Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Zamiennik podciągnięć do poziomu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1
stone

stone

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów
Nie wiem czy to dobry dział, jeżeli nie proszę moderatora o przesunięcie.

Witam. Jako że wg Wade'a nie powinno się pomijać żadnego ćwiczenia chciałbym je wykonać (szczególnie dlatego, że jestem bardzo słaby w podciąganiu się) lecz po prostu nie mam jak pomimo szczerych chęci. Więc zwracam się z prośbą do Was - znacie jakieś dobre "zamienniki" tego ćwiczenia? Nie mam żadnej poziomej podpory więc tego typu ćwiczenie odpada (tak, nie mam w domu stołu, same ławy i biurka).

Pozdrawiam!
  • 0

#2
Cris-workout

Cris-workout

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 61 postów
Pozostają kółka gimnastyczne. Dobra gałąź, krokwie w jakiś szopkach. Innego rozwiązania nie widze...
  • 0

Pozdrawiam Krystian.

529233_10200681259700153_2075290237_n.jp

 

 

 


#3
stone

stone

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów
A nie chodzi o to, żeby nogi były oparte o podłoże?
Gałąź i krokwie zazwyczaj są wysoko. Poza tym mam w mieszkaniu drążek w futrynie więc gdyby można by robić to bez oparcia nie byłoby problemu (tyle, że nie mogę go zdjąć i przykręcić na dole). Jednak na pewno nie potrafiłbym utrzymać się w tej pozycji w powietrzu, co najwyżej próbować podciągać się z czymś pod nogami...
  • 0

#4
Cris-workout

Cris-workout

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 61 postów
Może nie będzie profesjonalnie, ale 2 ręczniki po prawej i po lewej stronie i jest ok.
Drążka wysoko chyba nie masz?
  • 0

Pozdrawiam Krystian.

529233_10200681259700153_2075290237_n.jp

 

 

 


#5
stone

stone

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów
Futryna w normie :) ręczniki to chyba dobry pomysł, spróbuję, dzięki!
  • 0

#6
Cris-workout

Cris-workout

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 61 postów
Sorry za 2 post nie skumałem... :D
  • 0

Pozdrawiam Krystian.

529233_10200681259700153_2075290237_n.jp

 

 

 


#7
darmed73

darmed73

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 49 postów
  • LokalizacjaZąbki
Ja drugi krok w podciąganiu rozwiązałem w ten sposób,że przez drążek przełożyłem linkę,a na końcach tej linki przywiązałem krótki gryf od hantla.
Gryf w zwisie sięga mi do pasa.
Przyjmuję pozycję z kroku drugiego skazanego i ... powodzenia :-)
  • 0
Szybkość w walce nie jest dobra bez siły ,która powinna iść z nią w parze.

#8
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
http://forum.kaliste...=14758#pid14758
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#9
marooooo00000

marooooo00000

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 177 postów
A nie masz w pobliżu placu zabaw ? Tam przeważnie są różne poziome podpory :) Ja drugi krok robię na stadionie gdzie przed trybunami są barierki które sięgają mi prawie do pasa więc odpowiednia wysokość :) 3 krok natomiast na podwórku na tzw ,, trzepaku":D sięga mi do szyi więc również dobra wysokość :D Ze wszystkim można sobie poradzić trzeba tylko chcieć :) W lesie masz dużo gałęzi przecież podstawiasz pod jakąś gałąź pniak i już możesz robić i 2 i 3 krok :)
  • 0

#10
Matiroshima

Matiroshima

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 5 postów
Witam, nie chce robić innego nowego tematu, ponieważ mam też problem z tym ćwiczeniem. Drążek u mnie nie jest przymocowany na stałe więc montuje go sobie na wysokość bioder. Problem jest taki że strasznie stopy mi się ślizgają po podłożu do przodu( próbowałem już w butach i boso, i to samo), a jak próbuje trzymać " na siłe" poprawną pozycje to nie zrobię wymagającej ilości bo strasznie męczą mi się mięśnie przedramienia... może to jakiś problem techniczny ?? a może postaram się następnym razem jakoś rozkminić żeby się jeszcze nie ślizgać...;/
  • 0

#11
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Witam, nie chce robić innego nowego tematu, ponieważ mam też problem z tym ćwiczeniem. Drążek u mnie nie jest przymocowany na stałe więc montuje go sobie na wysokość bioder. Problem jest taki że strasznie stopy mi się ślizgają po podłożu do przodu( próbowałem już w butach i boso, i to samo), a jak próbuje trzymać " na siłe" poprawną pozycje to nie zrobię wymagającej ilości bo strasznie męczą mi się mięśnie przedramienia... może to jakiś problem techniczny ?? a może postaram się następnym razem jakoś rozkminić żeby się jeszcze nie ślizgać...;/


http://forum.kaliste...ęcia-krok-drugi
http://forum.kaliste...anie-krok-drugi
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#12
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów

Witam, nie chce robić innego nowego tematu, ponieważ mam też problem z tym ćwiczeniem. Drążek u mnie nie jest przymocowany na stałe więc montuje go sobie na wysokość bioder. Problem jest taki że strasznie stopy mi się ślizgają po podłożu do przodu( próbowałem już w butach i boso, i to samo), a jak próbuje trzymać " na siłe" poprawną pozycje to nie zrobię wymagającej ilości bo strasznie męczą mi się mięśnie przedramienia... może to jakiś problem techniczny ?? a może postaram się następnym razem jakoś rozkminić żeby się jeszcze nie ślizgać...;/


a może po prostu to ćwiczenie obnażyło Twoją słabość - słabe mięśnie przedramienia.
  • 0

#13
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Myślę, że Lucluca ma rację. Zamontuj drążek jakieś 20-30 cm wyżej. Kiedy nie będziesz miał już problemu z większą ilością powtórzeń obniż poziom z powrotem do wysokości bioder. Poza tym uważam, że to ćwiczenie na tyle w inny sposób działa na mięśnie grzbietu niż podciąganie, że z powodzeniem można wykonywać obydwa ćwiczenia.
  • 0

#14
stone

stone

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów
Ja robię tak jak kolega mi poradził z ręcznikami, a kiedy zsuwam się na dół bo ześlizgują mi się stopy po prostu staram się większą część swojej masy tak jakby zawiesić na rękach niż przekazywać na ziemię. Wtedy jet ciężej ale lepiej :)
  • 0
"How much can you know about yourself if you've never been in a fight?"

#15
Matiroshima

Matiroshima

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 5 postów
w sumie możliwe że tak ;\ Dzięki za pomoc spróbuje tak nastepnym razem:)
  • 0

#16
Mielnik05

Mielnik05

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów
Pomoc kolegi mamy taty brata siostry dziadka kogokolwiek.Wygląda to następująco chwytasz się drążka nogi zginasz w kolanach a osoba asekurująca pomaga Ci się podciągać naprawde polecam sam tak zaczynałęm.Może wygląda to żałośnie lecz jest to zajebiste rozwiązanie jak dla ciebie pozdro po jakimś czasie sam dasz rade ;p
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych