Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening metabolityczny.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1
phpl

phpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 146 postów
Witam, przedstawię wam trening który na wakacjach pomógł mi zmniejszyć obwód pasa i w przybraniu paru kg mięśni ( 10 cm w pasie mniej - tylko 2 kg).

Filmik przedstawiający:



Timer:

http://www.online-st...r/?c=bwopuszc8e

Wykonywałem go 2 razy w tygodniu, Efekty miałem szybsze gdy oprócz tego zaprzestałem pochłaniać słodycze, zwiększyłem ilość posiłków mięsnych i nabiału( mleko, twaróg) i dodałem posiłek składający się z warzyw, 6 posiłków dziennie.

Moje porady:
- Burpees wykonujemy z pompką i wyskokiem
- W mountian climbers staramy się mieć plecy prosto ( można utrudnić cwiczenie robiąc ruch lewym kolanem do prawego łokcia i prawym kolanem do lewego łokcia)
- Ćwiczymy jak najszybciej i trzymamy się timera ( po 2 miesiącach byłem w stanie zrobić 5 interwałów - teraz tylko 2)
- Można łączyć z treningiem kalistenicznym.

Po dobrze wykonanym treningu można zwymiotować, człowiek poci się jeszcze przez jakiś czas, bicie serca przyśpieszone, trudności w oddychaniu.
  • 0

#2
Raizel

Raizel

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 21 postów
Też osobiście jestem zwolennikiem tego typów ćwiczeń, nie potrzeba na nie wiele czasu i pracują nad twoją psychiką gdy już nie możesz, a jesteś w połowie.
Bardzo męczące, aktualnie robię 5ćw po 20s i przerwa 90s, 10 serii - 30min
  • 0

#3
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
30min czegoś takiego??
  • 0

#4
Raizel

Raizel

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 21 postów
Ćwiczeń tego typu.
  • 0

#5
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Ćwiczeń tego typu.

podaj dokładne nazwy tych ćwiczeń
z tego video to widziałem, ale tam jest chyba 3 ćwiczenia, co jeszcze dodajesz i w jakiej kolejności ?

to coś w stylu tabat'a, 8 rund - 20s wysiłku i 10s przerwy, tylko trwa 4'

na wysokiej intensywności ze słabą wydolnością tlenową, bądź z dobrą wydolnością tlenową, lecz ciężko wytrzymać na pełnej mocy
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#6
Raizel

Raizel

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 21 postów
Niektóre ćw aż ciężko nazwać, trzeba zobaczyć, ale postaram się wytłumaczyć.

I

1. Burpees - pompki z podskokami
2. step up taps - pojedyncze podskoki na krzesło/ławeczke naprzemiennie nogami, noga która jest na krześle/ławeczce (jest najbardziej obciążona i z niej się wybijasz zmieniając nogę), noga która spada na ziemie uderza ją z małą mocą.
3. Przysiad (szeroko nogi) > wybicie i obrót o 180* (i tak w raz lewo raz w prawo, by się w głowie nie zakręciło). To ćwiczenie to osobiście później te przysiady są płytkie gdyż już nie mogę głębokich zrobić ;p
4. Side to side jumps - skoki przez np. ręcznik(jakąś linie), ze złączonymi (lub prawie) nogami, oczywiście na boki
5. Plank pushups, ciężko wyjaśnić ale znalazłem filmik (trochę ciężej ze złączonymi nogami), wolne i kontrolowane ruchy -

II

A – Przysiady z rękoma skierowanymi ku górze
B – Pompki (dół – nogi szeroko, góra(wydech) - nogi wąsko [dynamicznie]
C – Prone Cobras (na barki) - - ja robię bez unoszenia nóg, ale ręce przez całe 20s nie mogą dotknąć ziemi, też kontrolowane ruchy, kciuki ku górze. Można sobie liczyć 3s na zewnątrz przytrzymać sekundę i z powrotem, przy zetknięciu się kciuków, łącze je poziomo i jak się oderwą to z powrotem ku górze.
D - Pajacyki
E – Mountain climbers - - polecam intensywniej

III

1. High knees
2. Mountain climbers ze złączonymi nogami
3. Tak jak unoszenie ugiętych nóg zwisając na drążku, tylko że leżąc na podłodze, łydki dotykają ud, staramy się lekko unieść część lędźwiową i ręce rozłożone wzdłuż tłowia.


Każde ćw. trwa 20s i przerwa 90s. Osobiście robię 10 serii, po skończeniu powinniście kapać potem.
Aplikację do pomiarów ściągnąłem z Androida można wyszukać HIIT

Można zmieniać i eksperymentować, ale tak ja robię wg programu.
tzn. aktualnie tylko 1-wszy plan raz w tyg.
Będę mógł więcej dorzucić później.
  • 0

#7
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
repa masz za to :)

Każde ćw. trwa 20s i przerwa 90s. Osobiście robię 10 serii

ale te 90s mnie martwi :s
wiem, że to ma być mocno intensywny, temu się nie dziwie, że dasz rady zrobić z 10serii, jabyś przerwy skrócił do minimum, to tyle byś nie podciągnął, a trening trwał by znacznie krócej i efekt być może taki sam :P
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#8
Raizel

Raizel

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 21 postów
Sam nie wiem jak by było korzystniej, ale ważne żebyś ten trening ,,poczuł". Dla mnie te 60s to jednak byłoby za mało na regeneracje by być gotowym do kolejnej serii.
  • 0

#9
Soundchaser

Soundchaser

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 34 postów
Hmm wszystkie ćwiczenia które podał raizel są bardzo dobre. Wszystkie robiłem jak zrobiłem całe Insanity, tylko tam jest więcej ćwiczeń w serii niezły wycisk koszulka spodnie cale mokre od potu.
  • 0

#10
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
żadne odkrycie, wszystko na bazie interwałów, circuitów i tabaty. Najpotężniejszy spalacz tłuszczu.
  • 0

#11
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk

żadne odkrycie, wszystko na bazie interwałów, circuitów i tabaty. Najpotężniejszy spalacz tłuszczu.


Jeśli będzie robił 90 sekund przerwy, to ciężko z tym spalaniem tłuszczu.
Chyba, że będzie to 90 sekund aktywnego odpoczynku, np. skakanka lub shadow boxing.
  • 0

#12
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
Mówiłem że na bazie tych metod. Każdy układa pod siebie, u mnie pomiędzy ćwiczeniami jest tylko 30sek.
  • 0

#13
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
wg. planów Ross'iego [ICT oraz EIT] to nie robi się przerwy [lecz nie w każdym ćwiczeniu], ja chociaż nie robiłem, tylko pauza na złapanie oddechu była :)
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#14
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
ja robie wg swoich planów i efekty mam
  • 0

#15
lkowal90

lkowal90

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 97 postów

Witam, przedstawię wam trening który na wakacjach pomógł mi zmniejszyć obwód pasa i w przybraniu paru kg mięśni ( 10 cm w pasie mniej - tylko 2 kg).

Filmik przedstawiający:



Timer:

http://www.online-st...r/?c=bwopuszc8e

Wykonywałem go 2 razy w tygodniu, Efekty miałem szybsze gdy oprócz tego zaprzestałem pochłaniać słodycze, zwiększyłem ilość posiłków mięsnych i nabiału( mleko, twaróg) i dodałem posiłek składający się z warzyw, 6 posiłków dziennie.

Moje porady:
- Burpees wykonujemy z pompką i wyskokiem
- W mountian climbers staramy się mieć plecy prosto
- Ćwiczymy jak najszybciej i trzymamy się timera ( po 2 miesiącach byłem w stanie zrobić 5 interwałów - teraz tylko 2)
- Można łączyć z treningiem kalistenicznym.

Po dobrze wykonanym treningu można zwymiotować, człowiek poci się jeszcze przez jakiś czas, bicie serca przyśpieszone, trudności w oddychaniu.


Czyli wykonujemy te 3 ćwiczenia tak jak na tym filmiku( 1 ćw 30 sekund następnie od razu 2 ćw 30 sekund i 3 tak samo) następnie odpoczywamy 30 sekund i ile razy to powtarzamy? Chyba że źle to zrozumiałem.
  • 0

#16
phpl

phpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 146 postów
Robimy skip 30 sek, po tym burpees 30 sek( z pompką i wyskokiem), po tym 30 sek mountian climbers( ciało proste), 30 sek przerwy, 30 sek skokow obunoz z dzwiganiem kolan do klatki, 30 sek przerwy. I powtarzamy wszystko pare razy. RObimy max 5 interwałow, max 15 min
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych