Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan do oceny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
Skyquar

Skyquar

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 16 postów
Witam. Chciałbym Wam przedstawić mój plan który wymyśliłem i poprosić o wprowadzenie korekty/wskazówek ;)

A więc...

Wygląda to w następujący sposób. Do treningu wchodzą 4 podstawowe ćwiczenia, a do każdego 10 poziomów. Podciąganie i brzuch w poniedziałek, środe, piątek. Pompki i nogi wtorek, czwartek, sobota.

1. Podciąganie
a) opuszczanie się na drążku
B) podciąganie podchwytem
c) podciąganie (nie wiem jak to nazwać ale trzymam drążek w taki sposób by dłonie się stykały a kciuki były zwrócone w tą samą stronę)
d) podciąganie uchwytem mieszanym
e) podciąganie nachwytem
f) podciąganie nachwytem za głowę
g) podciąganie nachwytem szerokim
h) podciąganie nachwytem szerokim za głowę
i) podciąganie nachwytem z przenoszeniem ciała na boki
j) podciąganie na jednej ręce

2. Pompki
a) ręce na podwyższeniu
B) nogi na podwyższeniu
c) w podporze tyłem
d) pompki klasyczne
e) pompki z pogłębieniem
f) pompki z klaśnięciem
g) pompki z uniesieniem nogi do łokcia
h) dipsy
i) pompki w staniu na rękach
j) pompki na jednej ręce

3. Brzuch
http://www.miesniebr...armonogram-abs2

Na chwilę obecną robię podciąganie i pompki do 5 poziomu. Wykonuje 4 serie po 4 powtórzenia w podciąganiu (co tydzień 2 więcej) 4 serie po 15 w pompkach (co tydzień 6 więcej).

Co do nóg to jeszcze jestem w trakcie wymyślania więc powinienem wkrótce dodać nogi do tego.

Pytanie moje jest takie: Czy pompki i podciąganie powinienem robić w tym samym dniu czy zostawić jak jest ?

Proszę o ewentualną korektę/wskazówki
Pozdrawiam ;)
  • 0

#2
rafald27

rafald27

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 62 postów
  • LokalizacjaSJZ
Jaki jest twój staż?? Moim zdaniem dużo za dużo ćwiczeń, zostaw coś na później żebyś mógł czymś zaskoczyć mięśnie;)
  • 0

#3
Skyquar

Skyquar

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 16 postów
Ćwiczę ponad rok na siłowni, przez 3 miesiące bawiłem się z drążkiem do testu sprawnościowego. Napisałem że na razie wykonuję ćwiczenia do poziomu 5 więc wyższymi poziomami powinienem zaskoczyć mięśnie. Ewentualnie zmienię pewne ćwiczenia. Przecież w Kalistenice ogranicza nas tylko wyobraźnia. Prawda ? ;D
  • 0

#4
rafald27

rafald27

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 62 postów
  • LokalizacjaSJZ
Już rozumiem w pierwszej kolejności pomyślałem że wykonujesz wszystkie wymienione ćwiczenia naraz;) Przepraszam za błąd:) Życzę powodzenia;)
  • 0

#5
Skyquar

Skyquar

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 16 postów
Dzięki. Zrobię sobie zdjęcia przed/po i porównam efekty mam nadzieję że progres będzie ogromny ^^

Tak poza tym wszystko ok w tym planie ?
  • 0

#6
rafald27

rafald27

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 62 postów
  • LokalizacjaSJZ
Moim zdaniem jest w porządku ale zobaczymy może udzieli się ktoś bardziej doświadczony z większą wiedzą ode mnie ;)
  • 0

#7
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
Wydaje się w porządku, trochę często chcesz to robić, ale wydaje mi się, że ok. Trudno w ogóle go zrozumieć szczerze ci powiem.
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#8
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów
Chcesz "zaskakiwać" mięśnie trenując te same techniki co drugi dzień, ciekawa teoria.
Jeżeli chcesz zaskakiwać mięśnie to zamiast zwiększać powtórzenia co tydzień zwiększaj co trening. Napisałeś że robisz 4 x 4 w podciąganiu to teraz zacznij robić po 5 powtórzeń. Jeżeli w jakiejś serii się nie uda to w następny trening znowu robisz po 5 powtórzeń a jeśli udało się w 4 seriach zrobić 5 powtórzeń w następnym treningu robisz 6 powtórzeń itd.
Liczbę serii zmniejsz do 3. Określ sobie czas na przerwę między seriami np. 1 min 30 sek. Jeżeli czujesz, że jakieś ćwiczenie jest dla Ciebie za łatwe to zmień je na trudniejsze i w następnych treningach już go nie rób.
W pompkach masz za dużą rozbieżność, uważam, że plan powinieneś podzielić na określone partie ciała (tak jak zrobiłeś to z nogami i brzuchem).
Nie wiem czy mogę reklamować, ale na tej stronie znajdziesz plany treningowe, które mogą Ci pomóc http://madbarz.com/all-routines.html , oczywiście jeżeli nie masz problemów z angielskimi nazwami :P
W razie problemów napisz mi na priva a pomogę Ci z ułożeniem planu, w wolnej chwili.
Pozdrawiam
P.S. Co to jest podciąganie chwytem mieszanym? o.O
  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#9
Skyquar

Skyquar

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 16 postów
Uchwyt mieszany to trzymanie drążka jedna ręką nachwytem a drugą podchwytem ;)

jeżeli by jednak robić 3 serie to np. w/w uchwyt mieszany trzeba by było zrobić łacznie 6 razy by budować mieśnie równomiernie. Czas na przerwy wynosi 1:30
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych