Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wyzwania 3-2k13 "Siła kwitnie"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
236 odpowiedzi w tym temacie

#1
Barkes

Barkes

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 259 postów
W tym miesiącu podciąganie i plank boczny.

Ćwiczenia:


a) Podciąganie

http://www.youtube.com/watch?v=5awp7uAem3k

- wytrzymałościową- tutaj przymykamy oko na pewne aspekty techniczne.

- techniczną - zwracamy uwagę, aby ćwiczenie było jak najbardziej poprawne.. Zabroniona jest praca nóg (wierzganie), podciągnięcia mają być w pełnym wariancie ruchu, konieczne zatrzymanie ruchu w fazie górnej i dolnej. Głowa ma być trzymana prosto, wzrok na wprost (nie wolno zadzierać głowy), wolne tempo wykonywania każdej fazy (minimum 1sek. w górę i tyle samo w dół).

Do wykonania wszystkie możliwe kroki opisane w książce "Skazany Na Trening". Link do ściągawki z poszczególnymi krokami: http://forum.kaliste...ment.php?aid=41


Przy ocenie będziemy brali pod uwagę ilość powtórzeń i skalę trudności ćwiczenia (wyższe kroki będą punktowane wyżej). Dodatkowe punkty będą za wszelkie utrudnienia np. Podciąganie na drążku zawieszonym na łańcuchach, lub podciąganie pliometryczne.

Jeżeli startujący w kategorii technicznej nie zachowa nienagannej techniki zastrzegamy sobie możliwość przesunięcia do kategorii wytrzymałościowej.

B) Plank boczny

http://www.youtube.com/watch?v=2EPKjJ8hANQ

Kąt prosty w łokciu, klatka wypięta do przodu, ręka na biodrze lub wyciągnięta w górę.

Zwracamy uwagę na utrzymywanie ciała w linii prostej. Głowa również w pozycji prostej w linii ciała.

2.Jak podpisywać filmy?
Przede wszystkim kartka z nickiem, którego używacie na forum. Może być zdjęcie z kartką bądź umieszczenie jej w filmie.

Nazwa filmu/wytrzymałościowa/krok 10/ilość powtórzeń
Nazwa filmu/podpór na łokciach/ ilość utrzymanych sekund



3. Możecie brać w wyzwaniach dowolną ilość razy. Zwycięzca wyzwania bieżącego miesiąca otrzyma nagrodę: "[?] miejsce Wyzwania Marzec 2013", a dla pozostałych nagrodą będzie satysfakcja oraz pokazanie swoich umiejętności.

Zapraszam serdecznie.

Powodzenia.
  • 0

#2
vanthomas

vanthomas

    Nieustający w zdobywaniu celów

  • Użytkownik
  • 173 postów
A dokładniej jaki rodzaj podciągnięć mamy robić, i jak skala trudności będzie się liczyć, lepiej to na początku ustalić :P
  • 0

#3
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów

A dokładniej jaki rodzaj podciągnięć mamy robić, i jak skala trudności będzie się liczyć, lepiej to na początku ustalić :P

Barkes chyba przesadziłeś z tą prostotą...
  • 0

#4
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Vanthomas, jak zwykle odnieśmy się do progresji ze "Skazanego". Będziemy mieli wtedy gradację kroków:)
  • 0

#5
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Panie i Panowie, ustaliłem z Bartkiem, że w tym miesiącu ja przejmę od niego organizację i sędziowanie "Wyzwań". Pierwszy post zawierający zasady już został uzupełniony. Jeśli macie jeszcze jakieś uwagi co do wymagań technicznych jestem otwarty na Wasze propozycje.

Zdaję sobie sprawę, że ilość kroków możliwych do wykonania może stwarzać problemy przy sędziowaniu ale ich zawężenie spowoduje, że w tym konkursie weźmie udział mniej osób. Wierzę, że przy solidnym podejściu i Waszej pomocy uda nam się wyłonić zwycięzców. Osobiście dzięki "Wyzwaniom" dużo uczę się o technice ćwiczeń i dlatego bardzo chciałbym, by była możliwość wykonywania różnych ćwiczeń i komentowania na bieżąco szczegółów technicznych.

Gwarantuję solidne podejście do bieżącego prowadzenia tej rywalizacji. Komentarze co do zamieszczanych prób będę zamieszczał na bieżąco i Was proszę o to samo. Obiecuję również terminowe podsumowanie i uzasadnienie wyników. Jeśli okaże się, że nie zgadzacie się z moim werdyktem, proszę Was o napisanie tego i uzasadnienie. Na pewno takie głosy wezmę pod uwagę.

Edit Michał: Przeczyściłem
  • 0

#6
gwynbleidd

gwynbleidd

    Sky is the limit

  • Użytkownik
  • 245 postów
  • LokalizacjaPoznań
Rozumiem, że plank boczny tylko na jedną, dowolnie wybraną stronę?
Możę się skuszę na udział w wyzwaniach po raz pierwszy :-)
  • 0

"Uważaj, żeby nie pomylić nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."

 


#7
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Gwynbleidd, tak, na jedną stronę wystarczy:)

Edit Michał: Przeczyściłem
  • 0

#8
Satetsu

Satetsu

    BEASTMODE

  • Zasłużony

  • 67 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
To w końcu podciąganie nachwytem czy podchwytem? W tej ściągawce ze Skazanego nie widać gdzie on ma ręce podchwytem a gdzie nachwytem bo podejrzewam, że nie jest tak, że w każdym kroku ma tak samo.
  • 0

#9
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Moja pierwsza rozgrzewkowa próba planka bokiem

plank bokiem/techniczna/0:57



Trochę śmiechowe:)
  • 1

#10
kompri

kompri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 20 postów
zahir11 plank bokiem z dodatkowym obciążeniem! Szacun :)
  • 0

#11
Ojciec.

Ojciec.

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 111 postów
Kurcze - 4-5 miesięcy nie próbowałem podciągania na jednej ręce, aż ,,DZISIAJ''.

  • 0

#12
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Kompri, dzięki:)

Konik, jak zwykle moc jest z Tobą:) Rep poleciał:)
  • 0

#13
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów
Super konik, rep dla Ciebie :)
Chcialym miec taki dostep do drazka, sam nie wiem czy dam rade cos nagrac w tym miesiacu, bo jedynie gdzie cwicze to 'suwnica' na silowni..
  • 0

#14
Świstak

Świstak

    Świstu

  • Użytkownik
  • 101 postów
  • LokalizacjaBusko - Zdrój
Konik hardkorowo :D. Ja się ledwo podciągnę podchwytem jak się trzymam druga ręką, a ty nachwytem bez pomagania. Rep poleciał.
  • 0
"Siła pochodzi z nóg ale uderzenie z serca, atakuj kiedy to tylko możliwe i broń każdego centymetra swojego terenu!"

#15
Ojciec.

Ojciec.

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 111 postów
Dzięki za dobre słowo.:)
Jutro mam trening z podciągania, a więc coś nakręcę, tylko jeszcze nie wiem co?
Tak myślałem o podciąganiu z klaskaniem, dawno tego nie próbowałem, a więc chyba do tego podejdę.
  • 0

#16
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Mariusz może MU na jednej ręce?
  • 0

#17
Ojciec.

Ojciec.

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 111 postów

Mariusz może MU na jednej ręce?

Szczerze powiedziawszy, to już myślę o tym od dłuższego czasu, ale coś sie jeszcze boję.:huh:
Na pewno spróbuję, ale jak będzie cieplej.
  • 0

#18
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Super konik, rep dla Ciebie :)
Chcialym miec taki dostep do drazka, sam nie wiem czy dam rade cos nagrac w tym miesiacu, bo jedynie gdzie cwicze to 'suwnica' na silowni..


Cin, zawsze możesz wrzucić planka bokiem. Zapewniam cię, że to ćwiczenie nie jest tak łatwe jak się wydaje;) I jest bardzo potrzebne, wzmacnia łańcuch boczny, co bardzo się przyda np. przy fladze:)
  • 0

#19
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Dzięki za dobre słowo.:)
Jutro mam trening z podciągania, a więc coś nakręcę, tylko jeszcze nie wiem co?
Tak myślałem o podciąganiu z klaskaniem, dawno tego nie próbowałem, a więc chyba do tego podejdę.



Dobry pomysł, jak pisałem w pierwszym poście pliometryczne podciągnięcia będą punktowane wyżej niż zwykłe bo do nich naprawdę trzeba mocy:)
  • 0

#20
Ojciec.

Ojciec.

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 111 postów
No i spróbowałem dzisiaj, ale dawno nie próbowałem podciągania z klaskaniem, wyszło jak wyszło, zobaczcie.:huh:
http://http://www.yo...h?v=C_wRwSHIotc
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych