ja spróbuję, ale ten plank jakiś dziwny dla mnie :)
  • 0

#11
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Czy w poziomie 2 można mieć ręce pod głową?


  • 0

#12
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

Phillix zrób swoją wersję, ja mam trochę problemy z kręgosłupem i u mnie może to dziwnie wyglądać, choć uważam, że plank nie powinien być robiony idealnie prosto.

 

Justy^a nie wiem jak Tobie, ale mi jest łatwiej wykonywać to ćwiczenie z rękoma spleciony z tyłu głowy :P


  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#13
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
Mi akurat przy scyzoryku łatwiej trzymać ręce skrzyżowane na klatce, ewentualnie na uszach.
  • 0

#14
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

Dlatego też w regulaminie ustaliłem, że dłonie opieramy wzdłuż tułowia :)


  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#15
Leito

Leito

    Member

  • Użytkownik
  • 21 postów

Więc ja zacznę:

https://www.youtube....h?v=AcaYhsmQYxY


  • 2

#16
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

Leito -

Poziom 1 - 8 powt. - 4 pkt

Poziom 2 - 48 s - 4.8 pkt

poziom 3 - 130 s - 13 pkt 

poziom 4 - PS - 86 s - 8.6 pkt, LS - 80 s - 8 pkt - średnia 8.3 pkt

Łącznie 30.1


  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#17
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Mam pytanko: wyzwanie mogę sobie podzielić na kilka dni jak Leito? Tzn. w ostatnim czasie nie mam dostępu do poręczy, więc np. dziś zrobiłbym poziom 1-4, a za kilka dni poziom 5. Jeżeli tak, to ile ćwiczeń minimum mogę wykonać jednego dnia? Chodzi o regenerację - śmiesznie by było gdybym jednego dnia zrobił poziom 1, kolejnego poziom 2 itp.


  • 0

#18
kwiatstg

kwiatstg

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 54 postów

Poziom 2


  • 1

#19
kwiatstg

kwiatstg

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 54 postów

 

 

poziom5

poziom 5


  • 0

#20
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

Phillix wszystko zależy od Ciebie. Ile nagrasz tyle będzie ja nie narzucam ilości poziomów jakie będziesz nagrywał.

 

Kwiatstg

 

Poziom 2 - 119 s - 11.9 pkt

a drugi link nie działa (przynajmniej mi)


  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych