Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Street workout a internetowa masakra!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
57 odpowiedzi w tym temacie

#1
matitito

matitito

    Member

  • Użytkownik
  • 26 postów
Witam, ten temat to jakby apel.. widziałem wiele filmików sw na youtube i 90 % ludzi cwiczy bez wiedzy i diety co skutkuje wygladem jak bez cwiczenia a nawet spalaniem miesni.., co do techniki to jej nie ma.. wielu ludzi do robienia podnoszen wykorzystuje rozped itd.. z treningu silowego robi sie hustanie na drazku..oddychaja zleitd..brak podstaw na sobie wiem ze street bez problemu potrafi zrobic cialo jak u hannibala, bo sam wygladam niewiele gorzej. Dlatego tez jak nie masz tej wiedzy 1 z 2 zapisz sie najpierw na silownie i poznaj podstawy treningu i diety.. dziekuje za uwage.. pzdr
  • 0

#2
goral1001

goral1001

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 85 postów
a ja się nie zgodzę. dobrz ejest zacząć od sw i ćwiczeniami z masą własnego ciała bo wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo kontuzji. Niech ktoś bez wiedzy idzie na siłke to o wiele prędzej nabawi się kontuzji, nasłucha głupot od "pseudo" koxów i pomiesza się mu wszystko. Na początek masa własnego ciała jest najlepsza, a technika?? nauczy się jej w trakcie treningów
  • 0

#3
Grzegorz

Grzegorz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów

na sobie wiem ze street bez problemu potrafi zrobic cialo jak u hannibala, bo sam wygladam niewiele gorzej.

Zdjęcia albo nie uwierzę ;)

A na poważnie to ja jestem ze swoim zdaniem gdzieś po środku.Też uważam, że technika jest bardzo ważna i w wielu przypadkach mocno kuleje. Nie zgadzam się jednak z tym, że na początek najlepsza siłownia. Tak samo można popełniać błędy.
W większości przypadków zaczynający to ludzie młodzi lub bardzo młodzi i szybko chcą osiągnąc efekty. Nie liczy się więc poprawna technika, a to że jakoś tego muscle-up'a wymęczy. Ludziom brakuje cierpliwości i czy na drążkach czy na siłowni będzie tak samo. Nikt nie pójdzie przecież machać samym gryfem czy nawet kijem od szczotki na siłowni po to by nauczyć się prawidłowej techniki i przyzwyczaić stawy do większego wysiłku.
  • 0
Aby być najlepszym, musisz być lepszym od samego siebie...

#4
fildi

fildi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 95 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
Po 1. 90% ludzi ćwiczy bez wiedzy, diety, techniki ble ble ble, znasz te 90% ludzi że mówisz w ten sposób?
Po 2. ludzie wykorzystują rozpęd - dopiero nabiera techniki i ułatwia sobie ćwiczenie, i chce się pochwalić swoim wyczynem co mimo wszystko dla niego jest motywujące że już coś umie.
Po 3. siłownia - kolejny post gdzie piszesz "zapisz się na siłkę i pytaj o pomoc trenera"

Kalistenika to pokora i każdy aby coś osiągnąć musi spędzić trochę czasu nad tym co robi po przez: wiedzę z książek, własne doświadczenie, pomoc innych. Na marginesie każdy też ma inna genetykę albo kontuzję które pozwalają/nie pozwalają mu na wykonywanie danych ćwiczeń lub na rozbudowę swojego ciała.

Peace
  • 0

#5
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Ale to, że ktoś nie jest stworzony do danego ćwiczenia, nie znaczy, że ma je robić bez względu na technikę. W takim wypadku się odpuszcza i robi coś innego.
Też zauważyłem, że w wielu filmikach na internecie jest po prostu brak techniki. Na siłowni też się robi ruchy oszukane, ruszeniem tym czym nie powinno się ruszyć byle wycisnąć powtórzenie lub połówkę i dzięki temu siła i masa rośnie. Tak jest też we wspomnianym Muscle Up'ie z rozpędem. To jednak nie znaczy, że mamy ciągle oszukiwać w ruchach i za wszelką cenę dokończyć powtórzenia bo to prowadzi jedynie do kontuzji.
  • 0

#6
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

jak nie masz tej wiedzy 1 z 2 zapisz sie najpierw na silownie i poznaj podstawy treningu i diety.. dziekuje za uwage.. pzdr

I do kogo ten apel? Do forumowiczów, którzy właśnie po to siedzą na forum, żeby zdobyć wiedzę lub się nią podzielić?

Poza tym, jak ktoś jest takim jeleniem, to jak sam nie dojdzie do tego, że trzeba się dokształcić, to sam niewiele tak naprawdę zdziałasz.
  • 0

66668745.png


#7
matitito

matitito

    Member

  • Użytkownik
  • 26 postów
.. przed streetem mialem krotka przygode z silka.. i jak mowilem samym streetem, tylko cwiczeniem z wiedza i odpowiednia dieta kazdy moze dojsc do wygladu hannibala.. to prawie, bo oprocz jakiejs masy facet trzyma nadludzki bf..

i spokojnie, bo chodzilo mi wlasnie o to zeby nie cwiczyc tak jak duzo ludzi pod haslem street workout na youtube..

co do hannibala to bogiem tez nie jest.. ma 172 cm wzrostu i wazy 79kg co oficjalnie pisze na f3nutrition.. fakt faktem ze izolacja miesni i rzezba jest swietna

na czasie dodam foto na pompie i jakies film z treningu
  • 0

#8
gsmt

gsmt

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 137 postów
o! i takie fotki mi sie podobaja:)
  • 0

#9
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
a gdzie nogi?
  • 0

#10
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
trochę to nie naturalnie wygląda. Street workout, weightlifting, joga, body flow, gimnastyka, kalistenika, kettle, cluby to wszystko są narzędzia. Nie ma jednej jedynej skutecznej metody na wszystko. Są ludzie którzy uwielbiają się bawić na drążkach, a są ludzie którzy uwielbiają podnosić z ziemi 500kg. Każdy ma swoje cele i ścieżki którymi dąży do nich.
Technika danego ćwiczenia jest ważna, diabelsko ważna. Często to właśnie te najmniejsze detale decydują o tym czy złapiemy kontuzję. Przykładem może być tutaj martwy ciąg, gdzie na ostatnich centymetrach przed położeniem sztangi na ziemi ludzie najczęściej popełniają błędy i sami z własnej winy zapewniają sobie rehabilitacje. Jeśli chodzi o drążek, to tutaj także są detale. Barki lekko podniesione do góry, zablokowane łokcie. Ciekawe ilu tych wymiataczy ze streetu podczas wznosów wyprostowanych nóg, mówi o tym by mieć brzuch cały czas spięty aby zabezpieczyć dolną część pleców. Ani razu tego nie słyszałem. Widziałem także raz brzuszki w wykonaniu Hannibala. Nogi miał zaczepione i podnosił tułów jak deska. Być może jemu to nie szkodzi, albo zaszkodziło ale się nie przyznał. Ale gwarantuje że jeśli część ludzi poleci jego przykładem, to kontuzje dolnych pleców to będzie plaga.
Bruce Lee mówił "Lepiej jest zrobić mniej ale poprawnie, aniżeli więcej ale w nijakim stylu"
  • 0

#11
khampa

khampa

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów
Odchodząc od tematu techniki: Matitio, biceps rewelacyjny, barki genialne, dobry brzuch. Ale faktycznie, jak pisze Lucluca, dziwnie to wygląda z tyłu ( widoczny brak kapturów, plecy niby szerokie ale jakoś takie płaskie ). Tak jak zauważył Dom, co z nogami? Są czy nie?
  • 0

#12
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
Biceps bicepsem. Pracowałem na budowie swego czasu z gośćmi którzy mieli na prawdę duże bicepsy a ledwo taczki z betonem ogarniali. Po co komu taki biceps? ;)
  • 0

#13
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Matitito, zasadniczo masz rację ale kłopot polega na tym, że próbujesz przekonać przekonanych. Jak napisał Set, właśnie po to zarejestrowaliśmy się na tym forum, by jak najwięcej się uczyć. Zarówno techniki, jak i diety. Nie mniej jednak rep dla Ciebie za zdjęcia:)
  • 0

#14
gsmt

gsmt

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 137 postów
widze ze przez niektorych zazdrosc przemawia...
co takiego dziwnego w tym wygladzie? chlopak ma predyspozycje na sporty sylwetkowe, ale juz po nim jedziecie to slabe tamtego nie ma. jakos takiej krytyki nie ma w temacie z fotkami, gdzie gro osob wyglada jakby nie trenowalo w ogole:)
  • 0

#15
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów

widze ze przez niektorych zazdrosc przemawia...
co takiego dziwnego w tym wygladzie? chlopak ma predyspozycje na sporty sylwetkowe, ale juz po nim jedziecie to slabe tamtego nie ma. jakos takiej krytyki nie ma w temacie z fotkami, gdzie gro osob wyglada jakby nie trenowalo w ogole:)

Gdzie ty widzisz krytykę??
po prostu pytają czy ma nogi, bo nie pokazał
  • 0

#16
matitito

matitito

    Member

  • Użytkownik
  • 26 postów
pokaze pokaze, teraz mi sie nie chcialo robic foty.. pokaze tez jak to na pompie wyglada i trica z barkiem, foty byly na luzie ale ogolnie to wszystko wyprazkowane.. swiatlo i aparat beznadziejne wiec nie widac ze skora nawet na brzuchu bardzo cienka! teraz ostra diete rzucilem..
co do pleców to jakas taka fota dziwna wyszla, bo wlasnie plecy mam najbardziej masywne, sa dobrze ubite i w miare szerokie..

szkoda ze nie mam foty jak zaczynalem.. wygladalem tak ze az zal du.. sciskal, do 2 lat temu wazylem 57kg i mialem w bicu 32 cm..porazka to byla.. a sukces w diecie ostrym cwiczeniu i calkowitym odstawieniu uzywek

i jeszcze jedno, gsmt napisał: [temacie z fotkami, gdzie gro osob wyglada jakby nie trenowalo w ogole]... i wlasnie stad moj apel bo nawen wybitny ektomorfik zrobi duzo duzo samym streetem, bez tej beznadziejnej siłowni ale problem lezy u takich ludzi w braku diety, glownie bialka i cwiczeniu bez wiedzy..
  • 0

#17
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Zapytam z czystej ciekawości, stosujesz jakaś konkretną dietę, liczysz kalorie? Czy po prostu opierasz się na racjonalnym planie odżywiania.

Chociaż przez slogan ostra dieta rozumiem że zapewne wszystko dokładnie rozpisane co do grama i minuty :)
  • 0

#18
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
A jak wychodzisz z domu też specjalnie się pompujesz?
Czekamy na nogi.
  • 0

#19
matitito

matitito

    Member

  • Użytkownik
  • 26 postów
nie liczę kalorii bo i po co.. mam kilka zasad: 1.zero cukrów prostych bo wiadomo ze nadwyżka idzie w tłuszcz (nie slodze herbaty, zero slodyczy, napojow kolorowych)2. Dziennie nie więcej niż 40-50g. tłuszczu(nie jem masła, serów, za to piję odtłuszczone mleko codziennie) 3.z racji tłuszczów nic smażonego 4. staram sie dostarczyc minimum te 1,5g bialka na kg wagi.. 4. zero alkoholu, tematu, fajek..

dom, chodzilo mi o to ze dodam z czasem cos po treningu..
  • 0

#20
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Bardzo podobnie do mnie w tym momencie, jednak czasem wciągnę coś usmażonego na odrobinie tłuszczu lub oliwy, czasem też zastosuję jakiś "cheat day". Dzięki za odpowiedz rep dla ciebie :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych