Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Proszę o pomoc w treningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
crocop_lbn

crocop_lbn

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Witam,jestem kompletnie zielony w kalistenice, to też obce mi jest nazewnictwo i sposoby treningowe. I stąd moja prośba. Proszę o jakąś rozpiskę treningu(rodzaje ćwiczeń,ilość serii i powtórzeń) . Celem moim jest zwiększenie siły i rzeźba ciała. Dotąd parę lat ćwiczyłem na siłowni i trochę uprawiałem sztuki walki. Od jakiegoś czas nic nie trenuję,ale siła znacząco mi nie spadła. Chciałbym trenować głównie w domowych warunkach(jeśli to możliwe). Z góry dzięki 


  • 0

#2
frrancuz

frrancuz

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 101 postów

Trochę na łatwiznę chcesz iść.
Mógłbyś chociaż udać, że w minimalnym stopniu zainteresowałeś się tematem.
A ty byś chciał żeby ktoś za ciebie wszystko zrobił - poprowadził za rączkę.

Jest odpowiednie miejsce od przedstawienia własnego, opracowanego treningu do sprawdzenia.
Nie wiesz o co chodzi, nie znasz pojęć? Masz choćby FAQ na forum, Google i youtuba

 

 

 

 

edycja: crocop_lbn -racja, wybacz. poniosło mnie, mam parę nawyków z innych for i to dlatego. postaram się poprawić. bez urazy.


  • 0

#3
Gradon

Gradon

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 62 postów

Jest dużo gotowców na forum , poszukaj . Polecam również stronę www.madbarz.com .


  • 0

#4
crocop_lbn

crocop_lbn

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Fakt,że niedokładnie przejrzałem to forum,bo jestem teraz w pracy i co chwile ktoś mnie od tego odciąga...moja wina. 

Rozumiem że ktoś kto długo siedzi na tym forum by mi to napisał. Ale Ty raptem 3 dni temu pytałeś się o trening,bo ściągnąłeś jakąś aplikacje na telefon. Sam nie jesteś w temacie,ale do pouczania jesteś pierwszy. 

Przeglądałem wszystkie powyższe strony,wszędzie jest masę informacji. Ale prośbę skierowałem do ludzi,którzy są dobrze obeznani w temacie. Ćwiczenie,ćwiczeniu jest nierówne. Jedne lepiej kształtują mięsień, inne mniej. Chciałem pominąć zbędny etap ustalenia ,że trening jest niewystarczający(błędny). Próbowałem wielu ćwiczeń jakie na yt jeden gość pokazywał,ale wg mnie były niewystarczające. Nie wiem ile trzeba robić ćwiczeń na dane część ciała. Czy lepiej jest więcej powtórzeń i mało serii czy odwrotnie. Kiedy zacząć się dociążać obciążeniem?


  • 1

#5
crocop_lbn

crocop_lbn

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Dzięki Gradon, postaram się przejrzeć tą stronkę i dokładnie to forum


  • 0

#6
Gradon

Gradon

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 62 postów

proponuję połączyć te dwa tematy jeżeli chcesz budować siłę wraz z rzeźbą :http://kalistenikapo...-jak-świat-5x5/ , http://kalistenikapo...na +kalistenika . O diecie chyba nie musze przypominać ,że jest obowiązkowa? ;p 


  • 0

#7
crocop_lbn

crocop_lbn

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

ok, poczytam i coś spróbuje zmajstrować. 

 

A kebaby już dawno mi się przejadły:D  A tak serio to uważam co jem.

 

Dzięki jeszcze raz


  • 0

#8
Gradon

Gradon

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 62 postów

Jeżeli chcesz mieć ciekawą rzeźbę ,to dobra dieta jest obowiązkowa, czyli np 3-5 posiłków dziennie i stałe godziny spożycia ;) Najlepiej jak byś nie zmieniał codziennie diametralnie swojego jadłospisu i starał się jeść to samo


  • 0

#9
crocop_lbn

crocop_lbn

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Niestety pracuje w systemie 3 zmianowym i bardzo ciężko jest mi utrzymać stałe godziny posiłków,ale cóż robota nie zając..może poczekać:) Spróbuje ułożyć jakąś dietę i rozłożę to odpowiednio w czasie. W jakim sensie mam to samo jeść? Mam złe doświadczenie z niezmienianiem jadłospisu. Kiedyś jadłem ryż  przez 6 m-cy codziennie, skutkowało to odrzuceniem go na 2 lata:)


  • 0

#10
Gradon

Gradon

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 62 postów

chodzi mi o proporcję białka do węgli itd, utrzymywać odpowiednią ilość gram np białka do 1 kilograma swojej wagi


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych