Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening, a aktywność w dniach regeneracji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
benfredo

benfredo

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 100 postów
Witam mam pewien problem... Postanowiłem więc poradzić się bardziej doświadczonych użytkowników;)

Ćwiczę metodą Lafay'a fajnie mi idzie. Widzę systematyczny progres. Chciałbym się nauczyć czegoś więcej. Mam namyśli ćwiczenia które są codziennością dla ćwiczących SW. Najbardziej mi zależy na:
Elbov lever
front lever
back lever
planche
Dragon flag
oczywiście gdzieś tam w przyszłości flaga też jest mile widziana ;)

Stąd moje pytanie, kiedy to ćwiczyć? Czy mam po prostu wmieszać w plan Lafay'a jakieś poszczególne zestawy ćwiczenia wyrabiające podstawy do wykonywania w/w ćwiczeń? (jakieś dziwne powtórzenie mi się zrobiło :huh: ) Czy lepiej trenować w dni które są poświęcone na regeneracje?

Druga kwestia.
Podczas ćwiczeń metodą Lafay'a z jednym ćwiczeniem wyrwałem się nieco do przodu...
Chodzi mi o ćwiczenie E, czyli przysiady na jednej nodze z asystą rąk, które trzymamy np. o futryny i ćwiczenie następujące zaraz po nim w programie czyli F. Skoki do góry z pozycji pół przysiadu.
Czy w moim wypadku jest sens robienia obu dwu. Od jakiś jakiegoś robię 10 pistol squats na nogę i tak dwie serie. Stały progres o 1 przy każdym kolejnym treningu. Aktualnie robię 15/serie/na nogę. Wiec czy nadal mam robić pistolety i ćw. F? Jeśli nie to czy robienie tylko tego jednego nie przyniesie jakiś braków w rozwoju nóg?

Trzeci problem, mam wrażenie, że mięśnie klatki piersiowej nie rozwijają się równomiernie do reszty działa, czy to normalne? Jak widać w moim dzienniku treningowym robię 4 serie pompek. Dwie na uchwytach i dwie głębokie na poręczach równoległych. Czy to nie za mało, albo czy powinienem na przykład dorzucić diamentowe?

Mam jeszcze pytania związane z odżywianiem, ale to w dziale do tego przeznaczonym. Postaram się założyć temat jeszcze dzisiaj.

Pozdrawiam!
  • 0

#2
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
1. Znam jedną osobę, która ćwiczenia statyczne uzupełniała treniengiem Lafaya. Nie poleca tego.
Trening Lafaya jest bardziej wytrzymałościowy niż siłowy. Jezeli interesują Cię te pozycje to zmień trening na bardziej siłowy.
2. Ćwiczenie E + F jest dobre. Ale brakuje czegoś na tył uda jak np. żuraw. W drugim tomie Lafafa słyszałem, że ejst o tym wspomniane.
3. Lafay rozwinie Ci muskulature równomiernie, jeżeli będziesz nadal ćwiczył tym systemem to nie musisz nic zmieniać,
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych