Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kalistenika, a utrata masy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1
Pietras84

Pietras84

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 5 postów
Witam
Mam pytanie do tych zaawansowanych w treningu kalisteniki.
Trenuję siłowo juz 15 lat i ciagle próbuję przerzucić się na kalistenikę, ale konczy się to tylko próbą i nic z tego nie wychodz. A powodem jest obawa przed utratą tej zbudowanej dzięki żelastwu masie mięśniowej. Czy istnieje prawdopodobieństwo, że stracę masę kiedy zacznę trenowąć kalistenikę?
  • 0

#2
yadan

yadan

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 52 postów
Trenujesz 15 lat. Na pewno masz ogromne doświadczenie w treningu siłowym. Co jest powodem dla którego chcesz się przerzucić na kalistenikę? Jeżeli zależy Ci na gabarytach i chcesz utrzymać dużą masę mięśniową to według mnie lepiej zostać przy siłowni.
  • 0

#3
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
15 lat treningu? Nie powinieneś mieć żadnego problemu z ułożeniem sobie planu za pomocą kalisteniki. Metodyka jest ta sama, zmienia się tylko narzędzie.
Zgadzam się z kolegą wyżej, ewentualnie możesz połączyć elementy ciężarów z kalisteniką, przy 15 latach doświadczenia nie powinieneś mieć problemów ze stworzeniem zabójczego combo!
  • 0

#4
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Myślę, że masa może Ci spaść, bo nie jest to główny parametr który tu trenujesz. I oczywiście wszystko zależy od tego jakiej jakości jest ta masa. Ta na budowana na kalistenice jest sucha i gęsta (spójrz na filmy i zdjęcia np. Satetsu, czy Borkosia)
  • 0

#5
phpl

phpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 146 postów
Masa przy kalistenice spada( u mnie to był głównie tłuszcz), ciało się rzeźbi b.dobrze i po jakimś czasie zacząłem przybierać na suchej masie( gdy przerzuciłem się na 3x5-8 powtórzeń i trening bardziej pod gimnastykę).
  • 0

#6
julo1976

julo1976

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 159 postów
Ja trenuje obecnie przeplatajac kali/gimnastyke z ciezarami, tyle tylko ze jesli chodz o ciezary to sa podstawowe cwiczenia wielostawowe i jest ich 6 i trening zamyka sie 50 min.Tez trenuje juz z ciezarami blisko tego co ty plus sporty walki i spadkow nie widze a jedynie miesnie sie bardziej uwydatniaja i leci tluszcz.Nie miej obaw poukladaj rozsadny plan i do dziela:-)
  • 0
Trening to przyjemnosc, nie obowiazek a gimnastyka sportowa to radosc i satysfakcja z pokonywania sily grawitacji:) !

#7
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Przeczyściłem wątek z offtopiców - powydzielałem do osobnych wątków.
http://forum.kaliste...zość-Świąt-cz-2
http://forum.kaliste...dzenia-dyskusji

  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#8
Pietras84

Pietras84

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 5 postów
Dzięki wielkie panowie za odpowiedź. Pewnie zmienię troszkę swój plan treningowy i do treningu siłowego dorzucę kalistenikę i połączę to w jeden wielki trening. Pozdrawiam
 
A dlaczego chcę przerzucić się na kalistenikę? Szukałem urozmaicenia, czegoś nowego a po drugie podoba mi się strasznie ta dyscyplina. Ale faktem jest, że masy nie chcę stracić bo jednak 15 lat treningów zrobiło swoje, ale tak jak pisałem, posłucham was i po prostu dodam kalistenikę do treningu siłowego i powinno być dobrze. Pozdrawiam:)
  • 0

#9
krokiet

krokiet

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów
Ja dziś pierwszy raz przymierzałem się do robienia mostku i dogłębnie się przekonałem, że trening siłowy z ciężarami ma niewiele wspólnego z praktyczną sprawnością. Warto bardzo dobrze się zastanowić w co się inwestuje swój czas nawet kiedy poczyniło się już jakieś długotrwałe inwestycje. :)
  • 0

#10
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Nie wiem co w mostku jest praktycznego..
  • 0

#11
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Spróbuj powalczyć w parterze a z pewnością się dowiesz;)
  • 0

#12
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów

Nie wiem co w mostku jest praktycznego..


fantastyczna świadomość i kontrola własnego ciała, ale to trzeba doświadczyć.
  • 0

#13
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów

Spróbuj powalczyć w parterze a z pewnością się dowiesz;)


Jakoś codzienne życie nie polega na obamacywaniu się z chłopakami na macie ;)


Nie wiem co w mostku jest praktycznego..


fantastyczna świadomość i kontrola własnego ciała, ale to trzeba doświadczyć.


Robiłem mostki nieraz. Ja tutaj nic oprócz "jako takiego" wzmocnienia prostowników nie widzę.
  • 0

#14
krokiet

krokiet

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów
Prawidłowy mostek jest bardzo ważny, aby zrobić bezpiecznie np. przejście w przód.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych