Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Filozoficzna rozkmina xD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Jiddu Krishnamurti - Wolność od znanego
John Bradshaw - Toksyczny wstyd (nie twierdzę że tego ktoś tu potrzebuje :D ale sam mam z tym problem)
Philip K. Dick - Valis, Boże Inwazje, Przez Ciemne Zwierciadło
Gary Renard - Zniknięcie Wszechświata
Anthony DeMello - Przebudzenie (czytałem dziesiątki razy, ale nigdy za wiele :D)
i tona tekstów na http://sasana.wikidot.com/czytelnia - skarbnica wiedzy o theravadzie i nie tylko.

To tak na szybko, jest tego jeszcze trochę więcej...
  • 0
Shut up and get moving.

#22
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
Nicola Machiavelli - Książe
  • 0

#23
khampa

khampa

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów
To chyba będzie pasowało do powyższej wymiany zdań.

Wysiłek fizyczny jest wplatany w "ćwiczenia duchowe" np. w buddyzmie - uważa się że jest bardzo pomocny na drodze rozwoju duchowego. Wzmacnia ciało, rozwija uważność.



Na filmiku widać buddystów którzy robią pokłony ( z reguły robi się to w jakimś pomieszczeniu, ale na filmiku akurat widać że pokłony połączone są z pielgrzymką ). 111 000 pokłonów, taką liczbę pokłonów powinien wykonać tybetański buddysta przez całe życie ( są tacy którzy robią 500 000 i wiecej pokłonów ).

Świetne ćwiczenie, doskonale działa na plecy, brzuch, taka ich wersja ćwiczenia na kółku. Wiem bo zrobiłem tego sporą ilość ( 500 pokłonów robi się przez około godzinę ).
  • 0

#24
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Bieganie to także doskonała forma ćwiczenia w którym można się zresetować, jednocześnie z automatu masuje się ośrodek hara.
  • 0

#25
yadan

yadan

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 52 postów
Wracając do tematu ciekawych książek to polecam "Enneagram" - Hellen Palmer i bardziej współczesna "Enneagram a typy osobowości." - Don Richard Riso, Russ Hudson. W sieci jest kilka stron w tym temacie, nawet można zrobić szybkie testy na określenie swojego typu, ale wg mnie to się nie zawsze sprawdza i a opisy typów dają bardzo powierzchowny obraz i można się przez to zniechęcić a teoria jest bardzo rozbudowana ale jednocześnie bardzo spójna.
Z książek polecam jeszcze "Bóg urojony" Richarda Dawkinsa


To chyba będzie pasowało do powyższej wymiany zdań.

Wysiłek fizyczny jest wplatany w "ćwiczenia duchowe" np. w buddyzmie - uważa się że jest bardzo pomocny na drodze rozwoju duchowego. Wzmacnia ciało, rozwija uważność.



Na filmiku widać buddystów którzy robią pokłony ( z reguły robi się to w jakimś pomieszczeniu, ale na filmiku akurat widać że pokłony połączone są z pielgrzymką ). 111 000 pokłonów, taką liczbę pokłonów powinien wykonać tybetański buddysta przez całe życie ( są tacy którzy robią 500 000 i wiecej pokłonów ).

Świetne ćwiczenie, doskonale działa na plecy, brzuch, taka ich wersja ćwiczenia na kółku. Wiem bo zrobiłem tego sporą ilość ( 500 pokłonów robi się przez około godzinę ).


Bardzo ciekawe. Nie wiedziałem o takiej praktyce. Robiłeś to w marszu jak oni, czy miejscu? Podobne trochę do burpees.
  • 0

#26
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Nie przesadzałbym z tym podobieństwem - pokłony to przede wszystkim praktyka duchowa.
Ciężko mi wyobrazić sobie kogoś kłaniającego się przez godzinę tylko dla poćwiczenia, są dużo skuteczniejsze metody. Niemniej dla kogoś mało aktywnego taki rodzaj medytacji będzie bardzo dużym wyzwaniem.
  • 0
Shut up and get moving.

#27
Glowa

Glowa

    Mój czas jeszcze nadejdzie

  • Bywalec

  • 282 postów
  • LokalizacjaOława/Wrocław/Dziwnówek
Kalistenika bardzo poprawia mój nastrój, czuję zadowolenie i satysfakcję po treningu. Raz po podciąganiu tak bardzo czułem plecy, że przyszło mi do głowy odczucie, jakby mi rosły skrzydła - chodziłem zadowolony cały dzień :)
  • 0
Skazany na trening od 10.2012




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych