Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Siłownia taka zła?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1
deryl

deryl

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 83 postów
Cześć,witajcie.Ten temat mnie od dawna interesuje,a mianowicie czy siłownia faktycznie jest taka zła jak wspominał Paul w Skazanym? Podnoszenie ciężarów,wyciskanie na ławce itd zazwyczaj potępiał poprzez nienaturalne ruchy stawów i że po jakimś czasie zaczynają nawalać nadgarstki itd.Czy faktycznie ciężary są takie złe jak Paul pisał? Pytam bo sam mam w domu laweczke do wyciskania,sztangę i troche mi szkoda ze to sie marnuje bo jednak trochę kosztowało i moze moglbym połączyć moj obecny trening z ciężarami.
  • 0

tumblr_llq7is4LJ81qj8543o1_500.gif

 

 


#2
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
Wiele zależy od techniki. Nienaturalny ruch występuje także w kalistenice, np podciąganie się do karku :)
Moim zdaniem kalistenika jest dużo mniej szkodliwa niż siłownia :)
  • 0

#3
deryl

deryl

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 83 postów
Czyli że przy prawidłowej technice i ćwiczeniach siłownia w połączeniu z kalisteniką da dobre efekty? :D
  • 0

tumblr_llq7is4LJ81qj8543o1_500.gif

 

 


#4
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
Bardziej bym postawił na kalistenike i dorzucił kilka ćwiczeń z siłowni.
Nie jestem ekspertem, więc nie wiem czy będzie to zdrowe.
  • 0

#5
deryl

deryl

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 83 postów
Właśnie o to mi chodziło : kalistenika + kilka ćwiczeń ze sztangą.
  • 0

tumblr_llq7is4LJ81qj8543o1_500.gif

 

 


#6
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
Tylko nie przemęcz się. Możesz zrobić kilka pompek na rozgrzewkę, potem na ławeczke i ewentualnie później dopompować :) Tylko sztanga nie zastąpi pompek, bo jest bardo dużo rodzajów pompek :)
Pozdro :)
  • 0

#7
deryl

deryl

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 83 postów
Właśnie dlatego założyłem ten temat,bo chciałem się też dowiedzieć czy się nie przetrenuje itd...Bo jednak 15 lat to trochę mało ;)
  • 0

tumblr_llq7is4LJ81qj8543o1_500.gif

 

 


#8
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
Ułóż plan i zapytaj kogoś czy będzie dobry. To zależy od ilości serii i powtórzeń czy się nie przetrenujesz :)
  • 0

#9
deryl

deryl

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 83 postów
Mogę to połączyć np. w ten sposób że w poniedziałek najpierw 5x5 pompki a później kilka serii i powtórzeń na ławeczce? Czy rozbić to na osobne dni?
  • 0

tumblr_llq7is4LJ81qj8543o1_500.gif

 

 


#10
czohracz

czohracz

    Go hard or go home

  • Użytkownik
  • 39 postów
  • LokalizacjaKrosno/Warszawa

przy poprawnej technice i dobrze dobranym obciążeniu możesz śmiało wyciskać. Problemy to mają karki na siłce, którzy ładują od razu po 140 na klatę i wyciskają byle wycisnąć, a jakby im kazać technicznie zrobić to by pewnie 100 nie wzięli :) 
jak wyciskasz to zrób delikatny mostek, aby odciążyć barki (nie myl z mostkowaniem, w skrócie chodzi o to, aby stopy trzymać cały czas na ziemi i nie podrywać tyłka, tylko trzymać go na ławce - jak nie wiesz o co kaman to wygogluj i poczytaj ).
co do ruchu sztangi to schodzi ona lekko poniżej mostka, a nie do górnej części klatki.
tak w skrócie wygląda poprawna technika wyciskania :P

 

 

edit: dopiero chwilę przed moim postem napisałeś, że masz 15 lat - w takim razie ciężary możesz sobie zdecydowanie teraz odpuścić, bo ćwiczenia z własnym obciążeniem Ci w zupełności wystarczą.


  • 0

#11
deryl

deryl

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 83 postów
Oo,dzięki chłopaki.Jak ukończę 18 lat to stawiam wam browary :D
  • 0

tumblr_llq7is4LJ81qj8543o1_500.gif

 

 


#12
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

myślę, że połączenie pakerni z kali jest bardzo dobrym pomysłem.

np. 1x lub 2x w tyg. na pakerni robisz fbw ćwiczeniami złożonymi (ciągi, wyciskania, itp)

a 2x w tyg robisz fwb kali

 

imo bardzo wszechstronne (masa, siła i wytrzymałość) efekty można w ten sposób osiągnąć biorąc z obu systemów to co najlepsze

 

ja tam ortodoksem nie jestem i na pewno taką kompilację będę testował :)

 

pozdro.


  • 0

...


#13
deryl

deryl

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 83 postów
Układam nowy plan tym razem w połączeniu ze sztangą.Dam go do oceny wieczorkiem.Możecie dalej pisać jak jesteście nastawieni na siłownię itd.
  • 0

tumblr_llq7is4LJ81qj8543o1_500.gif

 

 


#14
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

ciągi (mc czy wiosłowanie) bardzo poprawiają siłę uchwytu co się przydaje na drążku i poręczach

natomiast trening z obciążeniem ciała wzmacnia mięśnie stabilizujące co potem na pakerni jest dodatkowym atutem np. w poprawianiu techniki, co z kolei przekłada się na osiągi

na siłowni można dopracować mięśnie, których nie zbuduje się w terenie - np. łydki... jaj mam b. chude i potrzebuje ciężkiego treningu by rosły :)

 

generalnie to same atuty takiego połączenia :)


  • 0

...


#15
deryl

deryl

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 83 postów
Jeszcze tylko ogarnę jak czysto technicznie wykonywać martwy ciąg itd. żeby sobie krzywdy nie zrobić.
  • 0

tumblr_llq7is4LJ81qj8543o1_500.gif

 

 


#16
czohracz

czohracz

    Go hard or go home

  • Użytkownik
  • 39 postów
  • LokalizacjaKrosno/Warszawa

sam uważam, że siłownia i kali to świetne połączenie (chociażby dlatego, że np. przy przysiadach ze sztangą czy mc jest najwyższy wyrzut teścia, co wpływa na lepszy rozwój muskulatury). Ale tak jak dodałem wyżej to zdecydowanie uważam, że 15 latkowi siłownia jest zbędna i sama kalistenika wystarczy - chociaż to akurat to tylko moja opinia i nie każdy musi się z nią zgodzić :)

ps. przy nauce techniki martwego ciągu przydałoby się lustro, aby kontrolować ułożenie pleców. 


  • 0

#17
deryl

deryl

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 83 postów
W sumie czohracz masz trochę racji.Slyszałem,że w moim wieku siłownia może doprowadzić do zahamowania wzrostu czy coś takiego.Może w przyszłym roku.
  • 0

tumblr_llq7is4LJ81qj8543o1_500.gif

 

 


#18
czohracz

czohracz

    Go hard or go home

  • Użytkownik
  • 39 postów
  • LokalizacjaKrosno/Warszawa

w zasadzie to nie o to chodzi, bo nie wiem czy ktoś zrobił już badania na poparcie tej teorii o wpływie siłowni na wzrost nastolatka. Co więcej to sporo osób twierdzi, że to jest bzdura - nie mi to oceniać, tym bardziej, że mnie to już nie dotyczy :)
chodzi o to, żebyś Ty sam zdecydował jaki jest cel Twojego treningu. Kalistenika zwiększa Twoją sprawność, ale i również wygląd mięśni jest niczego sobie. Natomiast siłownia jest świetna jeśli chcemy trochę przypakować, nabrać masy, mieć większe te mięśnie (o co przy samej kalistenice trudniej). Czyli w skrócie wtedy, gdy chcemy 'urosnąć'. Więc na logikę to ja się pytam za przeproszeniem po ch*j nastolatkowi siłownia, skoro on i bez niej jeszcze rośnie ? :D


  • 0

#19
deryl

deryl

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 83 postów
Nie klnij,mam 15 lat! :D ale mi jako ektomorfikowi przydałoby się trochę masy i większych mięśni żeby to jako tako wygladało ;) mam jeszcze do użycia jedną hantlę 10kg ale nwm czy się do czegoś przyda :D
  • 0

tumblr_llq7is4LJ81qj8543o1_500.gif

 

 


#20
Cygan9

Cygan9

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 157 postów

Nie wiem może ja jestem wyjątkiem,  ale ja urosłem dopiero jak porzuciłem siłkę ;D wiem że to dziwnie brzmi , ale ja już znam siebie wiem dlaczego trudno mi było przybierać na masie .

1. Na siłce zaaplikowałem sobie trening kulturystyczny i chciałem ćwiczyć jak zawodowcy , który bez diety cofał mnie a nie pchał do przodu ! Dlatego potem przerzuciłem się na 3 treningi w tygodniu same największe partie i wtedy coś ruszyło ale po za siła nic .

2. Na siłkę musiałem zawsze się spieszyć i nie zawsze była ona otwarta przez co wkurzałem się i stresowałem i też masa nie szła .

3 Nie mogłem sobie ustalić regularnego treningu , ponieważ ludzie do których chodziłem na siłkę często wyjeżdżali.

Gdy porzuciłem siłkę zakupiłem trochę ciężaru do domu tylko po to by dodawać ciężar w ćwiczeniach kalistenicznych  . Jeżeli chcesz być masywny i po prostu wyglądać na kawał chłopa uwierz siłka nie jest potrzebna ! Masy nabiera się jedząc a nie tym że zrobisz rozpiętki po 5 serii czy 10 . Siłownia przydaje się do robienia siły w sportach , ale jeżeli zależy Ci na sile ciała po prostu to siłką zbędna . Ewentualnie jak koledzy wyżej doradzają od czasu do czasu Mc lub wiosłowanie i przysiad nic więcej .


  • 0

90179e9fc7ee70e6aa686b4fdd9ef780.jpeg





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych