Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wyzwania grudzień 2K13 - "MAKE YOUR TRICEPS BURN"


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
139 odpowiedzi w tym temacie

#1
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

Witam wszystkich w grudniowych wyzwaniach.

 

W tym miesiącu zdominują pompki, które są podstawą kalisteniki jak i street workoutu.

Tym razem są również 2 Etapy. Pierwszy etap jest podzielony na 3 poziomy, drugi etap na 2 poziomy.

 

Etap 1

Poziom 1 - Pompki w podporze tyłem

Poziom 2 - Pompki klasyczne

Poziom 3 - Pompki na poręczach równoległych

 

Etap 2

Poziom 1 - Pompki francuskie

Poziom 2 - Odwrócone pompki na drążku

 

Film instruktażowy - Etap 1

Spoiler

 

Film instruktażowy - Etap 2

Spoiler

 

Aby przejść na kolejny poziom, należy wykonać poprzedni z odpowiednią liczbą powtórzeń.

 

Etap 1

Poziom 1 - 25 powt.

Poziom 2 - 20 powt.

Poziom 3 - 15 powt.

 

Etap 2

Poziom 1 - 10 powt.

 

W poziomie 2 Etapu 2, należy wykonać maksymalną liczbę powtórzeń.

 

Osoba, która zdobędzie największą liczbę powtórzeń w Poziomie 2 Etapu 2 lub dotrze najdalej, będzie mogła zaproponować jaką partię ciała i/lub jakie ćwiczenia chciałaby w wyzwaniach za miesiąc.

W przypadku gdy uczestnik wygra dwa razy z rzędu, osoba, która zajęła drugie miejsce, będzie mogła proponować ćwiczenia za niego.

 

Ćwiczenia będą mogły się powtarzać po okresie 2 miesięcy od wyzwań, w których te ćwiczenia miały miejsce.

 

Teraz sprawy techniczne ćwiczeń zaproponowanych przeze mnie.

 

1. Pompki te, możemy wykonywać podpierając się np. łóżka, dwóch krzeseł itp.

W górnej fazie ruchu, ręce, muszą być prostowane do końca, w dolnej zaś, kąt w łokciu musi wynosić ~ 90 stopni. Nogi muszą być proste w kolanach i położone na podłożu.

 

2. Pompki klasyczne wykonujemy na równej powierzchni. Rozstaw rąk musi być nieco większy, niż rozstaw barków. W górnej fazie ruchu ręce muszą zostać wyprostowane. Zejście wykonujemy na tyle nisko, by dotknąć nosem podłoża. Przy wykonywaniu ćwiczenia należy pamiętać, by nie wypinać tyłka w celu ułatwienia wykonania ćwiczenia. Ciało powinno być proste a nogi złączone.

 

3. Pompki/dipy wykonujemy na poręczach równoległych lub np. na dwóch krzesłach. Nie zaliczone zostaną pompki w których uczestnik będzie pomagał sobie nogami (podbijał). W górnej fazie ruchu ręce muszą zostać wyprostowane, zejście natomiast musi zostać wykonane tak by kąt w łokciu wynosił ~120 stopni.

 

4. Pompki francuskie można wykonywać na drabinkach, łóżku czy krześle. Wysokość ułożenia rąk na przedmiocie ma również istotne znaczenie (nie należy przekraczać ~ 60 cm)*. Dłonie muszą być ułożone blisko siebie, a głowa powinna być „schowana”. W górnej fazie ruchu, ręce muszą zostać wyprostowane, a w dolnej łokcie powinny znajdować się blisko przedmiotu na, którym wykonywane jest ćwiczenie. Nogi muszą być złączone.

 

5. Odwrócone pompki na drążku (dipy koreańskie) należy wykonywać jedynie drążku lub na jednej poręczy np. trzepak. Ciało musi posiadać odpowiedni kąt, tak by można było wykonać ćwiczenie. W górnej fazie ruchu ręce muszą zostać wyprostowane, zejście natomiast musi zostać wykonane tak by kąt w łokciu wynosił ~120 stopni.

 

Podczas nagrywania kamerę należy umieścić w odpowiednim miejscu.

 

Etap 1

Poziom 1 - bokiem do uczestnika

Poziom 2 - pod kątem ~45º stopni do uczestnika

Poziom 3 - pod kątem ~45º stopni do uczestnika

 

Etap 2

Poziom 1 - pod kątem ~45º stopni do uczestnika

Poziom 2 - pod kątem ~45º stopni do uczestnika

 

 

Informacje dodatkowe:

#Wyzwania grudniowe ze względu na święta kończą się 3 stycznia o godzinie 23;59 - do tego czasu można wysyłać filmiki ze swoimi próbami.

#Korzystanie z dodatkowych obciążeń (obciążniki na nogi), NIE jest zabronione, lecz nie daje żadnych profitów.

 

 

Obowiązkowe jest:

# Przed przystąpieniem do próby należy pokazać na filmiku kartkę z własnym nickiem z forum plus datę wykonywania próby.

# Film umieszczamy na serwisie youtube.com, a link umieszczamy w poście poniżej.

# Próby nagrywać mogą jedynie użytkownicy forum Kalistenika Polska. 

Powodzenia


  • 3
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#2
Patryś

Patryś

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 57 postów

Jak wyglądają pompki francuskie? 


  • 0

#3
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

W filmach instruktażowych masz przedstawione wszystkie poziomy.


  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#4
Azot

Azot

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 291 postów
  • LokalizacjaWrocław

Oł yea, zaczynamy pracować ;]


  • 0

#5
BartekChudiniMarek

BartekChudiniMarek

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • LokalizacjaŁódź

Zaczynamy:


  • 5

#6
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

Niestety Bartku, ale nie mogę zaliczyć Ci dwóch pierwszych poziomów z powodu nie zalecenia się do regulaminu. W poziomie pierwszym wykonałeś 24 powtórzenia, a w poziomie drugim kamera nie została umieszczona pod odpowiednim kątem (~45 stopni) [wybaczcie, ale filmik może wprowadzać trochę w błąd] Proszę, więc o ponowne nagranie kolejnych prób.


  • 2
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#7
Turbo93pl

Turbo93pl

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

:)


  • 5

#8
BartekChudiniMarek

BartekChudiniMarek

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • LokalizacjaŁódź

Niestety Bartku, ale nie mogę zaliczyć Ci dwóch pierwszych poziomów z powodu nie zalecenia się do regulaminu. W poziomie pierwszym wykonałeś 24 powtórzenia, a w poziomie drugim kamera nie została umieszczona pod odpowiednim kątem (~45 stopni) [wybaczcie, ale filmik może wprowadzać trochę w błąd] Proszę, więc o ponowne nagranie kolejnych prób.

ehh.. z tymi 24 powtórzeniami to rzeczywiście, mój błąd i racja nie doczytałem regulaminu co do ustawienia kamery, a raczej myślałem, że powinno być tak jak na pokazowym filmiku, też wydało mi się to dziwne bo lepiej jakby było od boku.


  • 4

#9
frantic

frantic

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów

Nie wiem czy wszystko będzie zaliczone. Jak będzie coś nie tak technicznie, to spoko nagram nowe :)
Z dipami mam przerypane, bo sami widzicie jak ja muszę się składać aby nie ryć głową w ścianę - utrudnia mi to fest ćwiczenie..
Przed tym filmikiem nagrałem chyba 3 złe w ciągu paru minut. A tu w jednym kamera się osunęła, a w drugim nie było widać całego ciała.. Stąd te zmęczenie pod koniec.

 


  • 6

#10
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

Bartek oraz frantic zapraszam do etapu 2.


  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#11
frantic

frantic

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów

We wtorek jak będę na sali gdzie są drabinki, to walnę filmik do ćwiczenia pierwszego z drugiego etapu.


  • 0

#12
Turbo93pl

Turbo93pl

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Bartek oraz frantic zapraszam do etapu 2.

Amator pominięty hah :D sweet:D 


  • 0

#13
BartekChudiniMarek

BartekChudiniMarek

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • LokalizacjaŁódź

Amator pominięty hah :D sweet:D 

Brak pełnego wyprostu w 2 poziomie. Poziom 1 w porządku(nogi powinny być na ziemi, ale to nie ułatwia ćwiczenia), 3 też dobrze. Ale drugi pewnie będzie do poprawy.

 

W regulaminie tego nie było, ale nogi powinny być złączone takie małe rady tylko. Ja na twoim miejscu bym popracował, aby zaangażować brzuch przy robieniu pompek, widać po tyłku że nie robisz tego. Powodzenia


  • 0

#14
Turbo93pl

Turbo93pl

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Brak pełnego wyprostu w 2 poziomie. Poziom 1 w porządku(nogi powinny być na ziemi, ale to nie ułatwia ćwiczenia), 3 też dobrze. Ale drugi pewnie będzie do poprawy.

 

W regulaminie tego nie było, ale nogi powinny być złączone takie małe rady tylko. Ja na twoim miejscu bym popracował, aby zaangażować brzuch przy robieniu pompek, widać po tyłku że nie robisz tego. Powodzenia

Dzieki za rady :) co do pompek od 2 lat jestem w klubie sekcji sportów siłowych i startuje w wyciskaniu wiec pompeczki umiem robić a jeśli chodzi o tyłek to jest juz takie przyzwyczajenie z wyprostowanych pleców przy wykonywaniu ćwiczeń :)


  • 0

#15
BartekChudiniMarek

BartekChudiniMarek

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • LokalizacjaŁódź

Dzieki za rady :) co do pompek od 2 lat jestem w klubie sekcji sportów siłowych i startuje w wyciskaniu wiec pompeczki umiem robić a jeśli chodzi o tyłek to jest juz takie przyzwyczajenie z wyprostowanych pleców przy wykonywaniu ćwiczeń :)

W to nie wątpię, "jak wiadomo są pompki i ugięcia ramion."


  • 0

#16
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

Wybacz Turbo93pl, ale przeoczyłem Twój filmik. Tak, więc tak jak napisał Bartek, ręce powinny zostać wyprostowane w górnej fazie ruchu, a niestety w większości powtórzeń z poziomu 2 oraz kilku powtórzeniach z poziomu 3 tego nie robiłeś przez co nie mogę zaliczyć Ci tych prób. Kolejną istotną rzeczą jest iż faktycznie w regulaminie nie napisałem o złączeniu nóg (główny post został poprawiony). Postaraj się robić pompki bardziej technicznie bez zbędnych zrywów. Proszę o ponowne nagranie poziomu 2 oraz 3. Poziom pierwszy został zaliczony (ułożenie nóg wyżej jest utrudnieniem).


  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#17
Turbo93pl

Turbo93pl

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Wybacz Turbo93pl, ale przeoczyłem Twój filmik. Tak, więc tak jak napisał Bartek, ręce powinny zostać wyprostowane w górnej fazie ruchu, a niestety w większości powtórzeń z poziomu 2 oraz kilku powtórzeniach z poziomu 3 tego nie robiłeś przez co nie mogę zaliczyć Ci tych prób. Kolejną istotną rzeczą jest iż faktycznie w regulaminie nie napisałem o złączeniu nóg (główny post został poprawiony). Postaraj się robić pompki bardziej technicznie bez zbędnych zrywów. Proszę o ponowne nagranie poziomu 2 oraz 3. Poziom pierwszy został zaliczony (ułożenie nóg wyżej jest utrudnieniem).

Sie zrobi szefie :D 


  • 0

#18
Azot

Azot

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 291 postów
  • LokalizacjaWrocław

Etap I  poziom 1

 


  • 6

#19
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

Azot poziom I zaliczony.


  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#20
drk

drk

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 20 postów

Video ode mnie : )

 

http://www.youtube.c...eature=youtu.be


  • 6




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych