Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Skazany "Weteran" systemem drabinkowym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
Drago

Drago

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 17 postów
Witam
Od miesiąca nie ćwiczę wcześniej ćwiczyłem pół roku metodą Lafay'a teraz chce ugryźć skazanego.
Co sądzicie o systemie drabinkowym? Ogólnie mówiąc numer serii równa się ilości powtórzeń w niej.
I jak myślicie żeby to wykorzystać z wielką szóstką pod trening "weteran".

Mam w głowie coś takiego: zaczynam od pierwszego z dziesięciu ćwiczeń danej grupy i robię próg przejścia, dam rade to za tydzień kolejne ćwiczenie, nie dam rady za tydzień systemem drabinkowym a dokładnie:
seria 1 powtórzenie 1 30s przerwy
seria 2 powtórzenia 2 30s przerwy
i tak aż do "skuchy" potem 2-3 minuty przerwy i raz jeszcze.
No i naturalnie codziennie inna część wielkiej szóstki z jednym dniem wolnym w tygodniu.

Tylko nie wiem po jakim momencie przejść na kolejny etap myślałem żeby np. po 4 treningach nie licząc tego sprawdzania czy dam rade zrobić właśnie takie sprawdzenie czy już dam rade.
  • 0

#2
phpl

phpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 146 postów
Co do systemu drabinkowego - polecam, lecz ja go wykonuje dopiero wtedy gdy 2-3 serie na maxa nie dająjużmi progresu. Tylko będę musiał sprawdzić ile serii w drabinkowym równa się 20 powtórzeniom w jednej serii.
  • 0

#3
Drago

Drago

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 17 postów
Jeżeli można porównać ilość powtórzeń w seriach drabinkowych do zwykłych to moja ostatnia niewiadoma jest uzupełniona w tedy ilość podejść do serii drabinkowych (super serii?) będzie odpowiednia do ilości serii w progu przejścia.

P.S ma ktoś może jakąś tabele czy coś w której mogę to porównać bo na pierwszy rzut wujaszek google nie pomaga.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych