Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan treningowy. Zmienić coś? Dodać? Wyrzucić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1
Rastafar

Rastafar

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 25 postów
Czołem!:)
Chciałbym prosić o ocenę mojego planu treningowego:)

Tak jak pisałem w "Przedstaw się":
lat 16, weganizm, jakieś pojęcie na temat ćwiczeń i staż jest.

Więc wygląda to u mnie tak:

-seria po 30 pompek
*ręce blisko
*ręce równo z ramionami
*ręce w odległości (przy ugięciu w łokciu kąt prosty)
-brzuch robię "ABS'em 8min" co 2 dni
-drążek to seria 10 na nachwycie i podchwycie 3x dziennie
-wynosy łydek seria 50 co 2 dni, rozluźnienie po ABS 8min

To jest/był plan treningowy, który robiłem żeby zwyczajnie coś robić, ale zamierzam coś do niego dodać, zaangażować się w to bardziej. Może jakieś rady, propozycje nowych ćwiczeń?:)

Pozdrawiam, Rastafar:)
  • 0

#2
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Dodaj cwiczenia na nogi (dwójki i czwórki, bo na łydki widzę masz) oraz dodaj coś na prostowniki grzbietu. Ułóż kilkudniowy plan treningowy.
Stretching.
  • 0

#3
Maycky

Maycky

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 73 postów
Nie podciągaj się codziennie, chyba ze "smarowanie gwintów" robisz.
Tak jak wiewioreq powiedział: rozbij trening na kilka dni obszarami które będziesz trenował
  • 0

#4
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Przygotować trening split lub FBW,bardziej polecam na dzień dzisiejszy split podzielić na partie i działać, nie powinno ci to zabierać w trakcie dnia dużo czasu.
  • 0

#5
Rastafar

Rastafar

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 25 postów
Myślę, że w takim razie odpowiednim treningiem będzie dla mnie "Program treningowy IV".
W ciągu zimy przyswoję trochę nowych pojęć i ćwiczeń, postaram się ułożyć pasujący plan dla siebie. Czy coś takiego będzie odpowiednie? Czy może lepiej od razu ułożyć swój plan ćwiczeń?
Do tego chciałbym dodać coś na kardio, np. bieganie w niedziele. Malamut w domu to dodatkowa motywacja jak i obowiązek.
  • 0
"...jak gówno z siebie dajesz, to do ciebie wraca..."

#6
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Nie napisałeś jak często trenujesz i co robisz konkretnego dnia. Rób jeden rodzaj pompek. Jeśli zauważysz w nich stagnację, wtedy zmień ułożenie rąk itp. by dodać nowe bodźce. Jeśli od początku fundujesz w pompkach wszystkie możliwe ustawienia, to czym będziesz chciał zaskoczyć organizm przy zatrzymaniu progresu?!

Ciężko udzielić Ci konkretnych wskazówek w krótkim poście. Zachęcam Cię do przeczytania FAQ, książki "Skazany Na Trening" i udziału w naszych seminariach:)
  • 0

#7
Rastafar

Rastafar

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 25 postów
Staram się ćwiczyć codziennie. Nie traktowałem tego jako konkretne ćwiczenia mające zwiększyć siłę, a raczej jako rutyna, która ma ją w miarę utrzymać.
Sporo przeczytałem, ale dalej wiele przede mną. Jeszcze jakiś czas będę doczytywał nowe rzeczy, ale wiem już, że ta "rutyna" którą była nie do końca odpowiednia.
Dlatego też pytanie, które jest w moim poście wyżej - czy dopóki nie dowiem się wszystkiego i nie ułożę odpowiedniego dla mojego organizmu plany treningowego, mogę bez ryzyka korzystać z Programu Treningowego IV?:)
  • 0
"...jak gówno z siebie dajesz, to do ciebie wraca..."

#8
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Nie za dużo od razu? A co jest Twoim celem? Siła, wytrzymałość?
  • 0

#9
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Codzienne treningi to za dużo. Gdzie czas na regenerację?! Przeczytaj nasze FAQ, tam masz wiele informacji podanych w krótki i przystępny sposób.
  • 0

#10
Rastafar

Rastafar

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 25 postów
Przeczytałem. Widocznie nie wszystko zrozumiałem lub przeczytałem zbyt szybko. No nic, czytam raz jeszcze. Odezwę się wieczorem z, mam nadzieję, ułożonym planem treningowym;)
  • 0
"...jak gówno z siebie dajesz, to do ciebie wraca..."

#11
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Też robiłem kiedyś ten plan ABS 8 minut. Całkiem spoko wspominam :) Ale z czasem, jak wzmocnisz mięśnie przerzuć się na wariacje wznosów nóg.
  • 0
Dołączona grafika

#12
Rastafar

Rastafar

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 25 postów
Jeszcze raz przeczytałem FAQ, jego odsyłacze i inne artykuły. Jeśli możecie, spróbujcie powiedzieć coś jeszcze o tym planie treningowym:

Poniedziałek:
Plank/Krzesełko (pytanie tylko czy ile maksymalnie wytrzymam, czy zacząć od danego czasu i zwiększać go stopniowo?)
Stretching

Wtorek:

Środa:
Pompki:
*seria 1 - 5 powtórzeń (+1 co 2 tygodnie)
*seria 2 - 5 powtórzeń (+1 co 4 tygodnie)
Wynosy nóg:
*seria 1 - 5 powtórzeń (+1 co 2 tygodnie)
*seria 2 - 5 powtórzeń (+1 co 4 tygodnie)
Stretching

Czwartek:

Piątek:
Drążek, nachwyt:
*seria 1 - 5 powtórzeń (+1 co 2 tygodnie)
*seria 2 - 5 powtórzeń (+1 co 4 tygodnie)
Przysiady:
*seria 1 - 10 powtórzeń (+1 co 2 tygodnie)
*seria 2 - 10 powtórzeń (+1 co 4 tygodnie)
Stretching

Sobota:

Niedziela:
Skakanka, bieg (w zależności od ilości wolnego czasu)
  • 0
"...jak gówno z siebie dajesz, to do ciebie wraca..."

#13
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Od razu lepiej. Co do krzesełka, to ja bym robił powoli... Raz na wyzwania zrobiłem max przysiadów i później 6 dni chodziłem kulawy. :D Nie polecam. ;)
  • 0

#14
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Jedyne co to dość szybki progres zakładasz, z początku progres będzie szedł dość dobrze ale potem zapewne się zablokuje i nie dasz rady dołożyć co tydzień jednego powtórzenia np w pull upach czy wznosach.
  • 0

#15
Rastafar

Rastafar

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 25 postów
O tym też myślałem, bo na początku wstawiłem tam "+5" zamiast "+1", co trochę mnie przeraziło wybiegając w przyszłość.
Czy +1 co 2 tyg. w serii 1 i +1 co 4 tyg. w serii 2, tak jak wygląda to teraz, będą odpowiednie?
  • 0
"...jak gówno z siebie dajesz, to do ciebie wraca..."

#16
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów

O tym też myślałem, bo na początku wstawiłem tam "+5" zamiast "+1", co trochę mnie przeraziło wybiegając w przyszłość.
Czy +1 co 2 tyg. w serii 1 i +1 co 4 tyg. w serii 2, tak jak wygląda to teraz, będą odpowiednie?


Co będzie odpowiednie to pokaże czas:) Trenuj regularnie, technicznie i stopniowo a na pewno będzie progresja a jak się zdaży że nie uda Ci się przez jakiś czas dołożyć powtórzeń to ćwicz dalej, urozmaicaj trening itp.

Na pewno sztywno trzymał się tego nie będziesz bo to jest niemożliwe. Bo chociażby drążek, patrząć na planowaną progresję za pół roku w pierwszej serii powinieneś 17 razy się podciągać cały czas zachowując swoją technikę a wątpię abyś tak szybko do tego doszedł no chyba że już teraz się ponad 10 razy podciągasz.

W każdym bądz razie fajnie że masz harmonogram progresji ale pamiętaj że to tylko taka pomoc która musi być elastyczna i może ulegać zmianom.
  • 0

#17
Rastafar

Rastafar

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 25 postów
Oczywiście, wszystko zależy od tego jak będzie zachowywał się mój organizm i jak długo będę w stanie wyhamować chęć zrobienia czegoś nowego:)

Co do tego drążka - tak, w tej chwili jestem w stanie podciągnąć się 13 razy, ale myślę że lepiej będzie, kiedy zacznę od tych 5tek. W tym czasie jeszcze bardziej zagłębię się w ten temat i będę miał dużo większe pole do manewru różnymi ćwiczeniami:)
  • 0
"...jak gówno z siebie dajesz, to do ciebie wraca..."

#18
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów
Właśnie mądrze z tym drążkiem zaczynasz zacznij od 5 i rób dokładnie technicznie, powoli i bez ruchów nogą a wykorzystasz maksymalnie potencjał tego ćwiczenia i myślę że za te pół roku efekty będą naprawdę dobre.

Sam jestem w stanie podciągnąć się ponad 10 razy, nie do konca tak technicznie jak to powinno, zrobic sporo pompek itp ale zaczalem od 1 kroków skazanego i robie juz je 4 tydzien i jeszcze trochę chcę posiedzieć w nich bo robiąc je naprawdę technicznie mogą sporo dać. Do tego wplatam ćwiczenia izometryczne.

Czasami też coś tam dodatkowo dodam ale to na zasadzie takiej ,,zabawy" a nie na stałe .
  • 0

#19
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Teraz od razu lepiej, podoba mi się Twoje podejście. Doczytałeś, zrewidowałeś plany, jestes otwarty na rady. Trzymam kciuki za postępy:)
  • 0

#20
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Oczywiście, wszystko zależy od tego jak będzie zachowywał się mój organizm i jak długo będę w stanie wyhamować chęć zrobienia czegoś nowego:)

Co do tego drążka - tak, w tej chwili jestem w stanie podciągnąć się 13 razy, ale myślę że lepiej będzie, kiedy zacznę od tych 5tek. W tym czasie jeszcze bardziej zagłębię się w ten temat i będę miał dużo większe pole do manewru różnymi ćwiczeniami:)


Dokładnie kwestia czasu, troszkę oczytania i dopasujesz dla siebie idealny plan:) Więcej różnych ćwiczeń nie znaczy zawsze lepiej, kwestia to dobre dopasowanie do poziomu własnego zaawansowania i naprawdę można mieć fajne workouty :D
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych