Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Bieganie do FBW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1
pride95

pride95

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 112 postów

Jak oceniacie pomysł biegania do FBW ? Planuję ćwiczyć w systemie 10x4 pompek, podciągnięć (tu wiadomo ile dam radę), przysiadów + ćwiczenia na brzuch. (czy dodać coś jeszcze z hantlami ?) Ile czasu robić FBW. Wydaje mi się że dodanie biegania do FBW bedzie dobrym pomysłem, ale mogę być w błędzie.


  • 0

#2
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

To zależy po co chcesz to bieganie tam mieć.


  • 0

66668745.png


#3
pride95

pride95

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 112 postów

Poprawa wydolności płuc, no i mięśnie nóg wzmocnić.


  • 0

#4
Rilran

Rilran

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 65 postów

Nogi wzmocnisz robiac przysiady/pistolety. Sam to mocno odczuwam, kiedys mialem wieksze problemy z bieganiem, a teraz poprostu lekko jak sarenka:D.

Co do samego biegania, to mozna dorzucic, tylko pytaniem co jest priorytetem Twojego FBW, czy masa, czy siła?

Bo jeśli masa to rozaważałbym opcje 15-20 minutowego rozbiegania sie, ale baaaaardzo lekkiego.


  • 0

#5
pride95

pride95

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 112 postów

Ok, a jak oceniacie moje FBW ? dorzucać coś do niego jeszcze ? Moim celem jest masa, jednak mam np. na w-fie zaliczenia z biegania i chciałbym po prostu też raz że mocniej się przygotować a dwa to słyszałem wiele pozytywów na temat biegania, m.in pomoże mi w nauce :) Twierdzisz że przysiadami/pistoletami wpłynę na wydajność mojego biegania ?


  • 0

#6
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Ja przez całe gimnazjum przebiegłem jakieś 1000-1500km i jakoś nie odczułem tego w mojej nauce :P


  • 0

66668745.png


#7
pride95

pride95

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 112 postów

No wiesz, to trochę mało ja tu mam na myśli dystansy 3km raz na 3 dni jak nie więcej... jednorazowo udało mi się zrobić 10km.


  • 0

#8
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Ja biegam trzy razy w tygodniu 9km, a wyżej napisałem szacunkowy dystans jaki przebiegłem przez całe trzy lata gimnazjum i to jest 1500km a nie 1500m. :)

Chociaż w stosunku do biegaczy to i tak niewiele. :)


  • 0

66668745.png


#9
pride95

pride95

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 112 postów

Sorki, mój błąd źle przeczytałem, i podziw, tyle zrobiłem w cały rok na rowerze :D


  • 0

#10
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Ja przez całe gimnazjum przebiegłem jakieś 1000-1500km i jakoś nie odczułem tego w mojej nauce :P

faktycznie malutko przez 3 lata, ja tyle w jakiś rok przebiegam, czasami więcej  :)

 

 

Ok, a jak oceniacie moje FBW ? dorzucać coś do niego jeszcze ? Moim celem jest masa, jednak mam np. na w-fie zaliczenia z biegania i chciałbym po prostu też raz że mocniej się przygotować a dwa to słyszałem wiele pozytywów na temat biegania, m.in pomoże mi w nauce :) Twierdzisz że przysiadami/pistoletami wpłynę na wydajność mojego biegania ?

bieganiem dotlenisz mózg, dzięki temu poprawisz się w nauce, nie którzy tego nie odczuwają

 

ja jak zaczynałem biegać, to nóg nie wzmacniałem i nie żałowałem, nie było potrzeby takiej,

piłka nożna 5-7x w tygodniu po 2-4h dziennie zrobiły swoje :) oczywiście rekreacyjnie, bez klubu żadnego

 

lecz nogi wzmacniać trzeba oddzielnymi ćwiczeniami, nie tylko bieganiem, bo bieganie samo w sobie nie wzmocnij odpowiednio ci nog, może trochę wzmocni do odpowiedniego poziomu

lecz ćwiczenia na nogi zabezpieczą cię przed kontuzjami i nie przyjemnymi chwilami z nogami :)


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#11
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

a dwa to słyszałem wiele pozytywów na temat biegania, m.in pomoże mi w nauce :)

to prawda, jest wiele pozytywów na temat biegania :) warto o tym poczytać np tutaj:
http://www.tipy.pl/a...y-biegania.html

http://poradnikbiega...alety-biegania/


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#12
Wino

Wino

    Lecimy tutaj

  • Bywalec
  • 268 postów

Hehe, ale wytrzymałość rośnie z wiekiem, w gimbazie w ogóle bieganie jest męczące, potem im człowiek starszy tym dłużej może biec i myśleć o niebieskich migdałach. Dlatego jogging to hobby starszych niż młodszych. W mojej ocenie 1500 przez całe gimnazjum to spoko wynik (jak na kogoś, kto po prostu rekreacyjnie czasem pobiega), tym bardziej, że są jeszcze weekendy, choroby, ciężkie zimy i inne okoliczności kiedy się nie biega ;)


  • 0

pl.pokerstrategy.com/#uGUYWV - dobre miejsce na naukę gry w pokera, z tego linka najlepsze bonusy!

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych