Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan Thomasa do oceny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1
vanthomas

vanthomas

    Nieustający w zdobywaniu celów

  • Użytkownik
  • 173 postów
Witam, prosił bym was doświadczonych w tej dziedzinie sportu do wypowiedzenia się i pomoce w miarę możliwości. I z góry dzięki za każde sugestie. Ostatnio ćwiczyłem wedle nie określonego planu a teraz chciał bym napisać go i ćwiczyć według niego. A mianowicie :

Poniedziałek : Plecy + biceps

1. Podciąganie się na drążku : 4-5 serii.
2. Ściąganie drążka za plecy [wyciągu] : 4-5 serii.
3. Wiosłowanie sztangą : 3 serie.
3. Wyciskanie sztangi w podporze o kolana : 3 serie.
4. Podciąganie się podchwytem [blisko ręce] : 4 serie.


Środa : Klata + triceps

1. Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej : 4 serie.
2. Pompki klasyczne : 3 serie.
3. Pompki rogi na równi z tułowiem : 3 serie.
4. Pompki nogi na podwyższeniu : 3 serie.
5. Pompki [ręce bardzo blisko siebie] : 5 serii
6. Dipy : 5 serii. [z obciążenie]

Piątek : Barki i nogi


1. Stanie na rękach : 2 serie.
2. Pompki na rękach : 4 serie
3. Unoszenie sztangi w przód : 3 serie.
4. Arnoldki : 4 serie.
5. Martwy ciąg z sztangą : 4 serie.
6. Przysiady : 4-5 serii.


Nie mam pomysłu co do ćwiczeń na nogi oraz barki i chciał bym też żebyście mi poprawili albo doradzili jeżeli ewentualnie mam coś źle.

Brzuch robię osobno we wtorki i środy. ;)[/align]
  • 0

#2
Spider

Spider

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 26 postów
na nogi przysiady i tu http://www.kulturystyka.pl/atlas/ masz wiele ćwiczeń na każdą partię, i jeszcze taka uwaga, ja od zawsze robiłem plecy biceps, klata triceps (tak polecali instruktorzy z siłowni), po przeczytaniu skazanego dowiedziałem się dlaczego plecy biceps to mięśnie ciągnące, klatka i triceps pchające wtedy lepiej wszystko współgra.
  • 0
Kiedy życie da ci w mordę, uśmiechnij się i z politowaniem powiedź ,,bijesz się jak ciota"

#3
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
Doświadczony może nie jestem, ale ile robisz powtórzeń? Na barki tak jak polecał mi chyba cassi pike-pushups( ) albo pompki w staniu na rękach. Na nogi możesz robić zwykłe przysiady, wykroki bez obciążenia, wznosy na palce(żeby wzmocnić łydki).
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#4
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Biceps i triceps to są mniejsze partie mięśniowe i potrzebują mniej dni na regenerację. Dlatego przykładowo triceps ćwiczymy podczas robienia klatki, ale dodatkowo można go w osobny dzień z plecami dopompować.
Jeśli chodzi o nogi: przysiady obowiązkowo. Można dodac jeszcze wyskoki, wall-sit, wykroki.
  • 0

#5
vanthomas

vanthomas

    Nieustający w zdobywaniu celów

  • Użytkownik
  • 173 postów
Martwy ciąg oraz przysiady dorzucę na nogi :P
  • 0

#6
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Jeżeli już ćwiczysz na siłowni to na barki świetne ćwiczenie to wycisko-podrzut takie wstępne ćwiczenie do rwania. Jednak barki są tylko jednym z wielu mięśni pracujących przy tym ćwiczeniu mocno obciążone także są nogi czworogłowy i pośladkowy wiec ćwiczenie będzie pasować ci do planu a w miarę jak będziesz robił postępy zamienisz je na klasyczne rwanie które jest ćwiczeniem genielanym i rozwija ciało w wielu płaszczyznach.
  • 0

#7
vanthomas

vanthomas

    Nieustający w zdobywaniu celów

  • Użytkownik
  • 173 postów
Ewentualnie mogę zamienić to ćwiczenie które podałeś na arnoldki bardzie by mi odpowiadały :P
  • 0

#8
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Arnoldki też są w porządku i godne polecenia, wielokrotnie to ćwiczenie widniało w mojej rozpisce :)
  • 0

#9
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów
Ja też bym raczej klatę połączył z tricepsem, a plecy z bicepsem, tak jak już napisali koledzy. W poniedziałek robisz dipsy i pompki wąskie, te ćwiczenia mocno działają na klatkę, więc może ona nie mieć czasu na całkowitą regenerację do środy. W środę masz klatę i biceps, a robisz podciąganie. Wiadomo, ten wariant mocno angażuje bicepsy, ale to jednak podstawowe ćwiczenie na plecy, które porządnie (?) :P wymęczyłeś dwa dni wcześniej. To mi właśnie trochę nie pasuje. Co do ostatniego dnia, to ja bym raczej robił pompki w staniu na rękach przed zwykłym staniem na rękach. Myślę, że podczas stania zmęczą Ci się barki i pompki nie będą już tak efektywne. Jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić. :P
  • 0
"Aby prze­być ty­siąc mil, trze­ba zro­bić pier­wszy krok." - Bruce Lee

#10
vanthomas

vanthomas

    Nieustający w zdobywaniu celów

  • Użytkownik
  • 173 postów
Popirawiłem :P Od jutra zaczynam z tym planem :D

Każdy kto się udzielił w wątku ma ode mnie plusika :]
  • 0

#11
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Co do pompek w staniu na rękach przed zwykłym staniem to trochę się z tym nie zgodzę, to jest tak jakby cofanie progresu zwykle idziemy od ćwiczenia łatwiejszego do trudniejszego nie odwrotnie. Moim zdaniem jeśli robisz pompki w staniu na rekach to zwykłe stanie możesz wyrzucić z planu lub zastąpić innym ćwiczeniem na barki np pike push ups, lub plank na boku. A stanie możesz wykonać np w czasie rozgrzewki jedną serię albo dwie. Zdaje się jest na forum cały temat z ćwiczeniami na barki więc będzie z czego wybierać :).

Edit: Link : http://kalistenikapo...hread-1120.html
  • 0

#12
vanthomas

vanthomas

    Nieustający w zdobywaniu celów

  • Użytkownik
  • 173 postów
Stanie na rękach zrobię jak mi radzicie w rozgrzewce 2x. za to dodałem w zamian za to ćwiczenie inne typowo z siłowni, które wzmocni barki do różnych ćwiczeń z street workaut'a :P I niema problemu z mieszaniem kali z typową siłką ?
  • 0

#13
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Problemu na pewno nie ma, osobiście tego nie robiłem ale jest to trening bardzo wszechstronny i że tak powiem z kalisteniki jak i kulturystyki będziesz czerpał korzyści.
  • 0

#14
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów

Co do pompek w staniu na rękach przed zwykłym staniem to trochę się z tym nie zgodzę, to jest tak jakby cofanie progresu zwykle idziemy od ćwiczenia łatwiejszego do trudniejszego nie odwrotnie.


Moim zdaniem jeśli robi to stanie nie na maksa, tylko jako rozgrzewkę, to masz rację. Mi chodziło raczej o ćwiczenie na 100%. Wtedy zdaje się, że barki byłyby zbyt wymęczone przed pompkami.
  • 0
"Aby prze­być ty­siąc mil, trze­ba zro­bić pier­wszy krok." - Bruce Lee

#15
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
W tym aspekcie nie sposób się nie zgodzić, jeśli stanie było by dla thomasa zbyt trudne i męczące to po co robić pompki, opacznie Cię widać zrozumiałem :)
  • 0

#16
vanthomas

vanthomas

    Nieustający w zdobywaniu celów

  • Użytkownik
  • 173 postów
Ok, zbliża się nowy tydzień i nowy etap w pracy nad sobą. Plan już wydrukowany i będzie wcielony w życie. Dziękuje serdecznie za każde uwagi oraz podpowiedzi :rolleyes:
  • 0

#17
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Pięknie :D Teraz życzę tylko motywacji :D u mnie ostatnio z tym ciężko, ćwiczę non stop i trzymam dietę ale coś brak ostatnio tego zacięcia jeśli wiesz o czym mówię :D
  • 0

#18
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów
Ja też Ci życzę powodzenia w realizowaniu programu. :)
  • 0
"Aby prze­być ty­siąc mil, trze­ba zro­bić pier­wszy krok." - Bruce Lee

#19
vanthomas

vanthomas

    Nieustający w zdobywaniu celów

  • Użytkownik
  • 173 postów

Pięknie :D Teraz życzę tylko motywacji :D u mnie ostatnio z tym ciężko, ćwiczę non stop i trzymam dietę ale coś brak ostatnio tego zacięcia jeśli wiesz o czym mówię :D


Wiem, wiem :) Trzeba uparcie dążyć do celu, i jakieś sobie postawić. Najważniejsze, że znalazłem tutaj ludzi, którzy Kochają to co ja. To mnie najbardziej motywuje.


Dziękuje Panowie :shy:
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych