Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Jakie ćwiczenia na początek na siłę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1
grax

grax

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 12 postów
Witajcie forumowicze!

Jeżeli chodzi o tematy związane z kalisteniką to jestem bardziej nowicjusz. Jeżeli chodzi o ćwiczenia i treningi to nie :)

Od 11 lat ćwiczę sobie akroabtykę i tańczę taniec Breakdance. Predyspozycje mam jak najbardziej. Ostatnio oglądałem i zainteresowała mnie kalistenika. Chciałbym zacząć.

Proszę Was o takie rady (czytałem FAQ), ale proszę jakie najlepiej dla mnie by było:

1. Stanie na rękach, mostki itp bez żdnego problemu robię, ćwiczę codzienne brzuszki 3x po 100.
2. Jakie ćwiczenia na początek na siłe ćwiczyć i w jakich ilościach?
3. Proszę o rady w ogóle co najpierw ćwiczyć od najprostszych rzeczy i jak z czasem iść w trudniejsze elementy?

Głównie zależy mi co najpierw i do jakiego momentu ćwiczyć (co muszę już umieć wykonać, aby iść dalej).

Jeżeli czegoś nie napisałem i macie zapytanie to proszę :) Odpiszę.

Dzięki!
  • 0

#2
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
No jak masz tyle stażu, to powinieneś wiedzieć co robić... Widzę na awatarze Twoim to jest moc. Twoim problemem jest bardziej definicja kalisteniki aniżeli jakiekolwiek ćwiczenia. Chyba, że masz teraz inny cel. To polecam FAQ z forum naszego oraz książkę Skazanego na trening. Są tam ćwiczenia bardzo łatwe dla nowicjuszy, itp. Wszystko w jak najlepszym porządku. Jesli jednak nie chcesz ćwiczyć jak jest w tej książce, w ogóle jej nie kupuj. ;) Przejrzyj FAQ i zrozumiesz o co chodzi.
  • 0

#3
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
1. Jaki jest cel robienia 300 brzuszków dziennie? -.-
2. Jeśli masz opanowaną technikę, na siłę ćwiczenia, w których dasz radę zrobić 2-6 powtórzeń w pełnym zakresie.
3. Większość osób powie "ćwicz według Skazanego". Prostsze wersje ćwiczeń pozwolą Tobie wyrobić nienaganną technikę, która jest bardzo ważna. Dlatego polecam przejrzeć lub przeczytać książkę "Skazany na trening" Wade'a lub "Trening siłowy bez sprzętu" Lafaya.
  • 0

#4
grax

grax

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 12 postów

No jak masz tyle stażu, to powinieneś wiedzieć co robić... Widzę na awatarze Twoim to jest moc. Twoim problemem jest bardziej definicja kalisteniki aniżeli jakiekolwiek ćwiczenia. Chyba, że masz teraz inny cel. To polecam FAQ z forum naszego oraz książkę Skazanego na trening. Są tam ćwiczenia bardzo łatwe dla nowicjuszy, itp. Wszystko w jak najlepszym porządku. Jesli jednak nie chcesz ćwiczyć jak jest w tej książce, w ogóle jej nie kupuj. ;) Przejrzyj FAQ i zrozumiesz o co chodzi.


Czyli co po kolei zacząć itp znajdę w FAQ tak? A jeżeli chodzi o ilość itp na początek to czy jest jakiś zdefiniowany plan czy to zależy indywidualnie?

Słownik ćwiczeń widziałem, ale jakie etapy po kolei to nie wiem.

Proszę o radę co ćwiczyć najpierw i jak się posuwać dalej stopniowo z ćwiczeniami.
  • 0

#5
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Na forum dość polecamy książkę skazany na trening bo zawiera ona wszelkie podstawy, i ten tytuł także odpowiada na wiele pytań na początku przygody z kalisteniką. Wiec zachęcam do sięgnięcia do tej książki. Jak już wspomniano wyżej nie wiem jakie są twoje cele ale robienie 300 brzuszków dziennie na dłuższą metę nic nie daje, ok zbudowałeś wytrzymałość ale bombardujesz swój układ nerwowy stale jednym bodźcem nie pomaga to w rozwijaniu siły jak i masy mięśnia.

Edit: Jeżeli ćwiczysz akrobatykę jak i Bd to podstawy masz na pewno solidne, nie rozumiem tylko o co Ci chodzi z tym:

Głównie zależy mi co najpierw i do jakiego momentu ćwiczyć (co muszę już umieć wykonać, aby iść dalej).


Zapewne gdzieś trafiłeś na poziomy jakiejś grupy ST ale pewny nie jestem...
  • 0

#6
Tayshren

Tayshren

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 33 postów
Pytanie co chcesz osiągnąć, jaki masz cel ? Zwiększyć siłę ? Co konkretnie Cię konkretnie zainteresowało w kalistenicę ? Jak dla mnie to jest dość istotna informacja jeżeli mamy Ci jakoś doradzić :).
  • 0

#7
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Jeśli zależy Ci na zbudowaniu siły, to ważne jest każde ćwiczenie z wielkiej 6. Umiesz stać na rękach, więc rób pompki w staniu na rękach. Bardzo ważne bedą też pompki, podciągania, mostki. Jeśli chcesz budować siłę, to nie rób więcej niż 6 powtórzeń. Wybierz więc trudny wariant ćwiczenia. Masz doświadczenie, więc nie musisz zaczynać od 1 kroku w każdym ćwiczeniu. Polecam jednak dojść do progu przejścia podanego w książce czyli ok. 20 powtórzeń. Wprawdzie gdy robisz powyżej 6 powtórzeń bardziej pracujesz nad wytrzymałością niż siłą ale wytrzymałość też jest ważna a siła bardziej rośnie gdy jest trenowana cyklicznie. Więc po przejściu do kolejnego ćwiczenia gdy zaczniesz wykonywać po ok. 5 powtórzeń odczujemy szybki wzrost siły. Mam nadzieję, że opisałem to w miarę czytelnie:)
  • 0

#8
grax

grax

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 12 postów
Ok właśnie sobie zamówiłem książkę.
A jaką książkę polecicie jeżeli chodzi o odżywianie i dietę dla dobrych rezultatów. Jest coś takiego dotyczącego odżywiania?
  • 0

#9
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
"Skuteczne odżywanie w treningu i sporcie" - Olivier Lafay
  • 0

#10
grax

grax

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 12 postów
Dzięki. Pozamawiane :) Będę miał co czytać.
Mam nadzieję, że jak się do tego zastosuję to będą z czasem duże rezultaty :)
  • 0

#11
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
pamiętaj jednak ze w miesiąc super efektów nie otrzymasz, na to potrzeba długotrwałego procesu liczonego w miesiącach a czasem nawet latach. Pamiętaj też że dieta to głównie zmiana nawyków żywieniowych na lepsze :)
  • 0

#12
grax

grax

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 12 postów
Myślę, że mam już predyspozycję, więc będzie szybciej niż jakbym w ogóle od podstaw zaczynał :)

Tylko się zastanawiam czy np to, że mam dość umięśnione nogi, uda nie będzie przeszkodą i utrudnieniem. Ogólnie mam 180cm wzrostu i ważę 83kg.
  • 0

#13
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Jeśli tylko nie jesteś za bardzo otłuszczony to nie powinno być problemu (a widać po fotce że nie), dodatkowy zbędny balast zawsze wszystko utrudnia. I raczej bym nie przesadzał z tymi nogami bo o ile nie ma jakiejś znacznej dysproporcji co do reszty ciała nie powinny w niczym przeszkadzać.
  • 0

#14
grax

grax

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 12 postów

Jeśli tylko nie jesteś za bardzo otłuszczony to nie powinno być problemu (a widać po fotce że nie), dodatkowy zbędny balast zawsze wszystko utrudnia. I raczej bym nie przesadzał z tymi nogami bo o ile nie ma jakiejś znacznej dysproporcji co do reszty ciała nie powinny w niczym przeszkadzać.


a tym sęk, że ja nóg nie ćwicze w ogóle, ale tańcze breakdance, więc nogami się dużo pracuję, a poza treningami mam trochę statyczną pracę (informatyk) i dość dużo siedzę przy biurku. Może dlatego.
  • 0

#15
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Ja ponad pół życia trenuje i używam do tego nóg, nie chce żeby to zabrzmiało narcystycznie lub kolokwialnie ale "kawałek nogi posiadam" swoje na siłowni i parkiecie wypracowały i w niczym mi to nie przeszkadza ;)
  • 0

#16
grax

grax

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 12 postów

Ja ponad pół życia trenuje i używam do tego nóg, nie chce żeby to zabrzmiało narcystycznie lub kolokwialnie ale "kawałek nogi posiadam" swoje na siłowni i parkiecie wypracowały i w niczym mi to nie przeszkadza ;)


a masz jakiś swój filmik w necie jak robisz różne ćwiczenia - jakąś składanke :)
  • 0

#17
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Dokładnie mk. ;) Nogi to najważniejsza część ciała. ;) Też kiedyś gdzieś miałem trening nóg, nie ćwiczyłem ich, ale po przeczytaniu artykułu, zmieniłem zdanie. ;)
  • 0

#18
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów


Ja ponad pół życia trenuje i używam do tego nóg, nie chce żeby to zabrzmiało narcystycznie lub kolokwialnie ale "kawałek nogi posiadam" swoje na siłowni i parkiecie wypracowały i w niczym mi to nie przeszkadza ;)


a masz jakiś swój filmik w necie jak robisz różne ćwiczenia - jakąś składanke :)


Nie mam, nigdy się czymś takim nie zajmowałem, a cały czas gdy chcę coś złożyć to stwierdzam, "to jeszcze nie ten czas". Powiedzmy że mam wieczny niedosyt :D
  • 0

#19
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Tak. Nogi to wielki rezerwuar siły. wystarczy spojrzeć na ciężarowców. nie można być silnym facetem mając słabe nogi! Pomijam już aspekt zwiększonego wydzielania testosteronu przy treningu nóg. niech to będzie bonusem;D
  • 0

#20
grax

grax

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 12 postów
Ja nie muszę w ogóle ćwiczyć nóg a i tak mam rozbudowane :)[/align]
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych