Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan trenigowy - pierwsze podejścia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
Areczek

Areczek

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 3 postów
Witam. Jak napisałem jestem kompletnie zielony w tych sprawach. Póki co ćwiczę według książki skazany na trening (znalazłem ja tutaj na forum). Forum przeglądam od około 1,5 tygodnia aż w końcu postanowiłem zapytać o parę rzeczy. (Ćwiczę wyłącznie w domu)
Wiek: 16
Wzrost: 182cm
Waga: 82kg
Podaje może się przydadzą.
Mój plan wygląda następująco:

Poniedziałek:
Podciąganie 4x10 (2 krok)
Przysiad 4x10 (2 krok)
Wznosy nóg 4x10 (2 krok)
Tricepsy zwykłe ćwiczenie z wykorzystaniem krzesła 5x8

Środa:
Pompki 4x10 (2 krok)
Wznosy nóg 4x10 (2 krok)
Tricepsy 5x8

Piątek:
Podciąganie 4x10 (2 krok)
Przysiad 4x10 (2 krok)
Wznosy nóg 4x10 (2 krok)
Tricepsy 5x8

Tak wygląda mój plan. Proszę o wszystkie wskazówki, i odnośnie podciągnięć wykonuję je na drążku z użyciem krzesła. Mam ta samą posturę co na zdjęciu zamieszczonym w książce.(nie posiadam mebla ani stołka abym mógł wykonywać je inaczej). Wszystkie uwagi mile widziane. I czy jakieś dodatkowe ćwiczenia na brzuch zastosować? bo jest dość słaby czytałem o abs itd. Ale wole zapytać. Dzięki!!!:D


P.S
(Niech was nie zraża że to mój pierwszy post :>)
  • 0

#2
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
Co to tricepsy zwykłe? :D Triceps to mięsień przecież. Ustaliłeś już sobie cel?
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#3
Rafiki

Rafiki

    KalistenikaPolska

  • Użytkownik
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczytno
Myślę, że lepiej byłoby jakbyś wykonywał na razie ćwiczenia tylko z książki. Zwłaszcza odrzuć lub chociaż zmniejsz do 1x w tygodniu te "tricepsy", robisz przecież pompki, a one b. dobrze trenują mięśnie trzygłowe.

Pamiętaj, że wieksza ilość ćwiczeń i/lub powtórzeń nie zwiększa siły. Liczy się intensywność. Zresztą wszystko masz w książce.

Radzę przeanalizować dokładnie Skazanego. Wybierz sobie plan z wielkiej 6. Na początek "Świeża krew" najlepiej i tym się kieruj.
Pzdr :)
  • 0

#4
Areczek

Areczek

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 3 postów
Tricepsy tak nazwałem porostu :P. Nauczyciel w-f o nich tam trochę gadał więc dorzuciłem je do treningu :D. Takie zwykłem o ławeczkę :D. Cel jest oczywiście. Powoli do przodu czyli póki co chcę dojść do 6 kroku w każdym z ćwiczeń z wielkiej 6. (Sądzę że do wakacji dojdę do tego celu, jeśli nie nie zawiodę się bo i tak zwiększę siłę i będę pracował dalej) A taki najwyższy cel po 6 krokach to krok 10 oczywiście :D. Jeszcze zamierzam dorzucić bieganie gdy tylko zejdzie to bagno, ale tylko dystansowe narazie później może interwały jeszcze :D.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych