Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Polki a sport


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21
sheisbutterfly

sheisbutterfly

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Moderator
  • 473 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
Mr.Burns@ temat wątku to "Polki a sport" dlatego głównie o kobietach ich motywacjach, flustracjach i ćwiczeniach itp :) co do tego kto więcej ćwiczy to nie wiem.. wśród moich znajomych jest w miarę po równo:)
  • 0
"Najpierw, rób to co konieczne, potem, to co możliwe, a na końcu okaże się że robisz rzeczy nie możliwe"

Chcesz dodać mi skrzydeł? :) to proste!! wciśnij Rep !! :)

#22
Tucha123

Tucha123

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 92 postów
Nie wszystkie dziewczyny są leniwe, wydaje mi się że my kobiety czasem potrzebujemy kopa w tyłek żeby sie ruszyć.
Ja przyznam że gdyby nie moi bracia i ich koledzy to bym nie ćwiczyła, ale żeby im się przypodobać (w wieku buntu i "bujania" się we wszystkich ich kolegach) grałam z nimi w piłke, chodziłam nad jezioro itd. i pewnego dnia poszłam z kolegą na pierwszy trening boxu i jakoś tak zaczełam chodzić regularnie i wkońcu chłopacy znikneli a trening został.

A co do polek tych młodych to mam tylko jedną koleżankę która regularnie ćwiczy, a reszta siedzi i wpierdziela przed telewizorem.
  • 0

"You can fight but you won't always win
Somehow life finds a way to beat you
But I'll come join you in the ring"


#23
Mageusz

Mageusz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 224 postów
Myślę, że sporo winy leży w edukacji. W szkołach ledwo co się przebąkuje o zaletach sportu, a już zupełnie nie wspomina się o jakichś zasadach, jak co robić, żeby podwyższać poprzeczkę stopniowo, jak często ćwiczyć itd. Niby jest wf, ale jak ktoś nie lubi grać w piłkę albo kosza to najczęściej zostaje mu siedzenie na ławce. U pań to już w ogóle, jak sobie przypomnę czasy szkolne, to dla nich jedynym ruchem na wfie była walka o zajęcie miejsca na ławce.

Na studiach dopiero wprowadza się system sekcji, ale jak ktoś 20 lat trenował siedzenie na ławce, to najczęściej jest już za późno.
  • 0
"Ilekroć znajdziesz się po stronie większości zastanów się przez chwilę" Mark Twain

#24
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
System edukacyjny jest po to by produkować nie zdrowych i energicznych ludzi a taśmowych szaraków, którzy chodzą tyrać po 10 godzin dziennie, po czym wracają do domu by zasiąść przed TV i dostać zastrzyku "sportu" podczas oglądania konkursu skoków narciarskich lub meczów ligi mistrzów. Siedzą tacy i rozmyślają jakby to wspaniale było by być na miejscu tych wszystkich sportowców, tak mniej więcej to wygląda. W Polsce zamiast promowania sportu, tworzy się coraz więcej idiotycznych serialowych tasiemców robiących siano w głowie przeciętnemu obywatelowi. W serialach takich nie ma nawet grama z prawdziwej rzeczywistości. I później ludziom wydaje się że jest już za późno aby uprawiać sport i wolą być biernymi uczestnikami własnego życia. Oczywiście są setki ludzi, którzy jeśli będą chcieli to zawsze znajdą czas, chęci i pieniądze by się bawić i cieszyć sportowym trybem życia. Jednak uprawiając sport człowiek jest bardziej energiczny, ma więcej pomysłów, jest kreatywniejszy i powoli zadaje sobie pytania dlaczego chodzi do pracy której nienawidzi mogąc robić co innego. Pojawia się szereg nowych perspektyw i marzeń, a człowiek dążący do wielkich celów i pełen pasji jest jednostką bardzo szkodliwą dla naszego polskiego systemu który jest mistrzem w tworzeniu ślepych robotów tyrających za tak niską stawkę że ich samoocena nie wykracza po za minimalną, więc potem nie ma co się dziwić że wolą popatrzeć na sportowców w TV zamiast samemu działać. Taki refleksyjny offtopik :D
  • 0

#25
Mageusz

Mageusz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 224 postów
Zapomniałeś jeszcze o wiecznym narzekaniu, bo my przecież są naród wybrany do cierpienia, mesjanizm i te inne dyrdymały, które nam się wmawia od dziecka. Widzę, że o ile w odżywianiu się nie zgadzamy, to jeśli chodzi o ogólne poglądy życiowe to są prawie identyczne :) Zawsze w takim momencie przypomina mi się tekst kawałka Zeusa:
"musisz być skromny i zwykły, jak wszyscy
to syndrom Polski, wybij się wyżej a cię chwycą za kostki
nam pozostaje to pier***ić bracie"
  • 0
"Ilekroć znajdziesz się po stronie większości zastanów się przez chwilę" Mark Twain

#26
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
ale mamy najseksowniejsze laseczki świata, więc mi to wystarcza by tu zostać i miażdżyć system :D
  • 0

#27
Wino

Wino

    Lecimy tutaj

  • Bywalec
  • 268 postów
No nie wiem, byłem niedawno w Holandii i nie powiedziałbym, że jest tam gorzej jeśli chodzi o urodę kobiet, wręcz przeciwnie.
  • 0

#28
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
a mnie się Holenderki w ogóle nie podobały i tęskniłem za Polkami ;]
  • 0

#29
Vici

Vici

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 6 postów
bo w Holandi jest teraz dużo emigrantek z Polski i do tych najładniejszych możesz śmiało powiedzieć cześć z reszta podobnie jak w UK a co do Pań to znam tylko jedna która ćwiczy ale tylko co jakiś czas gdy pokłóci się ze swoim chłopakiem a gdy już się pogodzą to wszystko wraca do "normy" w sumie na to czy ktoś ćwiczy czy nie maja wpływ znajomi bo jeśli ktoś ćwiczy to samemu nie jest już tak "głupio"
  • 0

#30
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów

Myślę, że sporo winy leży w edukacji. W szkołach ledwo co się przebąkuje o zaletach sportu, a już zupełnie nie wspomina się o jakichś zasadach, jak co robić, żeby podwyższać poprzeczkę stopniowo, jak często ćwiczyć itd. Niby jest wf, ale jak ktoś nie lubi grać w piłkę albo kosza to najczęściej zostaje mu siedzenie na ławce. U pań to już w ogóle, jak sobie przypomnę czasy szkolne, to dla nich jedynym ruchem na wfie była walka o zajęcie miejsca na ławce.

Na studiach dopiero wprowadza się system sekcji, ale jak ktoś 20 lat trenował siedzenie na ławce, to najczęściej jest już za późno.


Fajny widok gdy na wf dziewczyn 2-3 ćwiczyły, a reszta siedziała na lawce :D
  • 0

#31
orba

orba

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 430 postów
  • LokalizacjaPoznań
Hym to ja napiszę inaczej. Weszłam do mojej siłki po raz pierwszy. Trener mnie oprowadził i przy okazji opowiedział co i jak. "Tu (1 sala) ćwiczą panie", idziemy do drugiej i tekst "tu ćwiczą panowie" a do 3 sali, gdzie można się połamać o krążki i resztę żelastwa, nawet mnie nie zaprowadził :P Ostatnio nabijałam się z Oprowadzającego, że skazał mnie na czerwone i zielone hantelki i co ma mi teraz do powiedzenia? Przyznał wprost, że od wielu lat tam pracuje i jestem pierwszą kobietą, która sama poszła na wolne ciężary. Nie powiem, że było łatwo bo panowie najpierw przestali swobodnie rozmawiać a potem gapili się na mnie. Pewnie się przy nich nie czułam a tym bardziej, że wszędzie lustra. Teraz jest luz a to dopiero 3 miesiące. Fakt, że nie odpuściłam, widać u mnie progres i zainteresowanie sportem ale czy nie byłoby prościej nie dzielić siłki na tą dla pań i tą dla panów? Niestety takie podziały są znacznie częściej i wcale się niektórym kobietom nie dziwię, że nie mają ochoty na sport zbiorowy.
  • 0
Każdy ma swego uciekającego króliczka

#32
Mageusz

Mageusz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 224 postów
Ale panie po części też chyba sobie tworzą takie podziały, bo myślą, że jak wezmą sztangę do ręki to od razu staną się umięśnionymi kulturystkami, czego większość raczej nie chce :D Kwestia po prostu świadomości, ale fakt, że chociaż trener mógłby nie pogłębiać stereotypów.
  • 0
"Ilekroć znajdziesz się po stronie większości zastanów się przez chwilę" Mark Twain




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych