Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Łączenie kalisteniki z wioślarstwem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
nadol

nadol

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 2 postów
Witam,
Moja przygodę z kalisteniką rozpocząłem jakieś 3 miesiące temu. Co dziwne nie napotkałem się prędzej na Wasz portal. Jestem typowym samoukiem+jakieś filmiki na youtubie. Mam zamiar wypróbować Wasze plany treningowe. Bardzo bym prosił Was o pomoc z dobraniem planu treningowego.
Jestem w stanie zrobić trochę ponad 50 pompek, podciągnąć się z 12 razy, i zrobić 15-20 dipów. Jednakże uczęszczam na zajęcia z wioślarstwa, co komplikuje dobranie programu. Wiadomo, że na wioślarni jest dosyć spory wycisk szczególnie dla pleców i bicepsów, nóg i grzbietu. Myślałem, aby połączyć podciąganie z wiosłami, które mam w poniedziałek. Tak więc czy móglbym plan NR III zrobić w kolejności :
PON: wiosła (podciaganie)
WT: wolne
ŚR: pompki, brzuszki itd
CZW mostek itd
PT: przysiady
SOB: Stanie na rekach
ND: Brzuszki
Proszę o odpowiedź, rady, ewentualne nauki, poprawy itd.
Dziekuje z góry
  • 0

#2
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów
Zaczynasz dopiero z wioślarstwem? - bo rozumiem, że wiosła w poniedziałek to trening wioślarski?

Ja jestem byłym wioślarzem i chcę kalistenikę wykorzystać, żeby powrócić. ;)

W wioślarstwie praktycznie wszystkie mięśnie pracują, w dodatku poza samymi treningami na wodzie/ergometrze robi się treningi obwodowe na siłowni, w które się często wplata ćwiczenia kalisteniczne - podciąganie, brzuszki, wznosy nóg, dipy, skakanka, wbieganie i zbieganie ze schodków itp. - przynajmniej u mnie tak było.

  • 0

66668745.png


#3
nadol

nadol

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 2 postów
No ale jak to włączyć w ten plan.? Wiosłuje od jakichś 2 mies więc zaczynam co dopiero.
  • 0

#4
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów
Specem nie jestem, ale moim zdaniem możesz sobie porobić ze trzy razy w tygodniu ćwiczenia z książki "Skazany na trening", przeczytaj, tam wszystko jest ładnie i mądrze opisane. Jak trenujesz dopiero dwa miesiące i masz jeden trening w tygodniu, to spokojnie możesz jeszcze coś sobie dorzucić, robić siłę i będziesz mógł na starcie wyprzedzić kolegów z klubu.

Ale nie przeginaj, bo na wiosłach z biegiem czasu będziesz robił takie treningi, że nie w głowie Ci będzie kalistenika tylko błogi odpoczynek - sporo biegania, długie dystanse na wodzie i ergometrze itp - jest się czym zmęczyć. :)

  • 0

66668745.png


#5
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Moim zdaniem wiosła i podciągania w jeden dzień, to dwukrotna stymulacja tych samych mięśni. Według mnie za dużo. Dobrze, że zrobiłeś po tym dzień wolny.

Trening sześć razy w tygodniu jest dobry dla osoby zaawansowanej, pod warunkiem, że nie będzie przeładowany.

Proponuję Ci zdobyć wiedzę na temat treningu kalistenicznego. Lektura naszego FAQ i książki "Skazany Na Trening" dostarczy Ci mnóstwa przydatnych informacji
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych