Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Przepisy !!

Co jecie ?

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1
MoZzi

MoZzi

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 207 postów

Zamieszczajcie tutaj przeróżne wasze własne przepisy tego co jecie,

 

-Nazwa dania:
-Składniki:
-Opis jak przyrządzić:

-Zdjęcie:
-Wartości odżywcze:

 

Każdy przepis jest mile widziany !!

 

Do dzieła !!


  • 1

#2
MoZzi

MoZzi

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 207 postów

-Nazwa dania:Sałatka
-Składniki: ogórek, pomidor, cebula, pierś z kurczaka/filet z kurczaka, sałata, jogurt naturalny

-Opis jak przyrządzić:

1.Pokroić z 30-35g ogórka na plasterki następnie 3listki sałaty też pokroić na małe kawałeczki, z 3 plasterki nie grubo pokrojonego pomidora pociąć na mniejsze kawałki,

ukroić 1 cienki plasterek cebuli.

2.50g Piersi z kurczaka pokroić na mniejsze kawałki i posypać jakąś przyprawą i na patelnie.

3.Gdy to wszystko będzie już gotowe wsypać do jednej miski i polać trochę jogurtem naturalnym i wymieszać. Następnie jeść i delektować się dobrym smakiem !!

-Zdjęcie:zdjęcie dodam jutro gdyż nie mogłem znaleźć kabla od aparatu

-Wartości odżywcze: kcal-75,45   B [g]-12,26   W [g]-3,24   T [g]-1,22

Wiem że nie wiele białka ale można się tym najeść i to bardzo zawsze można dodać więcej piersi z kurczaka kto jak woli ;> będzie więcej białka.

Lecz jak na redukcje to jest to bardzo dobry posiłek można trochę żołądek oszukać i nie być głodnym posiłek polecam jako 2śniadanie albo po treningowy posiłek tylko że wtedy troche więcej piersi dodać.


  • 1

#3
skory

skory

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 36 postów
Jeden z moich posiłków który nie jest zbyt skomplikowany:
Nazwa waga[g] kcal/100 białko/100g węglowodany/100g tłuszcze/100g
Twaróg chudy 200 86 18 3.5 0
per opakowanie: 172 36 7 0
Jogurt naturalny 180 65 4.7 4.7 3
per opakowanie: 117 8.46 8.46 5.4
 
przygotowanie: wymieszać :)
total kcal suma białko suma węglo. suma tłuszcze
289 44.46 15.46 5.4

 

Ja osobiście przy dobieraniu posiłków mam problem z wybieraniem "mniejszego zła" i maksymalnym urozmaicaniu tego co jem jako że lista rzeczy które warto kupić / przygotować jest póki co zdecydowanie za krótka.

Może podzielilibyśmy się własnymi pomysłami na uniwersalne / "zdrowe" / stosunkowo zdrowe żarcie?:) generalnie możemy zebrać mało popularne produkty które sami jemy, jak je przyrządzamy i może dlaczego akurat je jemy nie biorąc pod uwagę kwestii typu " bo lubię ". 

Ja na taką listę produktów mało popularnych( być może bardziej popularnych dla części z nas ) wrzuciłbym przykładowo : daktyle, komosę ryżową, siemię lniane, orkisz( chleb, płatki ), pestki dyni. Jeśli pomysł się podoba to mogę opisać dlaczego akurat te rzeczy polecam ;)


  • 0

#4
MoZzi

MoZzi

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 207 postów

-Nazwa dania: Pizza
-Składniki:

* 3 rodzaje otrębów(owsiane, pełnoziarniste i zwykłe)

* 2 jajka

* 1/3 szklanki wody

* przyprawy

* słodzik

* ser który nie zawiera dużo tłuszczu(osobiście brałem taki w plasterkach nie pamiętam nazwy ale dwa plasterki miały chyba z 1g tłuszczu)

* dodatki które chcecie mieć
-Opis jak przyrządzić:

1. Z każdego rodzaju otrębów wsypać do miski po 30-40g dodać 2 całe jajka i ser + pieprz bądź inne przyprawy jakie chcecie.

2. Następnie wymieszać i dolewać stopniowo wodę z 2-3 słodzikami rozpuszczonymi w niej.

3. Troche polać blachę oliwą bądź jakimś innym tłuszczem którego używacie.

4. Uformować ciasto na blaszce wsadzić do piekarnika na 10-15minut.

5. Później wyjąć posmarować sosem (osobiście robie sos z pomidorów później wstawie też przepis) i dodawać własne składniki jakie wam się marzą.

-Zdjęcie: zdjęcia nie posiadam ponieważ z miesiąc temu robiłem tą pizze ale jak bd ją robił w przyszłości to zrobie zdjęcie.
-Wartości odżywcze: Każdemu wyjdą inne bo to zależy od składników jakie się doda ale co do ciasta to coś koło 30g węgli wyszło ale nie jestem teraz pewny.

 

Wiem że istnieje też pizza z kalafiora ale jak wiadomo 5-6zeta za kg kalafiora ;p więc można zrobić taką pizze ;) Bo przeważnie w pizzach to sos i ciasto jest kaloryczne najbardziej ;p Może ktoś się skusi na tą ogólnie powiem że ciasto bardzo dobre i z tym serem mm naprawdę polecam.


  • 0

#5
MoZzi

MoZzi

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 207 postów

-Nazwa dania:Naleśniki
-Składniki:

* 2 jaja

* 2 łyżki budyniu

* 50ml mleka

* słodzik

* twaróg, dżem...
-Opis jak przyrządzić:

1. Jajka rozbić i dać do miski + 2 łyżki budyniu

2. Wymieszać i dodawać mleko + słodzik

3. Wysmarować patelnie oliwą bądź olejem. Wlewać porcjami na patelnie i smażyć/piec

4. Na samym końcu dodać twaróg bądź dżem na połowe i zwinąć ;p  Tak jak zwykłe naleśniki

-Zdjęcie: Nie posiadam gdyż dopiero wieczorem bd je robił
-Wartości odżywcze: -

 

Ogólnie to polecam ten przepis jak wiecie nie jest mój ale można spróbować


  • 1

#6
MoZzi

MoZzi

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 207 postów

-Nazwa dania: Sos Pomidorowy
-Składniki:

* 2-3 pomidory

* cebula

* czosnek

* przyprawy

* koncentrat bądź ketchup
-Opis jak przyrządzić:

1.Pomidory pokroić na mniejsze kawałki, mały kawałek cebuli pokroić coś na wielkość ząbka czosnku i posiekać, 1 ząbek czosnku posiekać na malutkie kawałki

2.Wrzucić wszystko do garnka zalać wodą i dodać przyprawy takie jak oregano, pieprz ogólnie coś co lubicie i wymieszać

3.Czekać aż woda wyparuję dać jedną łyżkę koncentratu bądź ketchupu i zmiksować.

-Zdjęcie:-
-Wartości odżywcze:-

 

Bardzo dobre do pizzy bądź polania piersi z kurczaka ogólnie pyszny sos ;) polecam go


  • 0

#7
tetezz

tetezz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 26 postów

-Nazwa dania: Ryż z serkiem homogenizowanym

 

-Składniki:Torebka ryżu, serek homogenizowany

-Opis jak przyrządzić:Gotujemy torebkę ryżu, wyciągamy na talerz, czekamy aż trochę przestygnie i ładujemy cały serek homogenizowany, SMACZEGO!

-Wartości odżywcze: nie znam się na tym, ale każdy chyba wie co zawiera torebka ryżu i serek homogenizowany


  • 0

#8
orba

orba

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 430 postów
  • LokalizacjaPoznań

Pieczcie chleby :)  Choćby miał to być zwykły pszenny ale i tak będzie zdrowszy niż kupny.

Przepis pisałam dla siorki więc jest dość luzacki :lol:

 

 

Przepisy są różne. Taki najprostszy i zarazem podstawa to:

Litrowy słoik. Mąka żytnia (zwykła lub razowa, grunt, że żytnia) i woda. Przydaje się waga kuchenna ale można i bez J Dajesz 4 łyżki mąki i ciepłą wodę, tak żeby była konsystencja śmietany. Zostawiasz w jakiejś szafce żeby zakwas miał w miarę ciepło i nie stał w przeciągach. Wieczorem przemieszaj. Jeśli nie widzisz bąbelków to możesz dodać łyżkę zwykłej pszennej. Tak na przyszłość. Jeśli zacznie się cokolwiek dziać to ratunkiem zawsze jest nowa pożywka. Najszybciej cukier (łyżeczka) czy łycha pszennej. Ale do brzegu J Czyli tak, rano te 4 łyżki żytniej i woda. Wieczorem zabełtaj. Kolejnego dnia następne 4 łychy i woda. Wieczorem zabełtaj i tak 5 dni. Ma porządnie przepracować, zapach dość kwaśny.

Jako, że zakwas będziesz miała młody to nie polecam od razu chleba czysto żytniego czy gryczanego. Moja miara to 0,5kg mąki. Jest to miara na tą długą blaszkę, pasztetówkę. Powiem Ci, że z 1 blaszką to trochę zabawa. Jak rodzinka zasmakuje to rób z kg. Znika szybko.

 

 

Wszystko co tu napiszę jest na pół kilo, na długą keksówkę/pasztetówkę:

 

 

Pół kilo mąki

Szczypta soli

Tak z 200ml zakwasu

I ciepłej wody tyle żeby ciasto miało konsystencję ciutkę twardszą niż na pierogi. Będzie lepkie ale ma być jednolite, bez grudek. Jak zrobisz za suche to nie wyrośnie. Ja wyrabiam mikserem tyle żeby się połączyło. Potem jest ściema :P zostawiasz na 30 min by wyrosło. Nie wyrośnie nijak ale za to się nie lepi J Wykładasz na stolnicę obsypaną suto mąką i zagnieć. Blaszkę starczy jak posmarujesz dokładnie olejem po brzegi i wysypiesz otrębami, drobnymi płatkami, ostatecznie bułką. Polecam otręby. Ciasto wyrabiasz poprzez składanie. Tak jak francuskie. Wkładasz bochenek do blaszki i tu ważne. Wypróbowałam iż bardzo pomocne jest zroszenie bochenka wodą. Im bardziej góra wyschnie tym mniej wyrośnie, co kto lubi. Możesz zrosić lub delikatnie polać i włożyć do reklamówki czy czymś przykryć by nie obsychał. Jak masz w miarę ciepło gdzieś na słonecznym parapecie to tyle styknie by wyrósł. Ewentualnie wstaw do piekarnika i delikatnie kilka razy podgrzej…delikatnie J Pszenny wyrasta z godzinę w cieple.

Pieczesz na max temperaturze z 10 min i kolejne 30-40min  w 180. Ta temperatura to też trochę ściema. Próbowałam piec wstawiając do zimnego i dopiero grzałam na max, i piekłam tylko w 240. Kluczem jest mocny zaczyn.  Wychodzi zawsze. Wyznacznikiem czy chleb się zrobił jest to, że boki odstają od brytfanny. Wyjmujesz i siup szpachelką czy chlebek gruchoce czy jeszcze jest przyklejony. Tu się bardzo sprawdza olej i otręby. Fajnie to wygląda na chlebie. Tak estetycznie. Jak już wyjmiesz chleb to popukaj w spód. Ma być głuchy odgłos. Jeśli jest mokry ( choć to niemożliwe jeśli boki odeszły przy sprawdzeniu) to połóż go chwilę na tej ażurowej wkładce w piekarniku żeby podsechł. Ale tylko na kilka minut. Nawet na wyłączonym piekarniku z uchylonymi dźwiczkami. Po wyciągnięciu warto położyć go do góry spodem na jakiejś deseczce/ścierce. Powoduje to iż skórka z góry nie będzie taka sucha. Przykryć ściereczką i niech sobie ostygnie :P …i tu warto zrobić 2 chlebki, żeby 1 miał szansę ostygnąć :P

 

 

Możesz dodać różności.

Jeśli robisz z suchymi dodatkami typu: całe ziarna, płatki owsiane to najlepiej najpierw zalej je wrzątkiem żeby nabrały trochę wilgoci bo inaczej wychleją z chleba :P Z płatkami mi nie pasuje…

Len, mak, czarnuszkę itp. sypiesz bezpośrednio. Przypominam iż ja mało solę więc możesz dać 2 szczypty. Prowansalskie, tymianek, mój ukochany kminek, sparzone orzechy, rodzynki…

Wspominałam Ci o maślance.  Leję na oko, szklanka maślanki i reszta wody do konsystencji twardych pierogów. Maślankę lepiej żebyś miała taką z temperaturą pokojową bo z lodówki oziębi zaczyn.

Aha jak będziesz się bała że masz słaby zakwas to wlej go więcej niż te 200. Zmniejszysz ilość wody dolanej potem. Przepis jest bardzo umowny. Kurcza elaborat mi wyszedł a to jest takie proste J

 

................

Piec Panie i Panowie :)


  • 0
Każdy ma swego uciekającego króliczka

#9
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń

Przepis na łososia w warzywach:

 

składniki na 1 porcję:

łosoś świeży 450g

pieczarki 200g

mrożone warzywa po włosku z Biedry 450g (cebula, kukurydza, brokuły, marchewka itp)

4 jajka

mozzarella 100g

przyprawy 

oliwa

 

czas przygotowania 20 minut

 

Bierzemy dużą patelnię, myjemy pieczarki, podgrzewamy oliwę, wrzucamy pieczarki, łososia bez skóry tniemy w większe kostki i wrzucamy na patelnię. Kiedy już się nam wszystko pięknie usmaży wrzucamy warzywa i doprawiamy do smaku (ja używam pieprzu czarnego, soli, octu balsamicznego, pieprzy ziołowego, pieprzy cayenne oraz przyprawy zawartej w paczce z mrożonką). Kiedy warzywa nam się uduszą należy odparować wodę i wbić jajka i wrzucić mozzarellę. Ściąć białka, rozpuścić ser, pomieszać i podawać.

 

Wartość odżywcza porcji:

2070 kcal

Białko: 156g

Węglowodany: 51g

Tłuszcze:126g

 

Smacznego.


  • 3

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#10
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Bar-man łosoś ! kocham na pewno wypróbuje :)


  • 0

#11
slysz

slysz

    kazek

  • Użytkownik
  • 446 postów
  • LokalizacjaDębno/Rzeszów/Warszawa

Przepis na łososia w warzywach:

 

składniki na 1 porcję:

łosoś świeży 450g

pieczarki 200g

mrożone warzywa po włosku z Biedry 450g (cebula, kukurydza, brokuły, marchewka itp)

4 jajka

mozzarella 100g

przyprawy 

oliwa

 

czas przygotowania 20 minut

 

Bierzemy dużą patelnię, myjemy pieczarki, podgrzewamy oliwę, wrzucamy pieczarki, łososia bez skóry tniemy w większe kostki i wrzucamy na patelnię. Kiedy już się nam wszystko pięknie usmaży wrzucamy warzywa i doprawiamy do smaku (ja używam pieprzu czarnego, soli, octu balsamicznego, pieprzy ziołowego, pieprzy cayenne oraz przyprawy zawartej w paczce z mrożonką). Kiedy warzywa nam się uduszą należy odparować wodę i wbić jajka i wrzucić mozzarellę. Ściąć białka, rozpuścić ser, pomieszać i podawać.

 

Wartość odżywcza porcji:

2070 kcal

Białko: 156g

Węglowodany: 51g

Tłuszcze:126g

 

Smacznego.

 

Jesz to wszystko na raz? :o


  • 0

"Cokolwiek umysł może sobie wyobrazić, jest w stanie to osiągnąć"

Skazany na sukces - zapraszam do mojego dziennika !!!

MEGA MOTYWACJA !!!


#12
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń

Jesz to wszystko na raz? :o

Tak. Do tego szejk białkowy, dwa banany i jogurt. Dążę do jedzenia tylko jednego posiłku dziennie po treningu. Mój żołądek sobie to później trawi powoli i dostarcza organizmowi nieprzerwanego strumienia składników pokarmowych. Ale to nie temat o tym.


  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#13
orba

orba

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 430 postów
  • LokalizacjaPoznań

Chłopaki już był jeden temat gdzie z przepisów zrobił się misz masz  :rolleyes:

 

Szybkie śniadanie: jaglana na słodko

 

filiżankę kaszy jaglanej przepłukać,

zagotować 3 filiżanki wody, dodać kaszę, przykryć. 

Pokroić jabłko, gruszkę, daktyle, kokos...co kto lubi i dorzucić do kaszy. Kaszę gotować około 15min. Ja gotuję krócej żeby nie była to papka. Zostawić 2-3 min przykrytą żeby wciągnęła wodę. Można dorzucić łyżeczkę miodu. 

 

Dla mnie to ilość na 2 posiłki. Drugą część odgrzałam na maśle. Wyborne i proste  :)


  • 0
Każdy ma swego uciekającego króliczka

#14
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń

Zupa Toskańska (nie ma nic wspólnego z posiłkami po-treningowymi ale jest niesamowicie smaczna)

Przepis opiera się na tradycyjnym przepisie włoskim tylko "lekko" podszlifowanym :)

 

Potrzebujemy:

Bakłażan, dwie papryki, 3 cebule, 3 ząbki czosnku, cukinia, oliwa, bazylia, pomidory w cząstkach, przecier pomidorowy, bułka pszenna, dwie kostki rosołowe.

 
Cebulę i czosnek zeszklić na oliwie,.przesmażyć pokrojonego bakłażana, paprykę i cukinie oraz na końcu pomidory. Wszystko to zalać dwoma litrami bulionu z kostki. Dodać przyprawy - pieprz, sól, bazylię, oregano. Na koniec dodać pokruszona bułkę wcześniej zamienioną w tost.

 

Smacznego.


  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#15
orba

orba

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 430 postów
  • LokalizacjaPoznań

Kotleciki z czerwonej soczewicy

 

Filiżanka soczewicy na 1 1/2 filiżanki wody (ważne ilości bo soczewica nie może być papką utopioną w wodzie)

ziemniak/2-3 łyżki kaszy jaglanej

marchewka

cebula

4-5łyżek mąki owsianej, kukurydzianej- pół jako zagęstnik, reszta do obtoczenia

łyżeczka papryki, bazylia, czosnek

 

Soczewicę opłukać, gotować 10 min. Marchew i ziemniak (jaglana) w kostkę i też 10 min. Cebulę przysmażyć na patelni. Wszystko odcedzić, rozdrobnić. Dodać mąkę, zioła. Zostawić na 10 min do ostygnięcia. Powinno być dość spoiste/suche. Formować małe kotlety, obtoczyć z mące i smażyć 2-3 min. 

 

Ponoć fajnie smakuje z dipem: jogurt grecki ze startą rzodkiewką 

 

100g soczewicy to 25g białka więc fajna sprawa :) 


  • 1
Każdy ma swego uciekającego króliczka

#16
Cichousty

Cichousty

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów

Ja polecam 
 

-Nazwa dania: Potreningowy Bananowy Omlet
-Składniki:
- 4 jaja
- 2 małe banany
- 2 łyżki duże mąki
- 2 łyżeczki mleka i pół
- szczypta soli jeśli ktoś lubi
- serek homogenizowany lub dżem owocowy
-Opis jak przyrządzić:
1. Ubijamy białka mikserem na sztywną pianę (dodajemy soli, jak ktoś lubi, lepiej wiąże masę)
2. Do żółtek oddzielonych osobno wrzucamy mąkę i mleko i dokładnie mieszamy (jak ktoś nie lubi "glutów" to najpier mieszamy mleko z mąką, a potem dodajemy do żółtek)
3. W blenderze miksujemy banana z odrobiną mleka.
4. Do ubitych białek dodajemy masę żółtkową i zmiksowanego banana. Całość mieszamy mikserem dosłownie minutę.
5. Wrzucamy na gorącą patelnię, można najpierw polać masłem czy oliwą, ale ja unikam dodatkowego tłuszczu, na beztłuszczowej patelni.
6. Smażymy na raczej małym ogniu, aż boki omleta zaczną się odklejać od patelni, wtedy przerzucamy na drugą stronę, albo składamy na pół księżyc i obsmażamy jeszcze z obu stron (każdą ok minuty już pod przykryciem), ale drugim sposobem łatwiej przypalić, za to środek omleta bardziej puszysty.
7. Rzucamy na talerz, smarujemy z wierzchu serkiem homogenizowanym (polecam truskawkowy z biedry) albo dżem owocowy (polecam Łowicz brzoskwinia, fajnie się komponuje z bananowym smakiem ciasta).

Jak dla kogoś za duża porcja, to zmniejszamy proporcję na oko;)
 

-Zdjęcie: dodam jak będę go robił za dzień lub dwa. A tu z Internetu na zachęte;) IMG_6589.jpg
-Wartości odżywcze: Zależy od ilości, ale 4 jajka i 2 banany mówią same za siebie, plus serek czy dżem (można zdrowiej zastąpić np. białym serem z jogurtem naturalnym zmieszanym)
Ogólnie idealnie zastępuje mi koktajl białkowy po treningu. W sumie spróbuję dodać do ciasta trochę białka serwatkowego. Zobaczę jak wyjdzie.


  • 1

#17
Glowa

Glowa

    Mój czas jeszcze nadejdzie

  • Bywalec

  • 282 postów
  • LokalizacjaOława/Wrocław/Dziwnówek

Tłuste i dobre

 

Dzisiaj mi wyszedł niesamowicie smaczny i prosty w przygotowaniu obiad.

 

Ziemniaki - najpierw do gara i trochę pogotować, potem tnę na plastry i smażę na patelni. Obok na głębokiej patelni(w garnku też da rade, więcej można zrobić), też na smalcu, podsmażam cebulę, kiszoną kapustę(skroploną sosem sojowym, bo tak lubię), szpinak(akurat miałem mrożony), jakieś mięso (dzisiaj miałem tylko salami, następnym razem użyję raczej boczku albo jakiejś dobrej kiełbasy). Dodałbym też rozbełtane jajko lub dwa i ser żółty, ale nie miałem pod ręką. Dorzucam na głęboką patelnię smażone plastry ziemniaków, zmiażdżony czosnek, jeszcze trochę smalcu ze skwarkami, jakieś zioła (dodałem oregano, bo lubię, koperek też byłby ok), zalewam śmietaną 30%, chwilkę mieszam i gotowe. Pycha!

 

Po zjedzeniu przyjemne uczucie sytości bez ociężałości.

 

Składniki odżywcze:

Tłuszcze - dużo

Białka - trochę

Węgle - nie za dużo

Jakieś witaminy i mikroelementy - tak, z warzyw.

 

Jajka sadzone

Każdy wie jak zrobić, ale podzielę się moim sposobem na ich polepszenie. Na patelnię masło(powinno być klarowane, ja się nie stosuję do tej zasady), jajka i gwóźdź programu - starty ser żółty plus tabasco. Białko ścięte, żółtko półpłynne. Jem ze smażoną kiełbasą lub boczkiem i majonezem.


  • 0
Skazany na trening od 10.2012




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych