Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pomoc w dobraniu planu treningowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
Daniel88

Daniel88

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 6 postów
Cześć nazywam się Daniel. Swieżo zarejestrowany na forum, wpadłem tutaj niedawno szukając odpowiedniego planu treningowego, jakoś nic konkretnego nie znalazłem, wiec postanowiłem troche napisać o sobie co wczeniej ćwiczyłem jakie mam osiągi itp. Potrzebuję porady do ciekawego planu treningowego, lub propozycji ciekawych treningów. A więc tak, jeśli chodzi w ogóle o sport to od małego piłka nożna, koszykówka, krótki epizod z judo i boksem, na siłowni z przerwami w sumie spedziłem około 3 lat, trening z ciężarem własnego ciała uprawiam z przerwami już około 2 lat, jesien i zima 2012r były dośc intensywne jeśli chodzi o kalistenikę. Korzystałem z treningów na stronce 100pompek.pl, 6weidera(kilka razy podchodziłem ale jakoś nie mam do tego cierpliwości) oraz w ostatnim czasie treningi publikowane przez ekipę Beast Mode na ich profilu fb.
Co do moich osiągów w tej dziedzinie, wygląda to następująco:
Podciąganie, nachwytem x17, podchwytem x 19.
Dipy x20
Pompki x60
Muscle up x 2
jestem w stanie wykonać L sit z zatrzymaniem na 15-20 sekund
wykonałem trening 10-10 (pull ups-push ups)
co do mięsni brzucha to moim zdaniem radze sobie średnio, 60 brzuszków bez szarpania się wykonuję normalnie, wznosy nóg na drązku to tak do 20 ( gdy jestem wypoczęty)
nogi to moja słaba strona- 50 przysiadów (niewiele i dośc ciezko mi to wchodzi) z bieganiem też nie najlepiej.
Podane osiągi pochodzą z ostatnich dwóch miesięcy.
- Przy wzroście 180, moja waga waha się w przedziale 74-78kg.
Co do możliwości wykonywania ćwiczeń, mam w pokoju drążek, dwie zacieraczki( do pompek, l sit lub cokolwiek, pardzo wytrzymałe) dipy wykonuje na krzesłach, poza domem to jeszcze jakiś trzepak stoi oraz bramki na pobliskim boisku.
Po okresie swiatecznym - alkohol plus duże ilości ciężkiego jedzenia czuję się zmęczony i znudzony, szukam impulsu w postaci nowego treningu który stanowiłby dla mnie wyzwanie i motywawał z dnia na dzień. Jestem wstanie ćwiczyć 4-5 razy w tygodniu ( w poprzednim roku zdarzało się że zasuwałem 7/7 ale to była lekka przesada)
Moją prośbe kieruję głównie do osób już zaawansowanych w tym sporcie i z kilku latnim stażem, bardzo proszę o pomoc w dobraniu mi czegoś konkretnego :) jakiekolwiem pytania dot mojej osoby itp, proszę pytać. Z góry dziękuję dla wszystkich zainteresowanych tematem i chetnych pomóc mi osób. :)
  • 0

#2
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Zawsze mam problem w odpowiedzi na posty tego typu. Kalistenika, to rodzaj aktywności który wymaga dogłębnej wiedzy o swoim organizmie. Dlatego trudno będzie dobrać Ci plan dobry dla Ciebie. Polecam Ci przede wszystkim zdobycie wiedzy. Najszybciej będzie ją zdobyć czytając FAQ. Poza tym polecam książkę "Skazany Na Trening" i inne pozycje których recenzje znajdziesz w zakładce "literatura".

Jestem przekonany, że po przeczytaniu paru pozycji sam będziesz w stanie ułożyć plan który będzie Ci odpowiadał. Pamiętaj jednak, że samo ułożenie planu nie gwarantuje sukcesu. Warto zdobyć wiedzę o technice i metodyce ćwiczeń, odżywianiu itp.
  • 0

#3
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Jak masz już tak ładnie podstawy wyrobione to leć z trudniejszymi wariantami ćwiczeń. Zmień szerokość uchwytu na wąski w podciągnięciach, kombinuj z jedną ręką na drążku, a drugą trzymającą ręcznik przewieszony przez drążek. Masz już przysiady opanowane, próbuj robić pistolety. Weź się za wznosy nóg V, do dipów dołóż obciążenie, pompki ciśnij z innym układem rąk lub na jednej ręce. Chodzi o progres, a nie ciągłe siedzenie w tych samych ćwiczeniach :)
  • 0
Dołączona grafika

#4
Daniel88

Daniel88

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 6 postów
Dziękuje Zahir11 i Emil za odpowiedź. Zacząłem czytać właśnie polecaną bardzo gorąco książkę na tym forum czyli "Skazany na trening", muszę przyznać że bardzo mnie zaciekawiły przedstawiane tam metody treningu siłowego. No i oczywiście wszedłem w nowy trening wielkiej szóstki, zacząłem od niższych kroków aby lepiej sie zaaklimatyzować i później nie mieć problemu gdy zawiesze się na przejsciu któregoś progu. Również wybrałem plan treningowy z tej książki pt:"Dobre sprawowanie" jednak troche go zmodyfikowałem. Kolejność wykonywanych ćwiczeń w dniach oraz ilość serii pozostawiłem taką samą (uważam że jest to najbardziej optymalny rozpis), zmieniłem jedynie częstotliwość dni treningowych.
A więc dzień 1 -Pompki i wznosu nóg, Dzień 2- Podciąganie i przysiad, Dzień 3- Pompki w staniu na rękach i mostek, Dzień 4- patrz dzień 1. Dzień całkowicie wolny od jakichkolwiek ćwiczeń to niedziela (przynajmniej będę się starał :-) ). Na późniejszych etapach gdy zacznę odczuwać że to już za dużo poprostu bedę robił dzień wolny. Gdy puszczą śniegi mam zamiar wrócić do regularnego biegania, zastanawiam się nad treningiem HIIT. I tu mam małe pytanko. Czy takie rozwiązanie bedzie się dobrze komponowało z planem "skazanego"
Oczywiście oprócz tego raz bądź dwa razy w tygodniu zamierzam bawić się we freestyle, czyli różne wariacje typu mu, planche, róźne przejścia itp.
  • 0

#5
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Nie ćwiczę Skazanym więc ciężko mi powiedzieć. Sporo ciekawych ćwiczeń podłapiesz z książki "Trening siłowy bez sprzętu". Jeśli wczujesz się w freestajl to żadne plany treningowe nie będą Ci potrzebne :) Dzień wolny, przynajmniej jeden, to koniecznie musisz zrobić.
  • 0

#6
Daniel88

Daniel88

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 6 postów
Jeszcze jedno małe pytanie. Jak długie przerwy między seriami byłyby najodpowiedniejsze przy treningu siłowym? 1-2minuty czy więcej? Wcześniej starałem się zachować czas przerwy poniżej minuty, ale to już bardziej pod wytrzymałość.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych