Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Nowe profile, anonimowość moderacji


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
41 odpowiedzi w tym temacie

#1
Barkes

Barkes

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 259 postów
http://forum.kaliste...=23798#pid23798

Tutaj zmiana już opisana. Zapomnieliśmy jedynie o wadze i wzroście, ale zaraz to uzupełnimy. Obok nicku, będzie się pojawiało imię i nazwisko (jeśli chcemy je wpisać).

Wprowadziliśmy również anonimową moderacje i administrację. Między innymi nie ma kolorowych nicków ani tytułów. Wszyscy dalej mamy swoje uprawnienia. Kiedy będzie problem z postem, użytkownik wysyła notkę, którą każdy z nas widzi. Jest również dział techniczny, gdzie każdy może zwrócić się o pomoc.

Ulepszymy jeszcze "Umiejętności", wg. pomysłu Michala:

Nie było jeszcze tej aktualizacji?
Mam sugestię co do panelu z umiejętnościami w profilu użytkownika. Rozbicie na pompki, pompki szerokie, wąskie jest niepełne. Bo jak bym chciał wpisać nierówne albo na jednej ręce to nie mam gdzie Może zostawić po prostu pole "Pompki" i ludzie będą sobie wpisywać jakie. Tak samo z przysiadami (Przysiady, Pistolety) i podciągnięciami. Tylko te pola trzeba by rozszerzyć żeby łatwiej się wpisywało.


Ale za tydzień.

Po za tym Panowie jakieś pomysły, które wprowadzimy do kolejnego update? Zastrzeżenia?
  • 0

#2
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Super pomysł! Może da się taką minia galerię z 3-4 zdjęć żeby się dało załadować? Takie profile na pewno pomogą w rozwijaniu społeczności.
  • 0
Dołączona grafika

#3
Barkes

Barkes

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 259 postów
Jasne że się da. Jest jeszcze myśl z czatem jak na fb. Ale powoli, teraz będziemy wprowadzali system punktów, później czat i galeria.

Mam do Was prośbę, możecie uzupełnić pola w profilach? Przynajmniej aby być tym prekursorem, dawać przykład i zachęcać innych aby uzupełniali :)
  • 0

#4
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Uważam, że moderacja i administracja nie powinna być anonimowa. Wiedząc, że jesteśmy moderatorami zgłasza się do nas mnóstwo ludzi z problemami licząc na szybką pomoc i nie chcąc zaśmiecać forum. Teraz nie będą wiedzieli do kogo się zwrócić:(
 
Druga sprawa, że występując z pozycji moderatora ludzie lepiej przyjmowali delikatne upomnienia. Obawiam się, że teraz trzeba będzie dawać więcej banów:(
  • 0

#5
Barkes

Barkes

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 259 postów
Ja jednak będę polemizował. Doszliśmy do wniosku ze Stefem, Karolem, że jest to dobre rozwiązanie. Cóż, chcemy uzyskać wygląd czegoś na wzór portalu społecznościowego, niż forum. Wybraliśmy taką drogę i będziemy wprowadzali zmiany co jakiś czas aż w końcu uzyskamy nasz cel. Krok po kroku, galeria, czat, aktywny dziennik, wpisy. Jako moderacja i administracja będziemy mieć większą swobodę, nie będziemy spostrzegani jako najważniejsze autorytety (sytuacja Wyzwań, kiedy parę użytkowników miało pretensje, że nie uczestniczymy w nich). Posty każdy może zgłosić, tak samo poprawię wizerunek Działu Technicznego aby był otwartym miejscem dla osób, które potrzebują pomocy.

Na facebook czy innym portalu społecznościowym nie widzisz kto jest kim a wszystko tak samo sprawnie działa. Myśleliśmy nad wprowadzeniem służb, czegoś na styl "Zahir11 kliknie przycisk służby i będzie Moderator#1", ale jednak mógłby istnieć problem, że ktoś zapomni na nią wejść lub będzie to marnowało zbyt dużo czasu.

Jestem też zdania, że naszym pierwszorzędnym celem jest zbieranie społeczności w jedno miejsce i organizowanie im tutaj miło spędzony czas, natomiast pomoc w treningu mogą zasięgnąć na forum wystawiając temat lub wysyłając wiadomość do konkretnej osoby. Możemy też takie wytyczyć. Bez problemu można utworzyć konto fikcyjne, do którego ludzie będą mogli się zwracać. Login i hasło byłoby ogólno dostępne dla pewnych osób z moderacji znających się na dobieraniu planu, diety itd.
  • 0

#6
Barkes

Barkes

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 259 postów

Bartek, ale jednak tytuły i funkcje powinny być wyświetlane. Skąd ktoś ma wiedzieć, że Ty jesteś administratorem a ja moderatorem itp. podobnie z tytułami. Jak ktoś zdobył "mistrza wyzwań" to powinno mu się to wyświetlać a nazwisko może ale nie musi dodawać.


Wolałbym abyś takie wiadomości pisał w Ukrytym :) System tytułów wyzwań będzie urozmaicony, spójrz chociażby już na profil Satetsu. Musze czekać na Orela aby uzupełnić tabelki reszty zwycięzców. Kiedy dostanę info od niego przenosimy wyniki na portal jak to omawialiśmy z Emilem.

Dlaczego anonimowość, już to omówiłem.
  • 0

#7
MyKrzysiu

MyKrzysiu

    Zasłużony

  • Zasłużony
  • 59 postów
Ja nadal jestem wielkim wrogiem tej anonimowości. Dla mnie to też jest dziwne, przecież użytkownikowi nie wie do kogo zgłosić się ze swoim problemem, a ktoś może pomyśleć że administracja w ogóle nie uczestniczy w dyskusji, co może go zniechęcić do korzystania z forum.
  • 0

#8
Barkes

Barkes

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 259 postów
Czemu czytasz moje posty w 1/3 części? Można wyostrzyć wizerunek Działu Technicznego jako działu pomocy. Bez problemu można napisać również w stopce "forum moderowane". Jest również droga mailowa. Na sfd często spotyka się sytuacje kiedy moderator zachowuje się niestosownie. Nie ma co kryć, że nasze grono staje się co raz większe i moim zdaniem już nam zaczyna brakować większej ekipy aby to kontrolować. A nawet jeśli moderacja jest dobrana dobrze, zdarzy się jakaś sytuacje źle wpływająca na PR. Nic nie stoi na przeszkodzi aby mogło być tak jak opisuję, a jeśli forum jest zadbane, to kto się zniechęci?
  • 0

#9
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Jestem tego samego zdania o anonimowości funkcji jakie pełnimy co Krzysiek i Zahir.
Niestety ludzie często nie wiedzą jak zgłosić post do moderacji. Ba! nawet czasem nie wiedzą jak użyć cytowania :) Do mnie tak wiele osób się nie zgłasza ale kilka się odezwało z prośbą o pomoc czy też w sprawie dotyczącą mojej notatki do posta.
Czasem właśnie trzeba wyjść z pozycji moda czy admina i nie być anonimowym. Przykładem jest zatarg Doma i Mr.Burnsa. Próbuję to załagodzić. Ale gdyby nie wiedzieli, że jestem modem to na pewno nie traktowali by poważnie tych moich prób. No, bo co? Jakiś koleś nagle pisze do nich i pyta "dlaczego sobie wystawiacie negatywy?" Pewnie gdybym ja był na ich miejscu, to bym to, w najlepszym przypadku, zlał. Albo podejrzewał, że to jakiś kolega tego drugiego, który chce mnie namówić do cofnięcia negatywów.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#10
Barkes

Barkes

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 259 postów

Jestem tego samego zdania o anonimowości funkcji jakie pełnimy co Krzysiek i Zahir.
Niestety ludzie często nie wiedzą jak zgłosić post do moderacji. Ba! nawet czasem nie wiedzą jak użyć cytowania :) Do mnie tak wiele osób się nie zgłasza ale kilka się odezwało z prośbą o pomoc czy też w sprawie dotyczącą mojej notatki do posta.
Czasem właśnie trzeba wyjść z pozycji moda czy admina i nie być anonimowym. Przykładem jest zatarg Doma i Mr.Burnsa. Próbuję to załagodzić. Ale gdyby nie wiedzieli, że jestem modem to na pewno nie traktowali by poważnie tych moich prób. No, bo co? Jakiś koleś nagle pisze do nich i pyta "dlaczego sobie wystawiacie negatywy?" Pewnie gdybym ja był na ich miejscu, to bym to, w najlepszym przypadku, zlał. Albo podejrzewał, że to jakiś kolega tego drugiego, który chce mnie namówić do cofnięcia negatywów.


Ok. Rozumiem Cię, ale wydaję mi się, że tu już wina leży w Twoim podejściu do działania. Powiedz mi, po co osobiście prosić? Po to zachowane są opcje moderatora aby czerwoną czcionką w poście zaznaczyć, że dyskusja wymyka się z pod kontroli, dajmy na to całkowicie wymyślony na miejscu przykład:

Mr. Burns napisał:

[przekleństwa w stronę innego użytkownika:]

/Moderator: Zwolnij


Jeśli delikwent nie będzie stosował się do regulaminu dostaje bloka.
  • 0

#11
Barkes

Barkes

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 259 postów
A negatywy trzeba całkowicie wyrzucić. Nie wiem po co nam ta opcja. Ktoś zasłużył na repa, dostaje repa, ktoś zasłużył na lincz, dostaje notkę lub ostrzeżenie. A jak post jest zbyt głupi, nikt na niego nie odpowiada i ląduje do kosza. A jak rodzi się kłótnia, lecą ostrzeżenia a później zamyka się wątek, bo do niczego nie prowadzi.

@EDIT: I po kłopocie.
  • 0

#12
MyKrzysiu

MyKrzysiu

    Zasłużony

  • Zasłużony
  • 59 postów
Jak działa ludzka psychika? Michał ma wielka rację. Jeśli ktoś ma kolor, osoba odbierająca wiadomość traktuje taką osobę jako eksperta i człowieka z respektem, wie że należy z nim współpracować i słuchać. Teraz jak Michał np. będzie próbował coś rozwiązać, zostanie całkowicie zlany i to z prostego powodu. Bo jest taki jak każdy, czyli nie muszę go słuchać, ba, jeśli inni użytkownicy zachowują się źle - ja też mam do tego prawo, dlaczego? Przecież nie ma tu żadnych publicznych autorytetów.

PS. Książki debili na temat PR są słabe. Lepiej poczytać coś z psychologii. Polecam Cialdiniego.
  • 0

#13
Barkes

Barkes

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 259 postów
Cialdiniego przestudiowałem całą książkę, MyKrzysiu Twoje argumenty są słabe, a w dodatku znowu robisz to samo. Moja poprzednia wypowiedź na 1 stronie odpowiada Michalowi, tak samo teraz Tobie. Ale Ty czytając ten wątek przeskakujesz co drugi post. Albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
  • 0

#14
MyKrzysiu

MyKrzysiu

    Zasłużony

  • Zasłużony
  • 59 postów
Nie przyjmuje Twoich argumentów do wiadomości bo są słabe. Jeśli przeczytałeś tę książkę Barkes, zacznij korzystać z jej rad i wprowadzać je w życie.
Poza tym łżesz, nie wierzę Ci.

PS. Zdań nie zaczyna się od Albo...
  • 0

#15
Guest_wicus3x_*

Guest_wicus3x_*
  • Gość
Moim zdaniem też powinniśmy przywrócić kolorki. Każde forum posiada ludzi - moderatorów, administratorów, oraz pomocników. Ba nawet uważam że powinniśmy napisać który administrator czym dokładnie się zajmuje, aby ludzie mieli ułatwienie. Jeżeli chce, aby ktoś dodał rangę, bo coś tam nie działa, to pisze do admina technicznego, jeżeli chce zapytać kiedy można spodziewać się zakończenia jakiegoś konkursu - pisze do innego admina.
Co do tego, że jesteśmy ukryci i że za złe rzeczy powinniśmy banować - jest to naprawdę zły pomysł. Nie możemy sobie pozwolić na utratę użytkowników - pierw zawsze piszemy, że użytkownik powinien się uspokoić, zachowywać należycie, w ostateczności jest dopiero Ban.
  • 0

#16
Barkes

Barkes

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 259 postów

Moim zdaniem też powinniśmy przywrócić kolorki. Każde forum posiada ludzi - moderatorów, administratorów, oraz pomocników. Ba nawet uważam że powinniśmy napisać który administrator czym dokładnie się zajmuje, aby ludzie mieli ułatwienie. Jeżeli chce, aby ktoś dodał rangę, bo coś tam nie działa, to pisze do admina technicznego, jeżeli chce zapytać kiedy można spodziewać się zakończenia jakiegoś konkursu - pisze do innego admina.
Co do tego, że jesteśmy ukryci i że za złe rzeczy powinniśmy banować - jest to naprawdę zły pomysł. Nie możemy sobie pozwolić na utratę użytkowników - pierw zawsze piszemy, że użytkownik powinien się uspokoić, zachowywać należycie, w ostateczności jest dopiero Ban.


Tak będzie, ale mam na to inne rozwiązanie. Pomoc techniczna była, jest i pozostanie.

Nie przyjmuje Twoich argumentów do wiadomości bo są słabe. Jeśli przeczytałeś tę książkę Barkes, zacznij korzystać z jej rad i wprowadzać je w życie.
Poza tym łżesz, nie wierzę Ci.

PS. Zdań nie zaczyna się od Albo...


Przez takie osoby jak Ty poziom tego miejsca słabnie, bo kiedy już brakuje odpowiedzi zaczynasz ubliżać albo zniżać się do poziomu "nie wiem jak zaprzeczyć, więc pieprznę go słownikiem". Tylko byś chodził udeptanymi ścieżkami, Twoja chęć bezpieczeństwa i brak kreatywności mnie przeraża. Forum się jeszcze nie zawaliło, ja mam parę pomysłów aby wyjść naprzeciw stereotypom, a Ty wszystko już przekreślasz. Zawsze tak jest, osoby, które miały nowe pomysły w historii zawsze od początku były piętnowane.

Ty chcesz pokoju z Południem, ja chce znieść niewolnictwo.
  • 0

#17
MyKrzysiu

MyKrzysiu

    Zasłużony

  • Zasłużony
  • 59 postów
To miejsce i atmosfera w ekipie słabnie przez Twoje ego, kłamstwa i to że uważasz się za Steva Jobsa. To Ty pierwszy napisałeś że nie umiem czytać ze zrozumieniem. Ty pierwszy to zrobiłeś: "nie wiem jak zaprzeczyć, więc pieprznę go słownikiem".

Bardzo cenię Cię jako pomysłodawce, wymyślasz ciekawe rzeczy, ale unosisz się zbyt wielkim ego.

Proszę o odpowiedź na pytanie, dlaczego jawnie okłamałeś całą ekipę?
  • 0

#18
Guest_wicus3x_*

Guest_wicus3x_*
  • Gość
Pierwsza rzecz, przez którą może upaść forum, są wasze kłótnie. Więc proszę musicie się jakoś dogadać. Nie możecie tworzyć wspólnoty forum, która ma być zgrana, kiedy 2 administratorów cały czas się kłóci.
Niech każdy po prostu wyrazi swoje zdanie na ten temat, zagłosuje w sondzie i wtedy będziemy wiedzieć co z tym zrobić.
Teraz temat wygląga tak :
1 admin : Ja mowie, ze nie tak ma być, Ty jesteś głupi !
2 admin : Niee, to Ty jesteś głupi, ja tu chce coś zrobić.
1 admin : No ale Ty jestes głupszy, bo ja myślę inaczej !

Wziąć się w garść! Następnym razem jeżeli chcemy zmienić coś poważniejszego i podejrzewamy, że ktoś może się z tym nie zgadzać, załóżmy sondę między całą ekipą forum i rozegrajmy to demokracyjnie.
  • 0

#19
MyKrzysiu

MyKrzysiu

    Zasłużony

  • Zasłużony
  • 59 postów
Bartek po prostu mnie okłamał, kiedy kazał mi to zmienić.
  • 0

#20
Barkes

Barkes

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 259 postów

Bartek po prostu mnie okłamał, kiedy kazał mi to zmienić.


Masz ze sobą jakieś problemy. Nikogo nie okłamałem. Chodzi Ci o Karola i Stefa? Dowód na reakcję Stefa mogę Ci wysłać prywatnie, bo myślę, że Tylko Ty jesteś tutaj najbardziej nieufny. Napisz do mnie to dostaniesz ss. Za to Karolowi Wickiemu też o wszystkim powiedziałem wcześniej, teraz czemu się wypiera - nie mam pojęcia. Może ja coś źle zrozumiałem, może on. Jedyne ego jakie tu bije po oczach jest Twoje, a to, że bronię swojej racji Tobie najbardziej przeszkadza.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych