Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Brak planu treningowego

plan teningowy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
Wietrzak

Wietrzak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 31 postów

Witam do tej pory ćwiczyłem z planu skazanego na trening (trochę pozmieniałem kolejność ćwiczeń  : 
PONIEDZIAŁEK: 
- podciągnięcia 
-brzuch
Wtorek:
- pompki
-nogi 
ŚRODA:
-pompki w staniu na rękach 
-brzuch 
i od nowa niedziela wolna 

 

A teraz tak czy polecacie brak planu treningowego czyli idziecie na trening czujecie że biceps się jeszcze nie zregenerował ale klatka piersiowa już może być robiona i zaczynacie robić pompki polecacie coś takie na plan czyli brak planu ? 


  • 0

#2
bambino

bambino

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

też jestem ciekawy czy warto sie trzymać określonego planu czy też nie ? Zawsze się trzymałem, ale teraz faktycznie zauważam że robię coraz większe odstępstwa od ustalonego planu i wprowadzam coraz więcej wariacji.


  • 0

#3
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów

różnie to bywa jedni trenują freestylem i całkiem nieźle to na nich działa gdyż układ nerwowy poddawany jest ciągle nowym bodźcom sylwetka oraz siła fajnie się rozwija, przeciwnicy wolnej amerykanki natomiast twierdzą że w końcu może ich zabraknąć itd. Nie powiem raz na jakiś czas lubię tak kreatywnie podejść do treningu lecz uważam że jedyne i poprawne wyjście to plan którego należy się trzymać i modyfikować go wedle swoich potrzeb.  


  • 0

#4
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

wg. mnie planu czasami ciężko się trzymać zależnie od naszej dyspozycji i trybu życia

i wtedy trenujemy tak jak chcemy i jak możemy

jak nie wykonamy ćwiczeń to co mamy w planie to mamy już pod upadłą psychikę i wyrzuty sumienia

lecz mogą być lekkie odstępstwa od zaplanowanych ćwiczeń


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#5
marCIN91

marCIN91

    NO PAIN NO GAIN

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • LokalizacjaKraków/Bruksela

Plan jest dobrą rzeczą ale czasami tak jak wyżej już było wspomniane jesteśmy znudzeni naszym treningiem i dobrze jest zaskoczyć czymś swój organizm. Mówię to z własnego doświadczenia, ponieważ moim zdaniem najgorsze co może być to zmuszanie się do treningu i robienie go na siłę żeby tylko odbębnić swoje. W takich sytuacjach freestyle zawsze bardzo mi pomagał, aczkolwiek mówię tutaj tylko o swoich doświadczeniach, ktoś może być inny i musi podążać ściśle według wcześniej obranej ścieżki, także po prostu musimy słuchać swojego organizmu i nie popaść w rutynę w treningu tylko czerpać z tego radochę, bo o to w tym wszystkim chodzi ;)


  • 0

" Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali " - Jan Paweł II


#6
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Ja planuję trening w dniu danego treningu, dostosowuję go do aktualnego samopoczucia, pogody, czasu itp, z góry zakładam tylko ogólniki, np. że w środę skupię się na nogach, w piątek na podciąganiu itp.


  • 1

66668745.png


#7
goral1001

goral1001

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 85 postów

a ja polecam plan, pusz/pull/leg. Aktualnie nim ćwiczę i bardzo mi się podoba, nie mam stałych ćwiczeń tylko ruch jaki mam dziś wykonywać i dobieram różne ćwiczenia na jakie mam ochotę na dany ruch.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych