Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Lista najlepszych i najgorszych pokarmów dla naszego ciała + przepis na napój izotoniczny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#21
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Skoro powstał temat o zdrowej żywnośći to dodam coś od siebie. Chodzi o granat - trochę niedoceniany i rzadko wspominany owoc.

Podobno regularnie spożywany podnosi w znaczny sposób poziom testosteronu. Szukając w sieci natknąłem sie na ciekawy artykuł. Może kogos zainteresuje:  http://slawomirambro...nat-meski-owoc/

granat jest naprawdę dobry, jem go już od 2 miesięcy chyba po 1-2 granaty na dzień

znalazłem na youtube jak otwierać te granaty i teraz szybko je się wybiera ;p

ten artykuł kiedyś czytałem


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#22
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

warto dodać oliwę z oliwek i oleje tłoczone na zimno


  • 0

...


#23
Wyrwi

Wyrwi

    B the GB

  • Zasłużony
  • 489 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Kiedyś czytałem że nie powinno łączyć się węglowodanów z białkami tzn powinien następować minimum 2h odstęp między posiłkami. Można natomiast łączyć białka z tłuszczami i węglowodany z tłuszczami.Czy to prawda czy mit?


  • 0

#24
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Wątpie aby była to prawda, przecież w większości produktów znajdują się zarówno węglowodany jak i białko w dodatku jeszcze tłuszcze. Nie można tego rozdzielić.


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#25
Wyrwi

Wyrwi

    B the GB

  • Zasłużony
  • 489 postów
  • LokalizacjaLubelskie

To jest cytat z książki Tombaka , uleczyć nieuleczalne. Dosyć sceptycznie podchodzę do tej książki, jednak niektóre rzeczy sprawdziły się . Mój ojciec m.i dzięki zalecanemu przez Tombaka piciu soku z cytryny unormował poziom cholesterolu i nie stosuje już leków na cholesterol. Wszystkie badania cholesterolu ma książkowe.  Mama wyleczyła haluxy na nodze dzięki amoniakowi i jodynie.


  • 0

#26
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

ja się trzymam zasady - jedz produkty świeże i nieprzetworzone

jeżeli chodzi o łączenie produktów to u mnie panuje dowolność, byle źródła makroskładników były wartościowe

 

od ponad pół roku prowadzę taką dietę i czuję się świetnie - przestałem chorować :) - wcześniej 2x w roku, jesienią i zimą, albo antybiotyk albo inne poważne leki

ale to co uważam za najważniejsze w mojej diecie to orzechy, nasiona i oliwa z oliwek (kwasy omega3 chyba najtrudniej uzupełnić w diecie i zawsze ich brakuje, w przeciwieństwie do omega6)


  • 0

...


#27
Azot

Azot

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 291 postów
  • LokalizacjaWrocław
Orzechy włoskie?
  • 0

#28
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

różne, wszystkie są zdrowe

jaj jem głównie laskowe, migdały, ziemne i włoskie


  • 0

...


#29
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Orzechy, migdały itp powinno się zaparzyć i jeść bez skórek, bo są w nich jakieś toksyny. 


  • 0

#30
hepatil

hepatil

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 371 postów

Odnosnie Omega 3 - omega 3 sa potrzebne. Ale ich ilosc musi wynikac z wyliczenia ile ich potrzebujesz.

Latwo mozna ustawic 1,5 grama tluszczy na kgmc. Nastepnie tluszcze w proporcjach 1/1/1. Nastepnie liczysz ile tych Omega 3 konkretnie potrzebujesz POD SIEBIE nie pod reklame z prasy.

 

Przesadzenie z iloscia jakichkolwiek tluszzy - zle sie odbije na nas. Niestety, tzw. "zdrowe" tluszcze maja to do siebie ze w nadmiarze i zlym bilansie szkodza szybciej niz "zle" tluszcze. Bo nie wliczajac tluszczy typu trans - kazdy tluszcz jest:

a) cenny
 b )dobry
c) spelniajacy swoja role
d) obowiazkowy

O ILE ZACHOWASZ ODPOWIEDNI STOSUNEK. 1:1:1 to bardzo dobry wyznacznik na start.


  • 0

#31
FullyRawJustina

FullyRawJustina

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 82 postów

Matsu też czytałam tą książkę i się nad tym zastanawiałam. Ale nie ma mowy o jakimkolwiek rozdzieleniu, gdyż tak jak napisał student w większości pożywienia znajdują się i białka i węglowodany i nieraz tłuszcze. Zwłaszcza w pożywieniu roślinnym nie ma mowy o tym rozdzieleniu. Wiem natomiast, że mięso zjedzone z warzywami trawi się w miarę szybko w porównaniu z mięsem zjedzonym z ziemniakami, kluseczkami śląskimi... słyszałam, że takie może zalegać w jelitach nawet około 20 godzin. Ale ta wiedza to jak pamiętam także z książki Tombaka. 

 

Orzechy i nasiona powinno się moczyć, gdyż są wtedy łatwiej trawione (dają więcej energii co przyspiesza regeneracje bez obciążania organizmu) i pozbawione toksycznych enzymów (które blokują nasze enzymy trawienne). Wody do moczenia dajemy zawsze dwa razy tyle co nasion. I nie gorącą ani wrzącą, tylko zimną wodę. Tą wodę potem zamiast wylewać możemy wlać do kwiatów ze względu na jej wartości. Tak samo wykorzystać możemy wodę, którą przepłukujemy kiełki. Orzech pod wpływem moczenia robi się prawie dwa razy większy :)

 

Poniżej obrazek z instrukcją ile czasu moczyć dany orzech, dane nasiono.

Załączone pliki


  • 1

#32
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

A co myślicie o waflach ryżowych, niby ryż, ale przetworzony :/ wartościowy czy nie za bardzo ?


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#33
Wyrwi

Wyrwi

    B the GB

  • Zasłużony
  • 489 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Matsu też czytałam tą książkę i się nad tym zastanawiałam. Ale nie ma mowy o jakimkolwiek rozdzieleniu, gdyż tak jak napisał student w większości pożywienia znajdują się i białka i węglowodany i nieraz tłuszcze.

To znaczy Tombak zrobił tabele produktów i podzielił ją na węglę,tłuszcze i białka. Przykładowo w kolumnie węgle znajdował się ryż,ziemniaki,białe pieczywo. Jako białka były tam przedstawione miesa,ryby.. i tu chodziło o łączenie tych produktów ze sobą. Oczywista oczywistość że wszystkie produkty mają w składzie zarówno białka,tłuszcze i węgle. Nie o to mi chodziło, źle się wyraziłem w pierwszym poście. Wiele osób wyśmiewa Tombaka, ja na początku też byłem sceptykiem ale powoli się przekonuje do rzeczy które on napisał w tej książeczce ;) 

 

P.S.Justyna studiujesz dietetykę ?


  • 0

#34
FullyRawJustina

FullyRawJustina

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 82 postów

Nie Matsu, niestety nie studiuję, ale ciągle myślę nad taką opcją :) Ale od roku dosłownie tonę w różnych książkach z racji tego, iż sama zmieniłam całkowicie mój styl życia. Samodzielnie musiałam nauczyć się wiele rzeczy, głównie na metodach prób i błędów i własnej obserwacji. Ja np nie do końca rozumiem tą tabele. Sama odżywiam się pokarmem pochodzenia roślinnego i na przykład taki obiad to robię z węglowodanów (ryżu), białka (strączki) i tłuszczy (awokado, orzechy). Nie widzę zupełnie sensu, by oddzielnie wsuwać fasolę, oddzielnie ryż (poza tym w ten sposób uzupełniam brakujące aminokwasy). Ale wiem, że z takim pokarmem jest inaczej. Natomiast tak jak pisałam mięso jedzone ze skrobiami trawi się znacznie dłużej. Najzdrowiej zjeść je z zielonymi warzywami. Więc myślę, że u wszystkożerców ta tabela jest jest najbardziej przydatna. Przynajmniej nie obciąża się za bardzo układu trawiennego.


  • 0

#35
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Skoro natura łączy w jednym produkcie żywnościowym białko i węgle to nie widze powodu dla którego ja miałbym tych produktów nie łączyć, jem wszystko na raz i problemów nie mam żadnych.


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#36
FullyRawJustina

FullyRawJustina

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 82 postów

Tutaj bardziej chodzi o potrzebne enzymy. Różne pokarmy wymagają różnych enzymów trawiennych, czyli mają swoje "wymagania". Jak połączymy coś źle wtedy proces trawienny pozostaje zaburzony, część pożywienia może nie być trawiona i zalega po prostu w jelitach i tam gnije. Mniej więcej tak to Tombak tłumaczył. Dietetycy natomiast z tego co wiem nie stosują się raczej do takich podziałów. 

No, ale jelitka można sobie jakoś przeczyszczać głodówkami, lewatywami... Robiąc lewatywę można się przekonać ile w nas śmieci niestrawionych siedzi.

 

 

 

a co do tych wafli.... ja bym unikała wszelkich przetworzonych rzeczy. Niby wszystko w małych ilościach nie szkodzi i czasem można zjeść jako przekąskę. Ale mimo wszystko trzymam się zasady "jesteś tym co jesz".


  • 0

#37
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Tak pytam o te wafle bo już sam nie wiem co jeść między posiłkami oprócz owoców i orzechów. Nie mam czasu na więcej niż trzy posiłki, a na raz też za dużo nie zjem i nie mam co dojadać. :)


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#38
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
A ryż biały? Jem go zawsze w szkole z jogurtami z biedronki. Wcześniej jadłem bułki z mięsem od hamburgerów, ale ktoś z forum polecił mi ryż i od tamtego czasu go jem. Muszę jakieś przepisy znaleźć na ryż z surowymi warzywami. Kupiłem ostatnio kiełki rzodkiewki, może będą smaczne jako dodatek do sałatki ryżowej :)
  • 0

#39
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Jadałem ryż z jabłkami pieczonymi, ale mam dość :) Zresztą nie przepadam za samym ryżem.


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#40
Wyrwi

Wyrwi

    B the GB

  • Zasłużony
  • 489 postów
  • LokalizacjaLubelskie

 

 

Skoro natura łączy w jednym produkcie żywnościowym białko i węgle to nie widze powodu dla którego ja miałbym tych produktów nie łączyć, jem wszystko na raz i problemów nie mam żadnych.

No właśnie , natura.. a tutaj to my łączymy składniki.Żeby nie było ..ja też jem np.ryż z kurczakiem i jakoś problemów z trawieniem nie mam i nie miałem , ale postanowiłem podzielić się ciekawostką z książki i poznać opinię ludzi na ten temat. Co do lewatywek to Tombak też to poleca. :D  :D jednak nie próbowałem .. :lol:


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych