Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Nowe profile, anonimowość moderacji


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
41 odpowiedzi w tym temacie

#21
Barkes

Barkes

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 259 postów

Pierwsza rzecz, przez którą może upaść forum, są wasze kłótnie. Więc proszę musicie się jakoś dogadać. Nie możecie tworzyć wspólnoty forum, która ma być zgrana, kiedy 2 administratorów cały czas się kłóci.
Niech każdy po prostu wyrazi swoje zdanie na ten temat, zagłosuje w sondzie i wtedy będziemy wiedzieć co z tym zrobić.
Teraz temat wygląga tak :
1 admin : Ja mowie, ze nie tak ma być, Ty jesteś głupi !
2 admin : Niee, to Ty jesteś głupi, ja tu chce coś zrobić.
1 admin : No ale Ty jestes głupszy, bo ja myślę inaczej !

Wziąć się w garść! Następnym razem jeżeli chcemy zmienić coś poważniejszego i podejrzewamy, że ktoś może się z tym nie zgadzać, załóżmy sondę między całą ekipą forum i rozegrajmy to demokracyjnie.


Karol, nie do końca się z Tobą zgodzę. To ukryte forum jest po to aby dyskutować, i to, że się tu wymieniamy zdaniami nie oznacza nic złego. Za to kiedy ktoś zaczyna używać ciosów poniżej pasa, zaczyna być męczące.
  • 0

#22
Guest_wicus3x_*

Guest_wicus3x_*
  • Gość
Tak, wiem o to mi chodzi - jasne, że jest po to, aby pisać i wyrażać własne zdanie, ale jak pisałem wcześniej, jeżeli mamy pisać głupoty, to lepiej w ogóle nie pisać.
  • 0

#23
MyKrzysiu

MyKrzysiu

    Zasłużony

  • Zasłużony
  • 59 postów
Ja nie mam ze sobą problemów. To Ty się czujesz niedowartościowany i próbujesz powiązać swoją osobę ze Stevem Jobsem, usprawiedliwiając jego osobą swoje głupie zachowanie. Nie chcę mi się z Tobą kłócić. Miej sobie swoje zdanie - to dobra cecha. Ale próba dowartościowania siebie, poprzez wychwalanie siebie i porównywanie siebie do ludzi którzy coś osiągnęli nie podoba mi się. Tyle na ten temat, bai.
  • 0

#24
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Ok. Rozumiem Cię, ale wydaję mi się, że tu już wina leży w Twoim podejściu do działania.

Nie czuję się winny temu, że chciałem załagodzić zatarg między dwoma użytkownikami forum :P Widziałem takie sytuacje na innych forach i zawsze spokojna rozmowa na priv prowadzona przez moda\admina prowadziła do załagodzenia sporu.

Powiedz mi, po co osobiście prosić? Po to zachowane są opcje moderatora aby czerwoną czcionką w poście zaznaczyć, że dyskusja wymyka się z pod kontroli, dajmy na to całkowicie wymyślony na miejscu przykład:


Ale ta sytuacja nie miała właściwie odzwierciedlenia w dyskusji. Burns sypnął negatywami bez wyjaśnienia (dał bardzo ogólne w opisie). Poza tym tak jak pisałem wyżej - wg moich spostrzeżeń rozmowa na priv daje dużo lepsze efekty, bo nikt nie czuje się publicznie napiętnowany. Tak samo zresztą jest w realu - jak szef w robocie kogoś zrypie w cztery oczy, to taka osoba nie czuje się upokorzona przed grupą i nie ma obaw, że stanie się przedmiotem kpin czy docinków ze strony kolegów.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#25
Barkes

Barkes

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 259 postów
Ok, z Krzysiem się już pogodziłem. Jeszcze raz na publicznie Cię przeproszę. Przepraszam.

Całe nieporozumienie i zamieszanie jakie zaszło wynika z dwóch rzeczy:
a) Coś nowego wydaję się niebezpieczne
B) Nie do końca jestem w stanie wszystko wyjaśnić, bo wszystkiego jest po prostu za dużo.

Teraz zajmę się drugą częścią, którą pierw musiałem zrobić. Łatwiej mi to pokazać niż opisywać.

U góry w pasku obok "Portal" widnieje "Pomoc Forum". Klikając w to miejsce przenosi nas do strony z odnośnikami do trzech rodzajów pomocy:

a) Trening
B) Problemy Techniczne
c) Moderacja

Każdy odnośnik pokazuje po wybraniu 3 drogi kontaktu:

1) Forum (specjalne konto)
2) Email
3) GG (wiele serwisów oferuje w kontaktach ten komunikator, widocznie stanowi nadal źródło szybkiego kontaktu)

Teraz naszym zadaniem będzie wybranie odpowiedni osoby na stanowiska.

Do Problemów Technicznych należeć będzie Karol Wicki i Krzysiu.

Do moderacji będziemy potrzebować większej liczby osób: Ja, moderatorzy tutaj. Utworzy się więcej kont moderacyjnych i źródeł kontaktu.

Do pomocy treningowej myślę, aby załapać tutaj na pewno Zahir11 oraz Michala. Może jeszcze Emil jeśli będzie miał czas :)

PS: Negatywy poszły sobie daleko, to już pisałem.
  • 0

#26
Guest_wicus3x_*

Guest_wicus3x_*
  • Gość
Jak widać wszystko się wyjaśniło. Pomysł moim zdaniem jest naprawdę w porządku i podoba mi się.
  • 0

#27
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Bartek, cieszę się, że się pogodziliście:-) Co do wypowiedzi Michała, to całkowicie popieram. Większość konfliktów na forum udało nam się zakończyć po cichu bazując na swoim autorytecie:-) Danie bana to dla mnie w pewnym sensie porażka. Jeśli go daję, o oznacza, że wyczerpałem już inne drogi. Będąc anonimowym te drogi mam zamknięte:( Dla mnie właściwa moderacja, to taka, która dużo nie banuje. Na moje uwagi reagował nawet Sopel i Kolec;) Wydaje mi się, że pozbędziemy się czegoś cennego:(
  • 0

#28
MyKrzysiu

MyKrzysiu

    Zasłużony

  • Zasłużony
  • 59 postów
Jeśli w przeciągu miesiąca będzie o wiele więcej banów niż wcześniej, to wrócimy. Z Bartkiem uzgodniliśmy, że to będzie miesiąc próby. ;)
  • 0

#29
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Sorry może jeszcze po chorobie nie trybię jak należy ale w jaki sposób teraz sami między sobą mamy się rozeznać kto jest kto bez oznaczeń?
  • 0

#30
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Jeśli w przeciągu miesiąca będzie o wiele więcej banów niż wcześniej, to wrócimy. Z Bartkiem uzgodniliśmy, że to będzie miesiąc próby. ;)


Ale co przywrócicie? Kolory? A jak przez miesiąc nie będzie żadnej kłótni, to będzie znaczyło, że system się sprawdził? :P
Dotąd były ze 3, może 4 poważniejsze zgrzyty na forum na przestrzeni roku, w których moderatorzy musieli interweniować i myślicie, ze nagle w ciągu miesiąca ludzie zaczną się gryźć między sobą, a my zaczniemy rzucać banami?
Była ankieta, w której przeważająca liczba głosów była za przywróceniem kolorów i... ankieta zniknęła. Nie wiem jak to interpretować.

Link z pomocą forum jest prawie niewidoczny. Podejrzewam, że mało kto szukając pomocy pomyśli, że tam trzeba kliknąć. Poza tym, żeby wysłać PM w jakiejś sprawie trzeba kliknąć 4 razy żeby dostać się do profilu "Pomocy".
Jest podany nr GG ale czyj? Wysłałem testową wiadomość PM do tego profilu i co? Skąd teraz moderator ma wiedzieć, że ktoś coś napisał? Bo ja nie dostałem żadnej informacji o tym.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#31
Barkes

Barkes

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 259 postów
to jeszcze nie jest idealne. :-)
  • 0

#32
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Przywróćcie przynajmniej oznaczenia "Instruktor Gimnastyki" Adamowi i Mrówkowi. Jeśli wypowiadają się w postach, niech ludzie mają świadomość, że pisze to wykwalifikowany instruktor. W ten sposób unikniemy niepotrzebnych dyskusji i zarazem podniesiemy prestiż forum.
  • 0

#33
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Zaczynają się robić offtopici - bez "atrybutu" rangi nie można tego pilnować inaczej niż przez notatkę moderatora. A to czasem jest ciężkie, bo dyskusja płynnie przechodzi na temat poboczny i nie wiadomo komu tą notatkę dać. Bo niestety ludzie czują się urażeni że to do ich posta zostało coś dodane.
Druga sprawa to kończenie tematów. Dziwnie to wygląda gdy nagle jakiś "zwykły" user pisze "zamykam wątek".
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#34
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Nie rozumiem co ma na celu ta anonimowość. Ludzie chcą widzieć MOD-ów w akcji a i nam to ułatwia zadanie.
  • 0

#35
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Zgadzam się z Revo, potem są zarzuty, że jest tylu moderatorów a nie działamy:(
  • 0

#36
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Barkes koniecznie chcesz ciągnąć ten eksperyment do końca marca? Wg mnie i nie tylko mnie to jest zła droga i należy wrócić do dawnej wersji. Jak ktoś ma problem z upublicznianiem siebie jako MOD-a to uważam, że powinien sobie odpuścić tę funkcję i tyle.
  • 0

#37
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Zgadzam się z Revo
  • 0

#38
Barkes

Barkes

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 259 postów
Panowie, nie ma co się gorączkować. Sukces to sztuka dokonywania prób i błędów, a nie koniecznie nic z tego pomysłu nie pozostanie.
  • 0

#39
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Nie Bartek, sukces to umiejętność uczenia się na błędach i wyciągania dobrych wniosków;)
  • 0

#40
Barkes

Barkes

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 259 postów
Jacek, z pełnym uznaniem, ale żeby uczyć się na swoich błędach, trzeba próbować. A Twój przykład z marką piwa, był dobry.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych