Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan do oceny

brzuch sporty walki muay thai kalistenika

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
ozi

ozi

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Witam wszystkich,

Miałem duży problem z zamieszczeniem tematu w odpowiednim dziale, więc jeśli coś sie nie zgadza prosze o przeniesienie.

 

Kalistenike ćwiczę stosunkowo krótko bo wlaśnie skończyłem pierwszy miesiąc. Do treningu wykorzystuje ćwiczenia z książki Paula Wade'a i używam programu "Świeża krew". Zależy mi również na zrzuceniu brzucha i boczków bo niestety od piwka troche urosło dlatego dodałem również dodatkowy dzień ćwiczeń(mam nadzieje że coś podpowiecie) i zmieniłem swoją dietę.Oprócz tego ćwicze sporty walki ,ale wystarczy już tego paplania sami zobaczcie:

PONIEDZIAŁEK -pompki i brzuch(program Paula Wade'a)
WTOREK-trening Muay Thai
ŚRODA-wznosy nóg(zaczerpniete z książki Wade'a) oraz podciąganie nóg w zwisie na drążku.Trening wykonywany analogicznie do innych treningów Wade'a
CZWARTEK-WOLNE
PIĄTEK-podciaganie i przysiady(również plan Wade'a)

 

Z racji tego, że plan zajęć na mojej uczelni jest inny każdego tygodnia czasem na treningi Muay Thai chodzę w czwartek,dodatkowo treningi tam są ciężkie i mam po nich zakwasy,co dziwne dopiero dwa dni po treningu więc czwartek chciałbym mieć wolny albo chociaż w mairę luźny.

Tutaj juz prosze o ocene i odpowiedzi na kilka pytań:czy jeżeli chcę zrzucić brzuch i wyrobić 6-pak (w miarę szybko) to nie będzie za łatwy trening ?CO moge dodać a co wywalić?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam 
Ozi
 


  • 0

#2
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów

3 dni w sumie wolne w tygodniu jak zależy Ci na utracie wagi dołóż jeszcze jakieś areoby [są niby sztuki walki ale np w weekend można coś dołożyć]. A po drugie dieta i efekt murowany! Do reszty programu się nie czepiam bo chcesz ćwiczyć według Wade a uważam że jest to idealne na początek [od początku czy od kroków dopasowanych do swoich możliwości).

 

Edit: wznosy nóg Wade i podciąganie nóg w zwisie to to samo.

 

Co do 6 paka to w miarę szybko się nie da i robi się go ćwiczeniami i restrykcyjną dieta albo jak mawia jedna z mądrość pochodzących prosto z siłowni "w auschwitz".

 

Jeśli koncentrujesz się na brzuchu to jeden trening w tygodniu taki jak napisałeś to będzie za mało.

 

Od zrzucenia brzucha do widocznych i wyrzeźbionych mięśni brzucha  to jest jeszcze długa droga. 


  • 0

#3
ozi

ozi

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Dodam jeszcze, że jestem dość chudy mam ektomorficzną budowe ciała tylko właśnie ten brzuch...A jakie ewentualnie moge dodać efektywne ćwiczenia na zrzucaniu tłuszczu ?


  • 0

#4
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów

Po prostu źle się odzywiasz skoro jesteś chudy, a Masz oponke. Nie ma sensu byś się odchudzał bo będziesz jeszcze chudszy i wiatr Cię przewróci.


  • 0

#5
wietri

wietri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLegnica

Może to też być spowodowane złą postawą ciała. Myślę, że wzmocnienie mięśni gorsetowych pomogło by nieco w "zrzuceniu" brzucha.


  • 0

#6
ozi

ozi

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Dom-Miałeś racje.Brzuch postanowiłem zrzucić jakies 2 tygodnie temu.Wywaliłem ze swojego jadłospisu kilka rzeczy tj. kebab czy pizza,dodatkowo ilość pitego piwa zredukowałem baaardzo.Wczoraj moja dziewczyna powiedziała że lepiej wyglądam ,może nie sam brzuch ale boczki mi sie zmniejszyły.Oczywiście nei czekając na nic wskoczyłem na wage.WYnik 86,5.Co daje mi spadek aż 2,5 kg przez dwa tygodnie.Myśle ze to zajebiscie dobry wynik.

wietri-Może się myle ale mysle ze na złą postawe narzekać nie moge.Co do mięśni gorsetowych też nie narzekam odkąd zwięksyzłem liczbe wykonywanych podciągnięć z 5 do 13 :D


  • 0

#7
wietri

wietri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLegnica

Tutaj bardziej chodzi o odcinek lędźwiowy, prostowniki grzebietu i core. Choć nie twierdzę, że masz złą postawę, tak tylko sugerowałem żebyś zwrócił na to uwagę :)


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: brzuch, sporty walki, muay thai, kalistenika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych