Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wyzwania luty 2K14 - "I can do it!"


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
126 odpowiedzi w tym temacie

#41
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

http://video.anyfile...ort/video/97401

 

Kurczę dopiero po się skapłem, że musi być węższy rozstaw ale jest chyba minimalnie. Ostatnie bezwładne ale to już jest szesnaste ; )


  • 2

#42
lukasz1737

lukasz1737

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 59 postów
  • LokalizacjaLublin

etap 1, poziom 2, próba numer jeden.

https://www.dropbox....1.2 próba 1.wmv


  • 1

#43
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

czillaut ładnie, szkoda tylko, że nie prostowałeś rąk, ale zrobiłeś ćwiczenie technicznie, więc zaliczam.

lukasz1737 - nadal uważam, że robisz to za szybko. po 10 powtórzeniu było już lepiej. Nagraj to jeszcze raz i weź przykład od czillauta.


  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#44
lukasz1737

lukasz1737

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 59 postów
  • LokalizacjaLublin

Spoko, teraz zastosowałem metodą pseudoprzybloków (w sumie co to za przyblok na 2 rękach :D) żeby zaznaczyć tą całą "kontrolę nad ruchem". ;)
Etap 1, Poziom 2, próba 2:
 

https://www.dropbox....1.2 Próba 2.wmv


  • 2

#45
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

Nie jest to szczyt moich marzeń, ale spełniłeś wymogi regulaminu, więc poziom zaliczony.


  • 1
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#46
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

czillaut nie prostował rąk do końca, można tak ?


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#47
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

W teorii nie, ale zrobił ładnie technicznie i powoli się opuszczał zgodnie z regulaminem, więc poziom został zaliczony.


  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#48
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Aha ok :) Jutro rano ja nakręcam swoje próby tak jak obiecałem :)


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#49
charset

charset

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 104 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry
https://www.dropbox....0o/MOV_0257.mp4
Problemy z Internetem wiec dopiero dziś wrzucam.
  • 2

#50
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

Poziom zaliczony


  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#51
Tomson

Tomson

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 105 postów

Chciałem coś wrzucić, ale całkowicie rezygnuje z wyzwań... Furios niepotrzebnie czepiałeś się lukasz1737, osobiście uważam, że to co wrzucił było ok. Nie zauważyłem żeby robił coś niedokładnie (mam na myśli etap 1, poziom 2 próba pierwsza) . Po takich ocenach całkowicie zniechęciłem się do wyzwań... Szkoda, że organizatorzy nie zmieniają się co miesiąc tak, jak było to kiedyś... :( I te 3 poziomy, które trzeba nagrać, zajmuje to dużo czasu samo wrzucanie tych filmików to jakieś 30 min (w moim przypadku). Nie traktuj tego jako jakiś "hejt". Jeśli Cię uraziłem, przepraszam. Wyraziłem po prostu swoje zdanie.


  • 0
Nawet jeśli wszyscy już w ciebie zwątpili, pokaż że się mylili. Nie czekaj ani chwili dłużej.

#52
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

@student, furios zauważył mój niepełny wyprost rąk, gdyby chciał to nagrałbym jeszcze raz, więc nie rozumiem skąd ten ból : ) chyba, że masz jakieś uprzedzenia do mnie po dyskusji o paleniu : )

 

Poziom 2, ostatnie powtórzenie może wydawać się bezwładne w porównaniu do pozostałych ale cały czas starałem się trzymać tempo 5-6 sekund i w ostatnim poleciało na 3 : D No i jest wyprost ; )

http://video.anyfile...ort/video/97588

 

@tomson, no furios pokazał na filmiku pokazowym nieziemski poziom i uważam, że dobrze iż się tego trzyma : D


  • 0

#53
Tomson

Tomson

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 105 postów

Czilaut, racja furios pokazał poziom, ale np. nie pokazał poziomu 3 i nie zrobił wymaganej liczby powtórzeń, ale nie chodzi tu o jego umiejętności po prostu uważam, że za duże się czepia np. lukasz jak już napisałem musiał nagrywać jeszcze raz próbę (niepotrzebnie uważam). Chętnie wziąłbym udział, ale troche dużo zachodu żeby nagrywać tyle filmików. za dużo czasu mnie by to kosztowało, ale tak sobie myśle, nagram jeden filmik w przyszły piątek, bo wyjdzie na to, że się wymądrzam a sam nie działam :D


  • 0
Nawet jeśli wszyscy już w ciebie zwątpili, pokaż że się mylili. Nie czekaj ani chwili dłużej.

#54
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

czillaut według mnie to znaczące niedociągnięcie, chciałem na to zwrócić uwagę, wykonywałeś niepełne powtórzenia, ale skoro zostało zatwierdzone to nie będe sie sprzeczał, nie ma do Ciebie żadnych uprzedzeń, masz inne zdanie i to szanuje, tamten temat zamknięty


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#55
Leito

Leito

    Member

  • Użytkownik
  • 21 postów

Etap 1 poziom 1:

http://www.youtube.c...eature=youtu.be


  • 1

#56
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

Wybaczcie, na razie wyjaśnię coś a wieczorem obejrzę filmiki. 

 

 

Chciałem coś wrzucić, ale całkowicie rezygnuje z wyzwań... Furios niepotrzebnie czepiałeś się lukasz1737, osobiście uważam, że to co wrzucił było ok. Nie zauważyłem żeby robił coś niedokładnie (mam na myśli etap 1, poziom 2 próba pierwsza) . Po takich ocenach całkowicie zniechęciłem się do wyzwań... Szkoda, że organizatorzy nie zmieniają się co miesiąc tak, jak było to kiedyś... :( I te 3 poziomy, które trzeba nagrać, zajmuje to dużo czasu samo wrzucanie tych filmików to jakieś 30 min (w moim przypadku). Nie traktuj tego jako jakiś "hejt". Jeśli Cię uraziłem, przepraszam. Wyraziłem po prostu swoje zdanie.

 

Od kilku wyzwań próbujesz coś udowodnić i wydaję mi się, że Ci to nie wychodzi. Uważasz, że nie potrzebnie czepiam się kogoś, bo Ty uważasz, że zrobił dobrze. Sędzią nie jesteś Ty, tylko ja to po pierwsze. Po drugie porównaj sobie mój filmik instruktażowy do filmu Łukasza, a potem wydawaj osądy. Po trzecie, jeżeli nie chcesz brać udziału w wyzwaniach to nie bierz, ale nie jeżeli masz tu tylko przychodzić i pisać swoje smutne żale to ja Ci podziękuję. Średnio mnie kręci Twój ból dupy tym bardziej, że jest nie uzasadniony. Uważasz, że masz taką dużą wiedzę i umiejętności to w takim razie czemu Ty nie zostałeś sędzią, tylko poproszono mnie? Kolejna sprawa, jeżeli miałbym przepuszczać każdego, bo Tobie wydaje się, że zrobił dobrze to wyzwania nie miałyby najmniejszego sensu. 

 

Czilaut, racja furios pokazał poziom, ale np. nie pokazał poziomu 3 i nie zrobił wymaganej liczby powtórzeń, ale nie chodzi tu o jego umiejętności po prostu uważam, że za duże się czepia np. lukasz jak już napisałem musiał nagrywać jeszcze raz próbę (niepotrzebnie uważam). Chętnie wziąłbym udział, ale troche dużo zachodu żeby nagrywać tyle filmików. za dużo czasu mnie by to kosztowało, ale tak sobie myśle, nagram jeden filmik w przyszły piątek, bo wyjdzie na to, że się wymądrzam a sam nie działam :D

 

Nie pokazałem etapu 3, bo po prostu nie mogłem. Nie muszę się nikomu tłumaczyć, a regulamin jest napisany jasno, więc nie widzę w czym jest problem. Czemu nie zrobiłem wymaganej liczby powtórzeń? Bo to nie ja biorę udział w wyzwaniach, tylko Wy, użytkownicy forum. Film instruktażowy jest tylko pomocą w razie problemów w niejasności regulaminu i nie muszę na nim robić wymaganej liczby powtórzeń. 

Dla Ciebie to dużo zachodu nagrać kilka filmików, a dla innych to wyzwanie. 

 

czillaut według mnie to znaczące niedociągnięcie, chciałem na to zwrócić uwagę, wykonywałeś niepełne powtórzenia, ale skoro zostało zatwierdzone to nie będe sie sprzeczał, nie ma do Ciebie żadnych uprzedzeń, masz inne zdanie i to szanuje, tamten temat zamknięty

 

Kąt jaki miał w rękach nie był mocnym niedociągnięciem. Wykonywał ćwiczenie lepiej, niż wszyscy, którzy brali udział w tych wyzwaniach, więc nie wiem skąd te problemy.


  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#57
Tomson

Tomson

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 105 postów

Słowa typu "ból dupy" i tym podobne zachowaj dla siebie, to nie miejsce na wypisywanie takich określeń. Nie wiem czemu tak gwałtownie zareagowałeś na to, co napisałem, potraktowałeś to jak jakiś atak czy co? Napisałem, że jeśli Cię obraziłem to przepraszam. Nagram jeden filmik i wrzuce jak już napisałem... Nie wiem skąd wziąłeś sobie to, że nie chce brać udziału w wyzwaniach, a pisze tutaj jakieś żale. Chce wziąć udział w wyzwaniach, ale chce też żeby inni użytkownicy nie zniechęcali się do wyzwań przez to, że mimo trudu jaki wkładają np. lukasz nie zaliczane zostają im próby. A osoba, która nie wykonała ćwiczenia poprawnie jak zauważył student87 miała zaliczone etap. Pisze to wszystko, ponieważ zależy mi na rywalizacji, a zauważam, że coraz bardziej jest ona wypaczana. Wcześniej w wyzwaniach brało udział więcej osób. Nie mam do Ciebie żadnych pretensji, ponieważ nie czerpiesz korzyści z organizacji wyzwań, a poświęcasz swój czas.Pisze po prostu moje spostrzeżenia, z którymi możesz zgodzić się lub nie, ale widze, że błędnie interpretujesz to co napisałem.


  • 0
Nawet jeśli wszyscy już w ciebie zwątpili, pokaż że się mylili. Nie czekaj ani chwili dłużej.

#58
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

Widzisz, za każdym razem jak przychodzisz to podważasz moje werdykty. To co robię jest w zasadzie nie podważalne i uczestnicy mogą się ze mną zgadzać lub nie, ale to nie jest powód, żeby pisać, że przeze mnie odechciało Ci się brać udział w wyzwaniach. 

Według mnie, moje wyzwania mają być dla Was wyzwaniem (dla Was samych). Macie na prawdę skupić się na technice, na sile jaką w to wkładacie, macie pokonać samych siebie, a nie innych uczestników.

 

Nie mam na celu zniechęcania nikogo do brania udziału w wyzwaniach. A problem czillaut'a już wyjaśniłem i to dwukrotnie. Jeżeli mu zaliczyłem to znaczy, że wykonywał ćwiczenie dobrze i skupił się na tym na czym najbardziej mi zależało, czyli na powolnym opuszczaniu, mimo, że brakło mu kilku stopni do wyprostu. 

Druga sprawa - jeżeli miałbym zaliczać każdemu tylko dlatego, że się stara to chyba było by coś nie halo w tych wyzwaniach, bo każdy się stara (czyli automatycznie przepuszczam każdego kto weźmie udział, nawet jak zrobi źle technicznie).

 

Czillaut mimo iż moje werdykty są niepodważalne, to proszę Cie o nagranie poziomu pierwszego jeszcze raz. 

Poziom 2 masz zaliczony

 

Leito poziom 1 zaliczony


  • 2
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#59
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Ludzie, to chyba jest zabawa, nie walka o złote gacie. Wyzwanie na forum dla amatorów treningu, nie igrzyska olimpijskie. Jak widać na 2 poziomie, potrafię prostować ręce. Spina o te parę stopni jest na prawdę dziwna ; o

Nagram ten filmik ale we wtorek/środę bo jutro na uczelnii do 20 ; (

 

Tymczasem wrzucę nagraną próbę etap 2 poziom 1. Słabe podejście, zmęczenie całym dniem, tygodniem ćwiczeń i te wyzwania jeszcze : D

http://video.anyfile...ort/video/97684


  • 0

#60
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

Niestety, ale nie mogę Ci tego zaliczyć. 

1. W podciąganiu podchwytem rozstaw dłoni musi być znacząco mniejszy od rozstawu barków. Ruch rozpoczynamy od zwisu, na maksymalnym możliwym wyproście. Następnie podciągamy się tak, by przekroczyć wysokość drążka brodą i zatrzymać ruch na około 1 - 2 sekundy, poczym należy opuścić się do wyprostu łokci i zaakcentować ten wyprost poprzez zatrzymanie pozycji na 2 sekundy w zwisie. W tym ćwiczeniu będzie szczególnie zwracana uwaga na technikę. Nie należy pomagać sobie nogami. Powinny być one proste, a jeżeli nie ma takiej możliwości, to nogi muszą być splecione z tyłu. Ruch musi być „płynny” - bez zrywów.

 

Nie mam też pewności czy Twoje stopy nie dotykały podłoża po opuszczeniu w dół i czy np. lekko się z nich nie wybijałeś.

Będąc na dole zrywałeś podciągniecie (widać szarpnięcie), a ruch powinien być płynny.


  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych