Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan treningowy do boksu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
Wojtal

Wojtal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 16 postów
Potrzebuje dodatkowego planu treningowego do treningów bokserskich. Treningi bokserskie mam 4x w tyg. poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek. Opiszę co robimy w poszczególnych dniach treningu z ominięciem techniki, worków itp. Na początek rozgrzewka 10minut gry w piłkę nożną, rozgrzewka w biegu, potem rozgrzewka w miejscu, barki, stawy w łokciach, nadgarstki, kark, biodra, kolana, stawy skokowe, wymachy, to jest podstawowa rozgrzewka codzienna.

Poniedziałek:
Z pominięciem treningu czysto bokserskiego, stacje na koniec treningu:
brzuszki(scyzoryki), przysiady z wyskokiem, wymachy przed siebie piłką lekarską, pompki, przeskoki przez ławkę. Każda stacja 20-25 sekund, 5 sekund na przejście do kolejnej, po skończeniu wszystkich ~2minuty pracy, 2minuty odpoczynku, x3

Wtorek:
Stacje końcowe(niestety z ciężarami, ale trzeba robić :) ):
przysiady z 15kg, brzuszki (scyzoryki) z 5/10kg, brzuszki (nogi i tułów lekko podniesione) skośne z 5kg, pompki wąsko, pompki szeroko, wchodzenie na stopień (zaczynając raz lewą, raz prawą nogą) z 17,5kg, triceps (ciężar za głową) 15kg oburącz, barki, hantlami 5kg przed siebie i na boki bądź krążenie ciężarem 10kg przed sobą. 2minuty pracy, 2minuty odpoczynku, x3-x4

Czwartek:
Stacje końcowe:
bieg, przewroty w przód, bieg, przeskakiwanie rękawic, bieg, żabki, bieg, ~5metrów na czworaka, sprint, przewroty w tył. 2minuty pracy, 2minuty odpoczynku, x3

Piątek:
Sparingi i na koniec brzuszki z partnerem:
brzuszki z piłką lekarską, dotykamy podłogi i oddajemy partnerowi, drugi bez piłki, potem znowu z piłką x30; wznosy nóg, partner przewraca je na przemian, raz na lewą raz na prawą stronę, 2x15; potem "ubijanie" leżymy z napiętymi mięśniami a partner zrzuca piłkę lekarską, x20.

Jakie ćwiczenia polecacie na uzupełnienie tych treningów odnośnie do dnia? Na dodatkowy trening mam około 1h, mam dostęp do drążka. Maxy:
podciągnięcia, chwyt młotkowy (jestem na feriach i mam dostęp tylko do takiego drążka) na szerokości barków: 15
pompki: 50
przysiady: 100
erektory: 20
brzuszki(scyzoryki): 50
dipsy: 10
wznosy nóg: 40

Z góry dziękuje za zainteresowanie tematem :)
  • 0
„To nie kwestia wygranej czy przegranej… to nie ma znaczenia”

#2
Wojtal

Wojtal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 16 postów
Jako uzupełnienie:

Poniedziałek:
podciągnięcia (nachwyt / podchwyt?) - 8/8/8 ; wznosy nóg 20/20/20

Wtorek:
tabata

Czwartek:
pompki - 20/20/20 ; dipsy 5/5/5

Piątek:
przysiady - 50/50/50
erektory - 10/10/10

Co o tym myślicie?
  • 0
„To nie kwestia wygranej czy przegranej… to nie ma znaczenia”

#3
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Osobiście nie polecam Ci Tabaty, bo na treningu bokserskim masz wystarczającą ilość takiej stymulacji. Jeśli chodzi o Twój trening, to ciężko do niego coś dorzucić, bo jest bardzo kompleksowy. Proponuję Ci pliometrykę, mostki intensywnie trenujesz brzuch, przydało by się zadbać o antagonistów) , ćwiczenia na siłę brzucha (flaga smoka, wznosy nóg, poziomka itp.). Poza tym trochę technicznego podciągania (ilość powtórzeń znacząco spadnie a siła wzrosnie) i coś na barki (najlepiej pompki w staniu na rękach).
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych