Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

trening cardio


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1
workout

workout

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 29 postów
co myslicie o treningu cardio jakie ćwiczenia byście zaproponowali ? można go łączyć z kali?
  • 0

#2
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

co myslicie o treningu cardio jakie ćwiczenia byście zaproponowali ? można go łączyć z kali?

oczywiście, że można i wypadało by, jeśli chcesz poprawić swoją kondycją i ew. wygląd
polecam bieganie,
oraz jako rozgrzewka przed kali - skakanka, w różnych wariantach, tempie, odbicia - skokach przez kilka/naście minut
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#3
gwynbleidd

gwynbleidd

    Sky is the limit

  • Użytkownik
  • 245 postów
  • LokalizacjaPoznań
Również polecam skakankę przed każdym treningiem kali.
Biegać akurat nie lubię, ale za to kocham rower - też doskonały jak kardio czy trening aerobowy.

Chętnie poczytam również o innych Waszych propozycjach na zimowy trening kardio.
  • 0

#4
Maycky

Maycky

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 73 postów
Basen polecam - szczególnie jak jest tak zimno jak dziś.
Tabata
Skakanka
Walka z cieniem
  • 0

#5
gwynbleidd

gwynbleidd

    Sky is the limit

  • Użytkownik
  • 245 postów
  • LokalizacjaPoznań
Tabata mnie zainteresowała... tylko zastanawiam się czy robi się jedną sesję 4min i już? Czy kilka 4min sesji pod rząd?
  • 0

#6
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Ja polecam ćwiczenia z masą własnego ciała także bez sprzętu. Lepsze od skakanki, a puls idzie niesamowicie w gorę.


masakra zróbcie takich 30 to będzie dobrze i to w kilku seriach. 10 już daje po....
przeróżne skoki, wyrzuty nóg-razem, na przemian w podporze. pajacyki itp.
coś i takiego można zrobić
 
Tabata jest ciężka dla początkujących, ale daję także po.....
 
Może dla tego, że skakanka nie daje mi rady :)
I jeszcze jedno
  • 0

#7
workout

workout

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 29 postów
dzięki wielkie na pewno dołączę te ćwiczenie do swojego treningu;d
  • 0

#8
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Tabata mnie zainteresowała... tylko zastanawiam się czy robi się jedną sesję 4min i już? Czy kilka 4min sesji pod rząd?


8-12 serii po 20 sekund pracy na 10 sekund przerwy
Tabate 2-3 razy w miesiącu max. Zrób a przekonasz się czemu :)
  • 0

#9
gwynbleidd

gwynbleidd

    Sky is the limit

  • Użytkownik
  • 245 postów
  • LokalizacjaPoznań


Tabata mnie zainteresowała... tylko zastanawiam się czy robi się jedną sesję 4min i już? Czy kilka 4min sesji pod rząd?


8-12 serii po 20 sekund pracy na 10 sekund przerwy
Tabate 2-3 razy w miesiącu max. Zrób a przekonasz się czemu :)


Trochę poczytałem i dochodzę do wniosku, że to o wiele trudniejsze niż się wydaje.
Dodam to na razie sobie raz w tygodniu, przynajmniej taki mam zamiar.
Ta wydaje się ciekawa:

  • 0

#10
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Na tym kanale znalazłem kilka ciekawych ćwiczeń także https://www.youtube....s?feature=watch
 
A idę tym ćwiczeniem pobawię się terazx Bardzo spodobało mi się :)
  • 0

#11
Maycky

Maycky

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 73 postów


Tabata mnie zainteresowała... tylko zastanawiam się czy robi się jedną sesję 4min i już? Czy kilka 4min sesji pod rząd?


8-12 serii po 20 sekund pracy na 10 sekund przerwy
Tabate 2-3 razy w miesiącu max. Zrób a przekonasz się czemu :)


Są dwa sposoby robienia tabaty:
- wybierasz ćwiczenie ogólnorozwojowe np Burpees i 4 minuty jedziesz
-wybierasz sobie dwa-trzy ćwiczenia(np. pompki, przysiady, brzuszki) i jedziesz 3x tabate pod rząd bez przerwy - czyli 12 minut ćwiczeń

Jeżeli chcesz mieć jakiś stały i wymierny efekt - możesz ją robić co 2 dni 3x w tygodniu
  • 0

#12
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk



Tabata mnie zainteresowała... tylko zastanawiam się czy robi się jedną sesję 4min i już? Czy kilka 4min sesji pod rząd?


8-12 serii po 20 sekund pracy na 10 sekund przerwy
Tabate 2-3 razy w miesiącu max. Zrób a przekonasz się czemu :)


Są dwa sposoby robienia tabaty:
- wybierasz ćwiczenie ogólnorozwojowe np Burpees i 4 minuty jedziesz
-wybierasz sobie dwa-trzy ćwiczenia(np. pompki, przysiady, brzuszki) i jedziesz 3x tabate pod rząd bez przerwy - czyli 12 minut ćwiczeń

Jeżeli chcesz mieć jakiś stały i wymierny efekt - możesz ją robić co 2 dni 3x w tygodniu


Robiłeś kiedykolwiek Tabatę?
  • 0

#13
Maycky

Maycky

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 73 postów
Robie ją regularnie zamiast biegania 3 razy w tygodniu. Takie miałem zalecenia trenera od MMA i się ich trzymam i widzę porządne efekty.
  • 0

#14
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Tabata mnie zainteresowała... tylko zastanawiam się czy robi się jedną sesję 4min i już? Czy kilka 4min sesji pod rząd?

ja kiedyś wpadłem na pomysł [nigdzie takiego podejścia nie znalazłem, nie pytałem nigdzie na forum, sam testowałem], że zrobiłem tabatę z pompek klasycznych, przysiadów i brzuszków, w ten sam dzień, po kilkuminutowej przerwie, oczywiście, nie robiłem tego typu treningu dzień w dzień, tylko wtedy kiedy czułem się dobrze i nie ćwiczyłem siłowo, to było kilkanaście miesięcy temu, chętnie powróciłbym ponownie do takiego podejścia :cool:
szczerze powiedziawszy 4minuty pierwszego ćwiczenia, to już można się spocić, a potem kolejne ćwiczenia :cool:
po tym treningu nie przetrenowałem się i nie byłem padnięty, nie kontynuowałem go, ponieważ, zapomniałem, brak czasu etc... :cool:

tabata składająca się z klasycznych pompek, a następnie brzuszki bądź przysiady z wymachami rąk w górę i do tyłu

4 minuty to bardzo dużo, jak robisz na maksymalnych obrotach i nie odpoczywasz zbyt długo, pierwsze sesje idą b. łatwo, lecz musisz wytrzymać z taką samą intensywnością do końca, jak z powolnisz to już nie zbyt efektywnie będziesz trenował XD
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#15
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów
Cardio..

Potrzebuje zrzucic pare kilogramow ale nienawidze biegac, dla mnie jest to po prostu strasznie nudne, nie wytrzymuje psychicznie na biezni, co innego ganianie za pilka, jak przychodzi do meczu to moge biegac az brakuje oddechu, takze bede chyba w ta strone kombinowal zeby biegac z pilka, kopac sobie i biec za nia..

Macie jakies inne pomysly?
  • 0

#16
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Na bieżni to mało zdziałasz. Najlepiej jest biegać w terenie.
  • 0

#17
Maycky

Maycky

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 73 postów

Basen polecam - szczególnie jak jest tak zimno jak dziś.
Tabata
Skakanka
Walka z cieniem


To ja tylko powtórzę, ew. serie z wielką ilością powtórzeń, lub trening obwodowy bez przerw między seriami
  • 0

#18
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Cardio..

Potrzebuje zrzucic pare kilogramow ale nienawidze biegac, dla mnie jest to po prostu strasznie nudne, nie wytrzymuje psychicznie na biezni, co innego ganianie za pilka, jak przychodzi do meczu to moge biegac az brakuje oddechu, takze bede chyba w ta strone kombinowal zeby biegac z pilka, kopac sobie i biec za nia..

Macie jakies inne pomysly?

na bieżni robi się odcinki szybkościowe, a czasami wybieganie [trzeba mieć mocną psychikę]
w parku, w lesie, po polu jest o wiele przyjemniej pobiegać, dobrze jest założyć i słuchać muzyki podczas biegu :cool:
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#19
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Cardio..

Potrzebuje zrzucic pare kilogramow ale nienawidze biegac, dla mnie jest to po prostu strasznie nudne, nie wytrzymuje psychicznie na biezni, co innego ganianie za pilka, jak przychodzi do meczu to moge biegac az brakuje oddechu, takze bede chyba w ta strone kombinowal zeby biegac z pilka, kopac sobie i biec za nia..

Macie jakies inne pomysly?


Zapisać/ pójść na treningi piłki nożnej czy za czym tam ganiasz ? Albo jakaś amatorska liga i tam ganiać ?
  • 0

#20
Rob PMC

Rob PMC

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 135 postów
skakanka ,interwały+biegi tlenowe,burpess np 100 podczas treningu ,basenik ,crossfit
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych