Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się

Ranking - Dyskusja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1
Guest_Kalistenika Polska_*

Guest_Kalistenika Polska_*
  • Gość
Cały ranking jest przedstawiony tutaj: http://kalistenikapolska.pl/ranking/

Tutaj mogą być prowadzone wszelkie dyskusje na ten temat. Zapraszam.
  • 0

#2
vanthomas

vanthomas

    Nieustający w zdobywaniu celów

  • Użytkownik
  • 173 postów
Okey, dla mnie pasuje, tylko powinno być tak, że w jednej konkurencji może zdobyć osoba jedna tylko jedną nagrodę za wygraną. A nie tak jak widziałem 1,2 miejsce należało do jednej osoby. Żeby ci " słabsi " nie odstawali o ogromne ilości punktów od " lepszych".
  • 0

#3
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Vanthomas, już to ustaliliśmy. W danym miesiącu jedna osoba może zebrać jedną nagrodę w jednej kategorii.
  • 0

#4
vanthomas

vanthomas

    Nieustający w zdobywaniu celów

  • Użytkownik
  • 173 postów
To jak najbardziej ok powinno być ? a ranking będzie na stronie głównej czy forum ?
  • 0

#5
skory

skory

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 36 postów
A czy zastanawialiście się może nad rankingiem ilościowym tzn dla na przykład danego kroku ze skazanego powiedzmy pełnej pompki,( może to być kilka kategorii) ilościowe osiągnięcia poszczególnych użytkowników forum ? Jakiś wątek gdzie zbieramy filmik i osiągnięcie użytkownika, i na tej podstawie budujemy ranking? [ Coś jak pierwsze wyzwania tylko że na stałe?, ze zmiennymi danymi bo oczywiście zakładamy postęp ;) ]
Zdaje sobie sprawę że w wyzwaniach może startować każdy ale ciężko się przemóc i porównać swoje 3 sekundy danego ćwiczenia nie mówiąc już o nagrywaniu tak krótkiego filmiku przy filmikach trwających 40+ s ;)
W ten sposób myślę że mogłoby się znaleźć więcej zainteresowanych chcących porównać swoje osiągnięcia a i była by to niesamowita motywacja;) Jak myślicie?
  • 0

#6
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Vanthomas, ranking byłby zarówno na forum, jak i na portalu.

Skory, ciekawa propozycja. Musimy to przegadać. Osoba która zrobiła by najwięcej mogła by dostać tytuł mistrza kroku ... Po pobiciu jej rekordu traciła by tytuł a uzyskiwał go nowy mistrz.
  • 0

#7
jasiek

jasiek

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 169 postów
Powinno być kilka rodzajów wyzwań. Np.:
-Zaawansowani
-Średnio zaawansowani
-Początkujący
To będzie dawać większą motywację (przynajmniej moim zdaniem)
  • 0

#8
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Jasiek, do tej pory mógł wystartować każdy, bo można było wykonać nawet pierwszy krok w danym ćwiczeniu, by zaistnieć. Jednak z praktyki wynika, że ludzie nie chcą brać udziału w takim konkursie zanim nie osiągną pewnego poziomu. poza tym może się okazać, że w takim konkursie wystartuje ktoś, kto jest początkującym w kalistenice ale ma za sobą lata innego treningu (np. sztuki walki gdzie wykonuje się setki pompek). Nie da wtedy szans innym użytkownikom. Nie krytykuję Twojego pomysłu. Poddaje go tylko "burzy mózgów" dzieląc się obawami. Będę wdzięczny za opinię innych na ten temat. Szczególnie tych początkujących. Ilu z Was wzięło by udział w takim konkursie?
  • 0

#9
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów
Po czesci podzielam pomysl Jaska,
Nie oszukujmy sie ale mamy na forum kilku uzytkownikow w naprawde dobrej formie z naprawde dobrym stazem i szczerze powiedziawszy w glowie klebia mi sie mysli, ze to wlasnie oni co miesiac beda siegac po pierwsze miejsca i naprawde potrzeba bedzie masa czasu zeby dogonic poziom i miec szanse na jakiekolwiek wyroznienia.
  • 0

#10
jasiek

jasiek

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 169 postów
W rankingu można zauważyć że prawie cały czas miejsca zajmują te same osoby.
  • 0

#11
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Co myślicie o tym, żeby zamiast pierwszej trójki zrobić 10-osobową punktowaną listę?
  • 0

#12
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów

Co myślicie o tym, żeby zamiast pierwszej trójki zrobić 10-osobową punktowaną listę?


Tez dobry pomysl, jakby nie bylo na naszym forum jest juz zarejestrowanych pare set osob ;)
  • 0

#13
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Panowie obawiam się, że jeśli zrobimy wersję dla średnio zaawansowanych, to po paru miesiącach okaże się, że pierwsze miejsca zajmują również te same osoby. A mistrzów zrobi nam się dużo.

Oczywiście że możemy rozwinąć listę do 10 kolejnych miejsc. O ile będzie tylu startujących;) Zamierzamy dawać wyróżnienie każdemu, kto w ogóle weźmie udział w "Wyzwaniach" zastanawiamy się jeszcze co to będzie. Punkty reputacji, czy inne rozwiązanie. ważne, by każdy użytkownik widział, że osoba udzielająca mu porady jest aktywnym użytkownikiem biorącym udział w konkursach a nie wirtualnym teoretykiem.
  • 0

#14
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów

Zamierzamy dawać wyróżnienie każdemu, kto w ogóle weźmie udział w "Wyzwaniach" zastanawiamy się jeszcze co to będzie. Punkty reputacji, czy inne rozwiązanie. ważne, by każdy użytkownik widział, że osoba udzielająca mu porady jest aktywnym użytkownikiem biorącym udział w konkursach a nie wirtualnym teoretykiem.


Mysle, ze to bedzie bardzo dobre rozwiazanie, trzeba nagradzac jakos tych ktorzy chociaz probuja tworzyc ta kulture :) w tym ja :angel:
  • 0

#15
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Przy podziale "wersja początkująca" i "wersja zaawansowana" można dać wymóg, że użytkownik może wziąć udział tylko w jednej z nich. W ten sposób osoby zaawansowane brałyby udział w swojej kategorii i tam walczyły, nie odbierając przyjemności zwycięstwa początkującym. Dodatkowo nie pozwolić zaawansowanym brać udziału w wersji dla początkujących :)
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#16
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
A jak jednak jakiś zaawansowany użytkownik zapragnie wziąć udział w wyzwaniach dla początkujących, bo mówi, że sobie nie poradzi na wyższym progu? Jak to sprawdzić? Jedyne co będzie to ranking ogólny KP, by zweryfikować umiejętności użytkowników. ;)
  • 0

#17
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów
Mysle, ze organizujacy wyzwania z pomoca innych moderatorow / adminow jest w stanie przydzielic rzetelnie kategorie pod danych uzytkownikow :), nie powinno wiec byc problemow jesli nawet ktos dosc zaawansowany wystartuje jako poczatkujacy, zostanie on przeniesiony po prostu do kategorii wyzej :P. Oczywiscie wszystko i tak w waszych rekach, narazie dyskutujemy :)
  • 0

#18
Pietrucha

Pietrucha

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 52 postów
Moje czysto subiektywne zdanie: Pomysł kolegi o nicku "skory" jest genialny, zgadzam się z nim w 100%(rep). Jestem pewien, że to autor pomysłu nr 5 opisanego w głosowaniu :) Jestem początkującym, który nawet nie jest w stanie wykonać niektórych ćwiczeń z Wyzwań. O rywalizacji nawet nie mogę pomarzyć... Jednak w takim rankingu chętnie wziąłbym udział, nagrywając moje ćwiczenia. Oczywiście powinna powstać jak to ktoś ujął "kalipedia", w której byłyby opisy ćwiczeń, a nawet jeśli nie to w wielu przypadkach poradzilibyśmy sobie za pomocą Skazanego. Dodawało by mi otuchy to, że jest wiele "słabych" osób jak ja, które teraz nie konieczne są aktywne na forum. Spójrzcie jakie to mogłoby być motywujące! Z miesiąca na miesiąc, pnąc się w rankingu widzielibyśmy obok swojego nicku, te same osoby, które robiłyby podobny postęp jak my. Byłby to też rodzaj rywalizacji dla każdego użytkownika. Mógłbym na przykład sobie wybrać dziesięciu użytkowników, którzy mają 10 powtórzeń pompek ode mnie. Jakże miłe musiało by to być, gdy po 2 miesiącach dogoniłbym 5 z nich. Natomiast, orientując się, że ktoś przez parę miesięcy był kilka miejsc pode mną, nagle wyprzedził mnie o 1 powtórzenia. Natychmiast odchodzę od kompa i staram się zrobić te 2 pompki więcej niż ostatnio. Spoglądanie na "Top10" też cieszyłoby oczy :) Funkcja dodania wyniku "0" nie wymagająca zatwierdzenia, też byłaby pożyteczna. Wyzwania dalej by egzystowały lecz tak jak mówicie z listą 10 zwycięzców. Taki ranking byłby NAJBARDZIEJ MOTYWUJĄCĄ rzeczą na tym forum (przynajmniej dla początkujących).
  • 0

#19
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Pietrucha, w tym rankingu w danym miesiącu były by tylko dwa ćwiczenia. nie jesteśmy w stanie zapewnić rzetelnej rywalizacji gdyby było ich więcej. Pogubimy się. Ale zgadzam się, że może to być motywatorem:)
  • 0

#20
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
I starczy. To powinna być ostateczna wersja. ;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych